Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Óvodába vagy iskolába, otthon...

Óvodába vagy iskolába, otthon sütött tortához vagy süteményhez hogyan viszonyultok?

Figyelt kérdés

Ugye tudjuk, hogy az óvodák, iskolák 95%-ában csak bolti vagy cukrászdai süteményt engednek, otthon készültet nem, elméletben a nem ellenőrizhető készítési körülmények és összetevők miatt, ez tiszta sor, bár múltkor olvastam olyat itt, ahol nem csinálnak ebből problémát, lehet vinni otthon sütöttet is.

Én itt a kérdésben arra vagyok kíváncsi, hogy ti hogyan viszonyultok a mások által otthon készített süteményhez/tortához? Mennyire aggódtok, hogy esetleg probléma lehet a sütivel? Jogosnak tartjátok, hogy általában nem lehet, vagy inkább túlóvatoskodás? Ismertek olyan esetet, ahol otthonról hozták a tortát, és lett valami probléma, vagy negatív következmény belőle?

Összességében a kérdés: ti magatok mennyire bíznátok a - másik szülő által - otthon készített sütiben, ha lehetne vinni? Féltek tőle, vagy sem?



ápr. 23. 16:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Mivel nem ismerem az összes szülőt és az otthoni körülményeket, azt, hogy hogyan készíti az ételeket, milyen tisztasagot tart, így én kimondottan örülök neki, hogy nem lehet házi cuccot bevinni
ápr. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez attól függ, hogy honnan nézzük. Vannak nagyon igényes szülők, de nálunk olyanok is megfordúlnak, hogy szó szerint koszosan, büdösen jönnek a gyerekekért az óvódába. Ha ő így jár minden egyes nap, akkor nem gondolnám, hogy otthon figyelnének a tisztaságra. Én nem szeretném, hogy a gyerekem meg ebből a sütiből egyen. Mondjuk nálunk pont csak a boltit fogadják el.

Nem szeretnék lenézni senkit tényleg meg megbántani, de nekem ez a véleményem.

ápr. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk nem lehet bevinni házi dolgokat, és örülök is ennek.

Sosem tudni, hogy kinél milyen tisztaság van, mi kerül bele az ételbe, én magam sem eszem meg olyat, amiről nem tudom, hol és hogyan készült.

ápr. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%
7 éve, házi készítésű torta miatt fertőződött meg az ovinkban egy egész csoport, óvónőkkel, dadussal, pedasszisztenssel együtt (8 gyerek kórházba került). Csak azok, akik ettek belőle. Azóta tilos házit bevinni. Igen, félek az ismeretlen házi sütiktől.
ápr. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%
Örülök, hogy nem lehet bevinni házit. Nem tudjuk milyen körülmények között készül, bent van-e háziállat, aminek a szőrére nem figyel, mert ő már megszokta, milyen alapanyagokkal, mit tesz még bele, amit egyszerűen elfelejtett közölni, stb.
ápr. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 babyboom567 ***** válasza:
47%

Én rengeteg oldalról érintett anyuka vagyok,Sni-s viselkedészavaros gyerekkel,(+diabos és cöliákiás is a gyerekem),és én igazából azt nem értem meg, hogy miért kell MÁS gyerekét tortával/cukorkával/csokival/nyalókával "tömni".Ha egy csoportban van 25 gyerek, az 25 szülinap+25 névnap,+húsvét+mikulás+ anyámkínja,amikor ömlik a gyerekeknek az édesség.Ez egy idegrendszeri zavarral élő gyereknek katasztrófa,mert az amúgy is lassan fejlődő idegrendszerét pörgeti fel, és viselkedés/fejlesztés szempontjából még lehet a következő nap is kuka,hisz nem tud figyelni,teljesíteni,kiborul.Most mondhatnám azt,hogy "szerencsére" az én gyerekem a diab+cöli miatt nem eheti meg,(és nem is eszi meg, tudja mikor mit szabad),de itt bármelyik felnőtt élvezne egy bulit csorgó nyállal, hogy hát ő nem eheti azokat az ételeket?Még felnőttként is hatalmas önuralom kell ehhez.

És nem az ünneplés ellen vagyok, az szuper jó dolog, de valami olyat kitalálni, amikor nincs az ünnep evéshez kötve.

És már nem nagyon van olyan ovi/suli ahol nincs valamilyen ételallergiás gyerek.

ápr. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
89%
Emlékszem egy szülős ovis rendezvényen beleharaptam az egyik anyuka sütijébe és lógott ki a kutyaszőr. Az emléktől is öklendezek.
ápr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
50%
A te gyereked száz kinja miatt ne egyen a többi 24 egészséges gyerek egy szelet tortát vagy mi? Kicsit nyúl viszi a puskát nem gondolod. Te vagy a kisebbség, alkalmazkodik. A putrisok meg nem fognak otthon tortát sütni nyugi.
ápr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
68%
6# azért amiért mi is vártuk gyerekkorunkban ezt a napot. Hidd el, ha hozzánk járna olyan gyerek aki nem ehet meg akármit akkor én megkérdezném az anyukáját, hogy milyen sütit vehetek neki(1 szeletet ő is kapna). Szoktam bevinni gyümölcslevet, annál is figyelek, hogy több ízt válogassak össze, mert tudom, hogy minden gyerek más gyümölcsöt szeret.
ápr. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
80%

A gyerekem tejfehérje érzékeny, innentől kezdve egy hagyományos torta minden része tiltott. Anélkül gyakorlat kell, hogy olyasmi állagú és ízű legyen, mint a vajas, tejes piskóta és a krémek. Tudom, kisebbség vagyunk, de ma már nagyon is gyakori probléma.

A másik, hogy az otthoni körülmények miatt sem biztos, hogy adnék neki abból, amit nem ismerek.

Pont emiatt nálunk már eleve bolti torta aincs, hanem csomagolt, pár falatos nasi, keksz, ünnepi fejdísz van inkább.

ápr. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!