Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor valakinek azt mondják,...

Mikor valakinek azt mondják, hogy ne legyen ilyen meg olyan azt miért csinálják vagy mit akarnak vele elérni?

Figyelt kérdés

Tudtommal nem jó mindig ha valakinek megmondják, hogy milyen legyen mert azzal csak a személyisége is kicsit eltorzulhat.

De ha valakinek azt mondják, hogy ne legyen gyáva hanem legyen bátrabb azzal csak azt akarják elérni, hogy győzze le a félelmeit gyávaságát és legyen bátrabb?

Meg hogy így ezzel legalább erősebb lesz az életben is? Meg a társadalomban?



ápr. 26. 08:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha valakinek azt mondják, hogy ne legyen gyáva, az annyit jelent, amit írtál. Se többet, se kevesebbet. Persze ettől nem fog változni semmi. Illetve a másik frusztráltabb lehet, ha nem tudja megugrani a “legyen bátrabb” utasítást.
ápr. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak épp a személyiség sem mindegy. Meg valakit csak frusztrálnak az ilyen tanácsnak álcázott beszólások. Biztos azt a szülőt is jó szándék vezérli, aki csesztetéssel nevel, de ha semmi más téren nem adott neki olyan mintát, hogy merjen kiállni magáért, például mert ők is elnyomják, kontrollmániás szülők, akkor ne csodálkozzanak, ha máshol sem képes kiállni magáért a gyerek.

Ilyenkor általában az önbizalom is nagyon alacsony. Ilyenkor a szülő azt hiszi, hogy azzal tesz jót a gyereknek, hogy folyton bírálja, de soha nem dicséri, mert: "nehogy elbízza magát".

ápr. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Meg akkor így legalább magának is vagy maguknak is bizonyítunk majd el hisszük magunkról hogy igen is megtudtuk csinálni
ápr. 26. 09:07
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát engem java részt sőt leginkább agresszív módon neveltek legtöbbször csak szinte kiabáltak velem meg ütöttek.

Anyám is folyton pofozott csak azért mert egyszer mikor elestem biciklivel mikor tanított azért felpofozott úgy hogy vérzett az arcom. Akkor azért leöntött egy üveg vízzel mert nem jól vagy rosszul tanultam meg a németet akkor volt mikor leköpött legtöbbször kiabált, üvöltött velem meg mikor nem vettem be egy vitamint akkor is szinte tök idegbeteg volt aztán majd mikor lenyugodott akkor meg azt mondja , hogy ő szeret engem és hogy nem akarja azt , hogy rossz életem legyen meg hogy egészséges legyek meg stb.

Valahogyan az apámat azért mindig is jobban becsültem és tiszteltem annak ellenére hogy ő is egy párszor buta volt velem szemben de aztán rá jöttem arra is , hogy az apám csak azt akarta hogy legyek férfi és merjek valahogyan kiállni magamért mert apámmal is vitáztam egy párszor de akkor is őt mindig is sokkal jobban tiszteltem.

ápr. 26. 09:13
 5/6 anonim ***** válasza:
És ki mersz állni magadért? Bárkivel szemben? Orvosnál, főnökkel szemben, ha igazságtalanság ér?
ápr. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Volt rá példa de nem mindig néha úgy vagyok vele hogy azt sem tudom hogyan kell ha megis teszem akkor próbálok nem bunkó lenni hanem normálisan
ápr. 26. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!