Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnék is meg nem is...

Szeretnék is meg nem is gyereket...ilyenkor hogy döntsem el mi legyen?

Figyelt kérdés

Érzem az ösztönöket, főleg amikor munkahelyen meg a magánéletben is minden klappol, na akkor a hormonok beindulnak, hogy hajrá! Babát! Most!

Node, amikor nem klappolnak a dolgok, amikor felbosszantanak ...Egészségügyben dolgozom..emberekkel.. már nagyjából tudom kezelni a helyzeteket de néha egy egy rosszabb napon, amikor kedves vagyok és teszem a tőlem telhetőt és jön az elégedetlenség a pl. feledékeny pácienstől akkor eszembe jut , hogy mivan ha a gyerekem is keresztül megy ezen? Hogy Ő megteszi a tőle telhetőt és nemhogy köszönet de egy 'miért nem csinálod jobban? ' hozzáállást kap.


Ez az egyik.


A másik, hogy a családomban fordult elő enyhébb pszichés problémák. Nem feltétlen ettől, tudom csak a hajlam öröklődhet de néha depresszív állapotban vagyok, reggel nem látom értelmét felkelni, úgy kell végigmondani magamban, miért is lesz jó ez a nap. Aztán ma reggel is , mint egy robot csak csináltam, amit kell de élvezet nem nagyon volt benne. Délutánra azért már jobb lett. Nem tudom miért a délelőttök bitang nehezek néha.


Ha tudnám, hogy a gyerekem így érzi magát , mint néha én... nagyon fájna. Én is megkérdeztem anyumat miért ilyen nehéz ez? Miért ilyen nyűg sokszor a munka de néha még a szabadidő is ..És mondta, hogy hát ez ilyen. Csinálni kell és kész.


Igyekszem fejleszteni magam ilyen téren, letargia ellen ha van még valakinek jótanács azt is szívesen fogadom.


Na szóval ilyenkor meg sóhajtok egyet, hogy na igen..de legalább nincs gyerek. Mert vagy a gyerek is leszívna vagy így érezné magát mint én.


Olyan rossz, hogy ilyen gondolataim vannak.


De a legrosszabb, hogy 30 vagyok és rövid időn belül nem látok választ.


ápr. 19. 20:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, a regényt nem olvastam végig, de a nyitókérdésből is egyértelmű a válasz: amíg számodra kérdés, hogy akarsz-e gyereket, addig ne vallalj, mert tönkre teheted minimum 2 ember életét. Csak akkor szabad, ha teljes szivedbol tudod, hogy te ezt akarod.
ápr. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%
Ha igy akarsz nekifutni, akkor ne. Nem bírnád, és rövid időn belül az édesapja nevelné, te pedig lelépnél-mint ahogy a hozzád hasonlók szoktak.
ápr. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
1-nél nagy pont van.
ápr. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
37%
Miért tényleg van olyan anyuka aki le lép, ott hagyja a saját gyermekét? Durva, ha igen.
ápr. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
4# én ismertem sajnos ilyet, ritka, de van ://
ápr. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

#4 igen, kettőt is ismerek.. az egyikőjük ott hagyta 3 gyermekét az apjukkal majd elment és az újnak szült még egyet.

A másik a két -akkor még kisgyereket- hagyta éjjel egyedül a házban amíg elment pasizni. Az apjuk éjjel dolgozott, volt,hogy a nagyobbik gyerkőc ment át a szomszédba segítséget kérni, hogy a néni vágjon nekik kenyeret, mert a húga éhes és nem tud neki enni adni.. és ez sajnos a valóság, a mi szomszédaink is voltak. Azóta persze elváltak, apuka nevelte a két gyereket, ma már felnőttek.

ápr. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
Több embert is ismerek, akiket az apja nevelt, mert az anyuka lelépett, nem kellett neki a gyerek. De mindnek voltak féltestvérei is.
ápr. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen vannak. Anyukám testvére 4-et szült, 4 apától. Mindegyiket az apja nevelte fel.

Kérdező, ne válalj gyereket.

ápr. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
1-es válaszolónak teljesen igaza van, nagyjából én is ezt írtam volna le. Amíg bizonytalan vagy, semmiképpen ne vállalj gyereket.
ápr. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ó te jó ezeket még olvassni is rossz, nem is háborodok fel inkább... #4 voltam
ápr. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!