Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az egygyerekes családoké lesz...

Az egygyerekes családoké lesz a jövő?

Figyelt kérdés

Az egygyerekes magyar családoké lehet a jövő


A roma asszonyok gyerekvállalására is kihat, hogy hol élnek

Ha a jelenlegi tendenciák folytatódnak, megszűnik a kétgyerekes családok hegemóniája Magyarországon – figyelmeztetnek demográfusok. A nők ugyan nem akarnak kevesebb gyereket vállalni, mint tíz éve, de minden eddiginél későbbre halasztják az első gyerek megszülését. Ez pedig egyre csökkenti a szülővé válás esélyeit.

Matalin Dóra| Népszabadság| 2010. október 27. |24 komment



Népszabadság - Teknős Miklós


Még soha nem halasztották ennyire későre a gyerekvállalást a nők Magyarországon, 35 százalékuk 30 éves kora után szüli az első gyerekét. 2009 volt az első olyan év, amikor a szülő nők között többen voltak a 30 évesnél idősebbek, mint a fiatalabbak.


2010. okt. 28. 01:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy hülyeség, mert attól, hogy 30 éves kora felett vállal valaki gyereket, még vállalhat többet. Én 31 voltam, mikor az első született, 33 mikor a második, kicsit megfáradtam, de 35 lettem volna amikor a 3.- még nem tettünk le róla, hogy legyen harmadik is az elkövetkező pár évben.

Ha valaki 1 gyereket akar, tök mindegy hány évesen szüli azt az egyet. Aki meg többet, tök mindegy mikor szüli az elsőt. Mertha 42 évesen bevállalt egy babát, 44 évesen nyugodtan szülhet egy másodikat.

Ezzel csak elfedni próbálják a tényt, hogy nem érdemes gyereket szülni, pláne többet ma Magyarországon, mert az égvilágon semmi de semmi nem biztosított hozzá. Se anyagiak, se bölcsi, ovi, munkahely.

2010. okt. 28. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%
+ ehhez képest csak tátom a szám, amikor a környezetemben a 16 évestől a 20 évesig repkednek a 2-3 gyerekek/felelősen gondolkozó pár. Szerintem az esetek többségében a 24-25 év előtt szülők másra nagyjából nem jók, csak szaporodni. 25-35 között a legideálisabb a gyerekvállalás. Lelkileg is érettebbek, anyagilag is erősebbek vagyunk ezekben az időkben.
2010. okt. 28. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Én most 23 vagyok, februárra várom a babámat. Ennek ellenére a férjemmel egyöntetűleg úgy gondoljuk, hogy egy gyerkőcünk lesz. Szóval szerintem sem függ attól, hogy ki hány éves.
2010. okt. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves második!

26 éves vagyok, saját lakással, autóval, hitel nélkül, főiskolai diplomával, jólfizető állással és 2 gyerekkel. Mindkettőt 25 év alatt szültem. Akkor én csak szaporodásra vagyok jó?


Kedves kérdező!

Nem a korai/kései gyerekvállaláson van szerintem a hangsúly, hanem a kapitalista életszemléleten. Mindent el akarunk érni: ház, autó, nyaralás stb. és a gyerekünknek is mindent meg akarunk adni. Sokan a környezetemben úgy gondolják, ha szülnek második gyereket, akkor az elsőt megfosztják a neki járó anyagi javaktól. Pedig egy testvér szerintem többet ér, mint egy Nike cipó vagy önjáró autó stb.

2010. okt. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen egyetértek az előttem szólóval: a testvér messze többet ér, mint az anyagi javak. Főleg felnőtt korban!
2010. okt. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

egyébként én sem értem mindenhol azt látom 2-3-4-5!! gyerek fiatalon!

Amugy meg adassék már meg hogy az ember akkor vállaljon amikor tud (és szeretne) vagy teremtsenen olyan lehetőségeket hogy már 22 évesen el lehessen kezdeni a gyerekvállalást...

