Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érzi úgy még valaki hogy...

Érzi úgy még valaki hogy miután gyereke lett ő maga szebb lett?

Figyelt kérdés

Sok negatívat olvasni, hogy utánna hízás, striák, hajritkulás stb alakul ki.

Én magam elég hiú vagyok, így próbáltam ezek ellen tenni. Úgy gondolom a genetikán is nagyon sok múlik.

Furcsa ezt mondani, de sokkal több önbizalmam van mióta gyerekem van és a testem is jó irányba változott.

Gyerek előtt kevés, ritka hajam volt. Most hosszú, dús. Stria a combomon nagyon halványan lett de már az sem látszik. Az alkatom sokkal nőisebb, nem egy deszkának érzem magam végre bár ezen az edzés segített leginkább. Egy dolog változott rossz irányba a cicim minimálisan vesztett a feszességéből sajnos.

Egy gyereket szültem csak, ha lesz másik az gondolom jobban megvisel majd.

Tehát vannak még akik így éreznek?

Ez a kérdés azért is született, hogy aki most terhes és ilyeneken aggódik nem feltétlen csak rossz irányba változik a test! Annak idején én nagyon sok ilyet olvastam, és azért kicsit megijesztett.


ápr. 26. 07:39
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Hát én meg előtte se voltam bomba, most se vagyok az, de előtte se volt önértékelési zavarom, most sincs. 2 gyerek anyja vagyok, idén töltöm a 40-et. Más pasiknak nem akarok tetszeni, a férjem meg így is túlságosan rám van indulva, én kevesebb szexszel is beérném. Ennyi.
ápr. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Gyerekek előtt is átlagos voltam, nem voltam egy bombázó.

Gyerekek után ugyanúgy, bár picivel vékonyabb vagyok, csak a mellem ereszkedett meg, meg a hasamon maradtak meg a csíkok.

De ezek nem zavarnak.

ápr. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyire én is hasonlóan érzek. A mellem 3 mérettel nagyobb, szélesebb a csípőm, az önbizalmam nekem is nagyobb, valószínűleg azért mert már van sokkal fontosabb dolog, mint mások véleménye.

4 hete szültem a 2.kislanyunkat, a hasam már teljesen lapos, stria csak egyetlen db van az előző terhesség óta. Én nem figyeltem oda semmire, de ha letelik a 6 hét mindenképp fogok edzeni.

ápr. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Én magam nem vagyok a hiúság mintapéldánya, de valahol hasonlóan érzem én is. A testem változott, arányosabb lettem azáltal, hogy nőtt a mellem és szélesedett a csípőm. A hajam nekem is erősebb lett, a bőröm is, bár szerintem ezt inkább a rengeteg vitaminnak köszönhetem, amit előtte nem igazán vittem be a szervezetembe.

Külsőre is sokat valtoztam, terhesség előtt sosem adtam annyira magamra, mint azóta, hogy megszülettek a lányaim. Előtte sem voltam slampos vagy elhanyagolt, viszont a lányok születése óta nőiesebb lettem, jobban figyelek arra, hogy ápolt és elegáns legyek. Elkezdtem edzeni és egészségesebben eszek. Utóbbi kettő egészségügyi okokból mondjuk elsődlegesen fontos volt, de a hatására 20 kg-t adtam le, feszesebb és erősebb a testem, mint valaha, és még a legfittebb tini időszakban sem volt olyan jó sem az állóképességem, sem az energia szintem, mint most.


Ami meglepő, hogy egyébként nem csak magamon vettem észre a változást, a férjem is változott, ő is jobban ad magára, sportol, betartja az egészséges életmódot, kifinomultabb és elegánsabb stílusra váltott. Mondjuk neki az indoka az, hogy már most meg kell alapozni, milyen lesz a lányoknak a férfi mintakép, amit látnak. Igaza van, valahol bennem is megvan ez az ok is.


