Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 13 hónapos mellett leülni sem...

13 hónapos mellett leülni sem lehet?

Figyelt kérdés

13 hónapos. Jön,megy,pakol,borít. Ezzel még ellennék. A lakás nagyjából baba biztos. De egyszerűen nem tudok semmit csinálni,és ez szó szerint semmi. Ha leteszem a seggem,hogy megiszom egy kávét,mászik rám. Ha megállok,hogy össze írjam a bevásárlást,mászik rám. Se enni,se fogat mosni,szó szerint semmit nem lehet! Kapaszkodik és mászik rám,amint leteszem a seggem,sokszor akkor is ha állok. Ezt most épp úgy írom,hogy állok,és a térdem kapaszkodik és ordibal. Szeret hangoskodó és nagy a mozgás igénye. Ez ki van elégítve. Nem akarok regényt írni,ki vagyok tikkadva,elegem van. Jarokaban nincs el,ordít,rázza a "ketrecet"


Csak és kizárólag olyan anyukák válasza érdekel,akik maguk is átmentek ilyenen vagy nagyon hasonlón! A homályos találgatás,az enyém nem volt ilyen,de erre meg arra tippelek,nem! Mi segített,vagy ha semmi meddig tartott ez az áldatlan állapot?

Éjszaka sem volt meg ataludt ejszakam,nagyon nehezen viselem,hogy nappal sincs egy nyugodt pillanatom sem. Amíg el nem indult még csak csak akadt,de azóta semmi! Mi az istent csinalhatnék? Saját kezemmel tepem ki a szemoldokom ha ez sokáig tart még.



ápr. 18. 13:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk is volt ilyen korszak. 10-18 hónapos kor között hasonló volt az én lányom is. Semennyire se lehetett pihenni tőle ha ébren volt mászott rám, ugrált rajtam a fejemen, sírt hívott játszani semennyit se volt elegymaga pedig babakant nagyon jól elvolt 1 órát is akár. Az idő segített nagyjából és hogy mostmár érti ha most éppen nem szeretném.


Különben most 2,5 éves és olyan 20 hónapos kor után kezdett csökkenni ez nála. Meg most is hajlamos erre különben, mostmár talán jobban érti hogy "anya most fáradt, ne massz fel rám".

ápr. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%

A legtöbb kisgyerek ilyen. 2. Szeparációs szorongás korszak.

Túl kell élni.

ápr. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
Ez ilyen, majd megszokod, vagy keress valakit aki vigyáz rá néha, vagy bölcsi.
ápr. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Akkor csak azt nem értem,ha ez ilyen mindenkinél,miért van az,hogy tele a gyakori hiper szuper anyukakkal,akik nemcsak hogy kávézni tudnak a gyerektől,hanem főznek,takarítanak,tanulnak, olvasnak és elmondásuk szerint mindig tip top néznek ki? Aki ezt meg nem tudja,szarul nevel?
ápr. 18. 13:56
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Miközben kavargattam az ételt a gyerek húzta le a nadrágom pl. A wct csak az ő társaságában ismertem és még sorólhatnám, de megoldottam közben a dolgokat. Van ilyen időszaka az összesnek, de ne hagyd, hogy rádtelepedjen teljesen, mert hozzá fog szokni és benne fogsz maradni ebben az állapotban.
ápr. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
#5 Mit értesz pontosan az alatt,hogy ne hagyd ratelepedni? (Nem azért kérdezem mert nincs kb fogalmam,hanem pont az ilyen homályos tanácsok azok,amikből nem tudok profitálni.) Kérlek fogalmazd meg,nálad ez mit jelent a gyakorlatban.
ápr. 18. 14:50
 7/18 A kérdező kommentje:
Természetesen amennyire lehet én is próbálom tenni a dolgom,de baromi idegőrlő,hogy reggeltol estig matrica. Nagyon szeretném a jarokaba is kicsit beszokatni,de csak rázza a racsokat és üvölt hozzá.
ápr. 18. 14:51
 8/18 anonim ***** válasza:
54%

"Jarokaban nincs el,ordít,rázza a "ketrecet"


Hát akkor rázza, meg ordítson. Neked is jár 5 perc nyugalom, amíg megiszol egy kávét. A gyerek ennyitől nem lesz lelki nyomorult, nem magatehetetlen csecsemő már.

Nyilván minden anyuka átmegy ezen valamilyen szinten a gyerekével. Van akinél durvább, van akinél enyhébb. Csak nem minden anyuka hajlandó a saját igényeit 100%-ban kibszni a kukába, lehetőleg még mosolyogva is hozzá, és azt mondani, hogy oké, akkor mostantól inkább nem eszek meg nem kávézok, meg a kakit is visszatartom, csak a tündérke meg ne nyikkanjon. Mert ez nem egészséges, szerintem legalábbis.

Régen nem nevelték a gyerekeket, hanem kb idomították. Üvölt éjszaka? Sebaj, majd megszokja... 3-4 nap után kuss volt, mert rájött, hogy felesleges sírnia. Kivitték a földekre, ástak neki egy gödröt, aztán hajrá, foglalja el magát amíg ők kapálnak; vagy épp odakötötték az asztal lábához, stb. Nem tudták, hogy ez mennyire káros, most már szerencsére tudjuk...de az se normális, ami most megy, azért nem kell feláldozni se magunkat az anyaság szent oltárán, semmi baja nem lesz tőle, ha néha nem ő az első és nem dobsz el azonnal mindent. Az sokkal többet árt, ha te idegronccsá válsz emiatt.

ápr. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Még egyszer,nem az zavar,illetve de,az is,de ezzel még ellennék,hogy követ,hogy wcre se lehet egyedül menni,hogy pakol,ramol,fel le futkos. Ezzel még ellennék. Hanem hogy leülni nem lehet,mert mászik rám,de sokszor akkor is,ha állok. Full figyelem kell neki,állandóan. Se reggelizni,se semmit,nem lehet.
ápr. 18. 14:56
 10/18 A kérdező kommentje:
#8. Tudom,és köszönöm a részletes választ. Az a baj,hogy annyira bele lovallja magát,hogy hányadik kepes üvölteni. Nem olyan,hogy majd megszokja. Én meg nem tudok úgy reggelizni,hogy a gyerek légvédelmi szirenazik,a szomszéd meg kopog át,meg megjegyzi a folyosón,hogy sokat üvölt a gyerek..na ha tényleg hallaná mennyit tud.
ápr. 18. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!