Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Három gyerekkel sokkal nehezeb...

Három gyerekkel sokkal nehezebb, mint kettővel?

Figyelt kérdés
Éppen dilemmában vagyunk a férjemmel, kíváncsi vagyok a tapasztalatokra. 2 gyerekünk van, és erősen gondolkozunk harmadikban. Anyagilag belefér, házban, autóban elférne, és mindketten nagyjából ugyanazon az állásponton vagyunk, hogy a szívünk vágyik rá, az eszünk hezitál. Nálunk nagyon bejött a kis korkülönbség, szóval úgy vagyunk vele, hogy nem szeretnénk, ha a harmadik (ha lesz), nagyon lemaradna. 3 és 1,5 évesek. Ami miatt azt mondjuk, hogy legyen, az a belső motiváció, nekünk rengeteg örömöt adnak a gyerekek, tudjátok na. Ami elbizonytalanít, hogy már ugye 3 éve benne vagyunk ebben az éjszakázós kisgyerekes életben, és attól félünk, hogy a harmadik sokkal jobban megnehezíti a dolgokat, mivel ketten vagyunk, 2 kezünk van, és hogy 3 kicsivel az már egy káosz lenne. Szerintem eddig jól bírjuk, de érzem, hogy fáradok testileg is, mentálisan is. Most azért valamennyire tudom csinálni a háztartást, kertet, de hárommal úgy képzelem, hogy minden úszik. Most nagyjából tudunk menedzselni egyszerűbb kirándulásokat, vagy egy-egy wellness hétvégét, de vajon 3 kicsivel is lehet? Valahogy úgy érzem, hogy itt nagy váltás van, ami a szülői kapacitást illeti.
ápr. 22. 09:18
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
28%
Mi azon az állásponton vagyunk, hogy egy és nem több. Nem most lesz pokol velük az élet, hanem úgy jó 10 év múlva. A gyerekkel hosszútávon kell tervezni. Addigra túl leszünk még két ilyen infláción, kettő is anyagi csőd, egy barátom lányait szoktam vinni programokra (13 és 15 évesek), mindig annyi pénz ottmarad, hogy ledöbbenek... Szóval elég egy is.
ápr. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
83%
Nekem saját tapasztalatom ugyan nincs, de a családban van 3 gyerekes. Igaz, ott már mind a három kamasz. Az anyuka gyakran szokta mondani nekünk, hogy max 2 gyereket vállaljunk, mert ketten vagyunk. Nem kiskorukban volt nagyon nehéz, hanem inkább most.
ápr. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk határozottan.


Egyrészt 2 elvan együtt, eljátszik. De hárman semmi. Ha a harmadik is belép a képbe, ott csak vita van. Így az egyiket folyamat szórakoztatni kell.


Másrészt a logisztika. Ennek ilyen különóra, annak olyan program. Én meg szakadjak 3 fele :D


Harmadrészt. Én egyedül vagyok, 2 kézzel. Fogjam ennek is a kezét, annak is, na meg a 3.nak is. Lehetetlen.


Sokkal jobban leszívnak agyilag, Sokkal többet kivesznek belőlem még csak ketten voltak.

Konkrétan lassan semmi énidőm, mert nekik viszont meg szeretném adni a fejenkénti maximális figyelmet, de hogy mindenkinek elég legyen, asajátom rovására megy.


Így, hogy megvannak, nem adnám őket semmiért.

Viszont ha újrakezdhetném 1, nagyon max kettőnél megállnék.

ápr. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
86%
Egy egyetemista és egy gimis gyerekkel azt mondom, hogy ne kisgyerek költséggel számolj, ha azt hiszed anyagilag belefér. Persze ha 18 éves korától nem akarod támogatni, vagy ha csak kaja és fűtés jár neki, akkor persze nem nőnek a költségek. De kamasz korától brutál sokba kerül egy gyerek. És nem divatos ruhákra megy el a pénz.
ápr. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak ismerősi/családi tapasztalatot tudok mondani.

Iszonyatos logisztika, pláne, ha nem a városközpontban laktok, ahol minden séta/tömegközlekedés távra elérhető, hanem hozni-vinni kell őket. Ezen kívül kamaszként nagyságrendekkel többe kerül egy gyerek, mint kicsiként. Ezen kívül háromfelé kell szakadnod, akárhogy nézzük. A harmadik sosem fog annyit kapni, mint az első kettő. A nap mindenkinek 24 órából áll, ha minőségi figyelmet akarsz az összenek adni, valahonnan el kell venni - háztartás, munka, énidő, miidő. Ha már most mondod, hogy épp a határon vagy, akkor én elengedném. 3 gyerekkel sosem lesz könnyű, max ha már kireültek...