2010. okt. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezőnek sajnos valahol igaza van:-( Én azt tapasztalom a környezetembe, hogy mindenhol 1 gyerek van, vagy egy sem. Amikor szültem 2éve, a szobába(5-en voltunk), én voltam a "legfiatalabb"(pedig 28 voltam), egy csaj volt még aki 29 volt, de végig siránkozott, hogy milyen korán szült. Csupa 30-as anyák voltak, első babával. Mi most várjuk a kis tesót, és amikor kiderült, hogy megint várandós vagyok a környezetünkbe mindenki mondta, hogy ilyen gazdasági helyzetbe nagy bátorság 2 gyerek. Nagyon megsértődtem ezen! A barátnőimnél sehol sincs gyerek, van aki még mindig a bulizásnál tart(persze van aki férjhez ment). Az egyik barátnőm macskát tart, és amikor ritkán átjön és látja milyen okos ügyes a fiam, közli, hogy pont mint a cica!

Anno amikor belevágtunk a férjemmel a lakásba meg a család alapításba... közölte mindenki, hogy majd meglátjuk és milyen nehéz lesz, és hülyék vagyunk, hogy rögtön gyereket vállalunk, mert milyen sokba kerül, pedig ezt nem lehet pénzbe mérni vagy karrierbe.

2010. okt. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is van benne igazság. Mi 3 gyereket szerettünk volna. 27 éves voltam amikor úgy döntöttünk jöhet az első baba. Két sikertelen terhesség után 29 voltam amire megszületett a kisfiam. Sajnos császáros voltam, így lőttek a kis korkülönbségnek. Most 31 vagyok, már február óta próbálkozunk, augusztusban megint elvetéltem. Valószínűleg a harmadik gyerekre már nem lesz "időnk", 35 felett már nem igazán akarok szülni.

Azért azt hozzátenném, hogy előbb semmiképpen nem tudtunk volna gyereket vállalni. Mindketten a szüleinkkel éltünk, én egy nagyvárosban, ő vidéken. Anyagilag támogatni a szülők nem tudtak, csak akkor tudtunk összeköltözni amikor végre állást kapott a városban.

Szerintem kevés olyan fiatal van aki meg tudja teremteni azt a társadalmilag elvárt anyagi biztonságot, ami egy babához kell. Elég csak itt szemezgetni a kérdésekből hányan gondolják úgy, hogy felelőtlenség albérletbe vagy lakáshitellel gyereket vállalni. Megjegyzem szerintem nincs igazuk (nekünk is van hitelünk), a szüleink, nagyszüleink sem voltak jobb helyzetben, de akkor is ez a mai kor elvárása. Legyen saját lakás, biztos állás, ne a nagyszülők nyakára szüljenek (szerintem legtöbbünk szülei még a nagyszülőkkel éltek, akkor ez normális volt). Lássuk be ezt elég nehéz 30 alatt teljesíteni.

2010. okt. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
23%

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad. -nak üzenem:


Teljesen jól kvalifikált vagy, nem értem miért kell felvenned magadra azt, amit nyilvánvalóan nem rólad írtam. TÖBBSÉGÉBEN csak arra jók, TÖBBSÉGÉBEN! Az olvasott szöveg utáni értelmezés, azért még neked se megy mindig, mi?


Szerinted ők jók másra:


Takarító srác érettségi nélkül + 17 éves lány minden nélkül = 1 gyerek


Segédmunkás srác + 21 éves csak érettségi nélkül = 2 gyerek


Végzettség nélküli 21 éves srác + 16 éves lány = 1 gyerek


Hmm?

2010. okt. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja ha valakinek nincs magas iskolai végzettsége, akkor csak szaporodásra jó? Ez igen!!! Még jó, hogy elsősorban emberek vagyunk. Vagy lehet, hogy ha nincs érettségi már azok sem? Elég furcsa felfogás. Lehet, hogy az érettségi nélküli takarító apuka több szeretetet tud adni a gyerekének, mint az 5 diplomával rendelkező. Persze lehet rangsorolni. Inkább legyen a gyereknek már születése előtt saját lakása, mint testvére. Ez is egy szemlélet.
2010. okt. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!