Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hiányzik belőlem az anyai ösztön?

Hiányzik belőlem az anyai ösztön?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy ha nagyira hagyták a szülők a gyereket akar pár órára is, folyamatosan telefonkapcsolatban voltak. Az anyuka izgult, hiányzott neki a babája.

A fiam 1 hónapos, de azt érzem, hogy baromi szívesen hagynám a mamival 1 órára, amíg lepihenek vagy elugrok boltba. Mióta megszületett, csak rajtam lóg, jól esne már egy kis szünet.


máj. 1. 01:17
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem onnan mert még csak egy hónapos. Igazság szerint a másfél éves is rajtad fog még lógni bizony, attól, hogy időnként más is vigyáz majd rá. Ugyanúgy kel fogzàsra, szepa, meg stb. Szerintem erre értették, hogy elég hamar eleged lett, mi lesz később akkor. :( Bár addig megerősödsz. :D kitartást addig.
máj. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
65%

Én sem szenvedtem soha, ha elvitte őket a mama akár napokra nagyobb korukban. Szabadság, elvtársak!!! Na jó, az 1 hónapos még pici, amíg kizárólag szoptattam, azért eléggé össze voltunk nőve.

És szerintem teljesen jó, odafigyelő anyuka vagyok, másoktól ezt a visszajelzést szoktam kapni, meg a kölköktől is, szóval nem érzem magam szaranyának egyáltalán.

máj. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
60%
A szabadság nem azt jelenti, hogy lepasszolod a gyereked amikor csak tudod.
máj. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi sosem lógtunk a telefonon ha mamánál maradt a gyerek. Megbeszéltük, hogy ha baj van, ő hívjon és ennyi.
máj. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
46%

A 2.5 éves rajtad lóg akkor vmi nagyon elk*rtál. Mi már 1 évesen heti 1-2 napra reggeltől d.u-ig átvittük a mamához a gyereket. Isteni volt kikapcsolódni addig.

A gyerekek meg szerencsére nem anyamániás kapaszkodó kismajom. Bölcsibe is simán be tudtam adni, mert rendszeresen emberek társaságához volt szokva és nem sajátítottam ki.

Na erre mit léptek? Olyan jó volt pihenni pár napot a gyerek nélkül napközben, ma sem csinálnám másképp.

máj. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
38%
15# Az, hogy senki nem néz le ezért, viszont rólad ordít, hogy lenézed azt, akinek esetleg ragaszkodóbb, anyásabb, stb. a gyereke, mint a tiéd. A tiéd láthatóan el van nélküled. Ezzel sincs baj, de egy 1 hónapost a 2,5 éveshez hasonlítani őrültség, szerintem. Ha valóban van gyereked tudod a különbséget, reméljük. :D Meg ezek szerint nálatok másfél év körül kimaradt a szepa. A kérdezőnél egy hónapos gyerek van! Tanulnál meg olvasni.
máj. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Arany kozeput kellene. Nem rommá aggódni magad, de nem is várni tűkön ülve, hogy az 1 hónapos baba mellől elmehess.
máj. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg ordít a hormon gőz, esetleges szülés utáni depresszió.


Nincs az ég világon semmi baj azzal, hogy fáradt vagy, pihennél, kikapcsolódnál, feltöltődnél. Viszont a közlés, hogy "rajtam lóg" és csak egy 1 hónapos babáról beszélünk, aki még javában a 4.trimesztert tapossa, na az baj..

Nagy valószínűséggel a kötődés sincs még igazán meg.

máj. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem nem hiányzik az anyai ösztön.

Az én babám most lesz 2 hónapos, anyatejes és már hagytam ott anyumnál 2 óra hosszára 6 hetesen és nem izgultam miatta hogy mi lesz vele. Tudtam hogy jó kezekben van, jó volt nélküle lenni kicsit. Sőt az apja majdnem mindennap elviszi tőlem 1 óra hosszára hogy legyen egy kis nyugtom és nem izgulok miatta hogy jaj most mi lesz.

máj. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
53%

16-os én 1 hónaposan is odaadtam volna, csak senki nem akart rá vigyázni. A második gyerekhez szittert hívtam 2 hónaposan néha-néha, mert nekem így volt jó. Nem akartam otthon becsavarodni a kakis pelenkákba. Egyik gyerekemnél sem volt matrica szepa, mivel sok emberhez szoktak születésük óta.

És igen az anyának is jár a pihenés, ez még nem az ösztön hiánya. Mikor hónapokig bezárva élsz, kell a pihenés. Normál esetbe az apa zavar el otthonról, hogy töltekezz picit akár csak a közértben. Ahol ez nem megoldható ott nagyszülők stb segítenek. Nem kell belehalni az anyaságba, tök ciki ez a mártírság.

máj. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!