ápr. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
87%

Mivel a nagy gyerekeket be tudod már adni intézménybe, ezért a harmadikkal is el fogtok bírni. A nagyok egyre inkább önállóbbak lesznek, ráadásul már elég érettek (főleg a nagyobbik), hogy meg tudd keverni a kaját, meg be tudd tenni a mosást, és addig figyelnek a kicsire.

Szerintem ha vágytok egy harmadik gyerekre, akkor vágjatok bele. Mi is hárman vagyunk testvérek, és nagyon jó volt. Én négy évvel vagyok idősebb az öcsémnél, és öttel a húgomtól. Mivel rossz volt az anyagi helyzetünk, én nagyon sokat kellett vigyázzak rájuk, de egyáltalán nincsenek erről az időszakról rossz emlékeim, és nagyon jó is a kapcsolatunk. Persze felnőtt emberként tudom, hogy túl sok terhet kaptam gyerekként, szóval ne úgy vállaljatok harmadikat, hogy majd a kettő nagy neveli, de ha ők is ott vannak körülöte, és néha figyelnek egymásra egy 15-30 percet, az semmi traumát nem fog okozni.

Szóval kicsit könyebb lesz a harmadikkal, mert a másik kettő nagy, és persze már nektek is sok tapasztaltotok van. Nekünk most egy van, de én is hármat szeretnék, aztán meglátjuk hogy alakul.


Én szurkolok nektek, hajrá! :)

ápr. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Annak köszönöm, aki saját tapasztalatot írt. Nyilván azok véleménye kevésbé érdekel, akik eleve nem szerettek volna több gyermeket, mert mi szeretnénk, a kettő gyerekes létet is szeretjük, ezért merült fel harmadik. Anyagi szempontok most nem érdekelnek, tudom, hogy sok pénz lesz később a gyerek, de ha mi nem engedhetjük meg, akkor nem tudom, hogy ki...
ápr. 22. 10:05
 8/29 anonim ***** válasza:
73%

A gyerek nem csak anyagi áldozatokról szól. Nekünk úgy van három, hogy 13,11,5 évesek. Mindkét nagy versenysportol (mindkettőt ők szerették volna, és nagyon szeretik) - persze nem ugyanazt. A kicsivel is járunk úszni. Jövőre már iskolaelőkészítő is lesz. A legnagyobbnak külön angolja van, mert az nagyon nem megy neki. Nem szól másról minden délutánunk, hogy hova kell odaérjünk. Ez nem menne, ha nem lenne egy nagyon megbízható pótnagymama, aki segít nekünk a kicsivel. Vele ő van minden délután, amíg én a nagyokat intézem. Hazafelé a férjem hozza őket. Jó esetben vacsorára találkozunk. Hétvégék 50%-ban mindig van valami, ami nem a családról szól.

Ha meg még betegség is befigyel, akkor aztán minden a feje tetején van. Bele lehet fásulni így a mindennapokba, úgyis, hogy a háztartás nagy részét (a főzés kivételével) nem én csinálom, mert minden héten 1,5 napot jön a takarítónéni. A férjem intézi a kert napi dolgait, a nagyobb munkákra meg kertészt hívunk. Így meg lehet oldani a családi életet. De minden a szervezésről és a munkák outsource-olásáról szól.

ápr. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
70%
Mi így vagyunk a tesóimmal, a húgom kereken két évvel fiatalabb nálam, közte és az öcsénk között pedig egy év és hat hét van. Anyu azt mondja, ma is így csinálná, jobb, hogy első gyerekkel hosszabb idő volt egyedül, de utána a két kicsi hamar jött egymás után.
ápr. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
35%

Ha az anyagiakat nem nézzük:


Majdnem 7 éves volt a legnagyobb, mikor született a húga.

Először nehézkes volt, mivel a nagy akkor kezdte az elsőt, de belerázódtunk könnyen.


2 évre rá született a harmadik, hát akkor a 2 kicsivel brutál nehéz időszakok voltak, viszont most el tudnak lenni együtt (8 és 6 évesek lesznek a nyáron), a nagy meg már kamasz (ő ősszel lesz 15 éves.)


Viszont újra terhes vagyok. Nem tudom, néggyel milyen lesz, főleg hogy ekkorák a korkülönbségek.

ápr. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!