Szerintem amúgy nagyon sokan csak indoknak használják a gyerekvállalást, egy jó és elfogadható ok, hogy pl egy nő elslamposodik szülés után. Társadalmilag is ez a norma, azt pedig, aki szülés után is ad magára, megbélyegzik. Ő lesz a többi, sokszor igénytelenségből vagy lustaságból, vagy tudás hiányából rossz irányba indult anya szemében a rossz, aki elhanyagolja a családját, beképzelt, egoista stb. Aki minek vállalt gyereket, ha csak önmagával képes foglalkozni, vagy éppen azzal jönnek, hogy mlbiztos egy egész személyzet áll rendelkezésre és így van ideje. Ha nincsen, akkor pedig jön az utolsó legvégső mentsvára az újjal mutogató anyáknak, a kedvenc kulcsmondat: ti szerencsések vagytok, mert olyan egyszerű gyereketek van, bezzeg nekem...

Mindegy, elkanyarodtam az eredeti kérdéstől. A lényeg az, hogy teljesen igazad van, van másik út, és nem törvényszerű, hogy rossz legyen nekünk nőknek a gyerek születése után.

ápr. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt előtte se bajom, most sem. Bár most vagyok a másodikkal 33 hetes. Nekem ami nem tetszett magamon pont a szélesebb csípő. De ez van, nyilván nem lesz már olyan, mint szülés előtt vagy tiniként.
ápr. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Terhesség előtt nagyon jól néztem ki, edzettem, figyeltem a kajára. Nem a kinézetre mentem, egyszerűen így éreztem jól magam.

Amikor terhes lettem, akkor nem féltem, hogy hogy fog változni a testem, mert úgy voltam vele, hogy anya leszek, akárhogy is változok, arra büszke leszek és az gyönyörű lesz a maga nemében.


18kg-ot híztam terhesen, pedig nem volt nagy hasam. Jól éreztem magam a bőrömben, nem voltam nagy darab, hiába szedtem fel jócskán az ajánlott súly felett. Szülés utáni héten már eltűnt a hasam (meg a fenekem is, ami mindig nagy volt). Férjem szerint jobban nézek ki, mint előtte. Tetszenek neki a nagy melleim😄

Barátnőim azt mondták, hogy aggódtak a szülés utáni testük miatt, de megnyugtattam őket és emiatt már nem paráznak.

ápr. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Striáim nem lettek, de a hasam barnás lett. Hajam egyelőre nem hullik, bőröm is rendben van. Utolsó vagyok.


De szerintem csak genetika, ki mit fog ki.

ápr. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mindig is jó alakom volt, így én ettől nem lettem nőiesebb. A terhesség alatt szebbnek éreztem, láttam magam mint egyébként. Szülés után egy darabig aránytalanul nagy volt a mellem, de ez akkor nem izgatott, csak utólag, fotókon láttam hogy milyen röhejesen néztem ki a két nagy dinnyével. (A perverz gyökereknek innen is üzenem, hogy hiába írnak privátot, nem hatnak meg. Minden zaklatottság nélkül tiltom őket azonnal.)

Összességében azt mondom, nem változott a magamról alkotott (test)képem sem pozitív, sem negatív irányba.

Mellesleg a striák meg a hajritkulás ellen nem tudsz tenni semmit érdemben. Ezt csak azért írom le, nehogy egy kismama is azt higgye, hogy ezek neki azért lettek, mert nem tett érte, vagy nem jól.

Nekem pl jó pár hónappal a szülés után ritkult meg a hajkoronám. De szívesen meghallgatom bárki tanácsát, aki pl egy postpartum thyreoiditist szándékosan meg tud előzni. Az orvosok még nem jöttek rá a mikéntjére 😂

ápr. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A testem kb ugyanolyan, mint terhesség előtt, nem nagykepusegbol, de szerintem, meg a férjem (és más férfiak, de az ő véleményük már nem érdekel:)) szerint jó alakom van, DE ami ennél sokkal fontosabb: engem igazából nem is érdekel a kulsom, ami viszont sokkal többet nyom a latba, hogy az egész életem sokkal jobb lett. Végre minden kerek egész már fél éve a csodálatos kisfiammal ❤️❤️❤️ szerintem ha valaki boldog, az alapból kiviragzok kivul-belul, és talán ezért tűnik szebbnek :)
ápr. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
En 40 lettem es az arcom most a legszebb,en sem ertem. Mar tobb kollegano mondta, h ragyog,nem- vagyok terhes. Nem :D rancom sincs. Tulsulyom akad, de az arcom most vhogy tenyleg megszepult. Ha le tudnam fogyni ezt a 8 kilot, bomba lenne :))
ápr. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!