Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyivel nehezebb két gyerekk...

Mennyivel nehezebb két gyerekkel, mint eggyel?

Figyelt kérdés
2018. jan. 31. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:
40%
Ketszer olyan nehezebb.
2018. jan. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

Ha érdekel a szakmabeliek válaszai (nincs sajátom), tapasztalatom szerint feltűnően nehezebb a nevelés és gondozás kettő, vagy néhány gyermekkel, mint eggyel, amennyiben a kisebbik nincs még 4 éves.


Persze sok tényezős a dolog, függ attól is, hogy él-e vmilyen szintá fogyatékkal az adott gyermek / gyermekek, hány évesek, milyen a temperamentumuk, saját gyermeke-e, vagy más általi hibás nevelést kell-e korrigálni, stb.


De ha átlagosakról van szó, számomra döntő kb a 4. életév. Onnantól egyedül 3, 4 gyerkőcre is tudok érdembeli figyelmet fordítani, minőségi nevelést, és gondozni is lehetséges emellett babysitterként. De ha csak egy is 4 év alatti, általában jelentősen nehezebb akkor is, ha csak egyetlen, 4 év alatti gyermekkel kell foglalkoznom, attól függetlenül, hogy imádom a kisebbeket is (most nem babákról írok, babákhoz nem értek, hanem totyogó 4 év alattiakra utaltam).


Természetesen nagyon sok múlik a felnőttek számán is, és hogy saját gyermek-e, vagy "csak" napközben, egy szervezett nevelési intézményben (ovi, suli, bölcsi) kell-e foglalkozni gyermekekkel, vagy pedig saját gyermek, és 100% a felelősség, és csak két felnőtt (2 szülő) van-e.


Egyetlen szülő esetén meg szintén hatványozottan nehezebb lehet, gondolom én, abból kiindulva, hogy szitterkedni is sokkal nehezebb 4 gyerekkel egyedül, mint ketten.


De várd meg szülők válaszát is, én csak mellékesen írtam, hátha ilyen szemszögből is érdekel téged tapasztalat.


(Ezen kívül a felnőttek egyénisége is persze eltérő, van, aki vígan el van kisbabákkal, gond nélkül, más meg vért izzad velük; és esetleg az előbbi felnőtt személy meg ovisoktól / bölcsisektől kap frászt, míg utóbbi felnőtt meg bölcsisekkel ovisokkal van el könnyedén, és hatékony nevelést biztosítva számukra.)

2018. jan. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok, olvasd el szerintem pl az alábbi kérdés alatt a jan 30, 10 óra 50 percest

(nem én írtam egyébként) :

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..

2018. jan. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, más hogy van ezzel, de nekem nem sokkal nehezebb két gyerekkel, mint egyel. A kicsi 1 a nagy 3,5 éves. Rendszer van az életükben, tudják mi után, mi történik.
2018. jan. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!