Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYES után munkanélküli vagy...

GYES után munkanélküli vagy táppénz?

Figyelt kérdés
Áprilisban lejár a GYES,terhes vagyok a második gyerköccel.A cég ahol dolgoztam nem tud visszavenni,ma beszéltem a könyvelövel azt mondta nem tudok táppénzre se menni,mert a munkáltatónak kellenne fizetni a táppénz 30%-t,ők pedig a GYES lejártával megszüntetik a munkaviszonyomat.Munkanélküliként pedig csak a GYES-re vagyok jogosult másra nem,úgye jól tudom? Járt valaki hasonlóan?
2010. okt. 28. 11:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Mivel terhes vagy, nem szüntethetik meg a munkaviszonyodat, csak közös megegyezéssel, de bele ne menj.

Olyan nincs, hogy táppénzre nem mehetsz, ez baromság, nem a könyvelő, vagy a munkáltató dönt arról, hogy keresőképes vagy-e hanem a doki.

Ne csináld már, hanem állj a sarkadra, ennyire nem lehetsz jószívű, a családod érdeke legyen az első, ne a munkáltatódé.

Nem kell vele foglalkoznod, hogy neki mi megy, mi nem, azért neked is vannak jogaid munkavállalóként!

És ne hallgass rájuk, bármivel is szeretnének rávenni, hogy felmondj, vagy megegyezz, NE TEDD!!!!!

A törvény téged véd, és ne legyél jó fej valakivel, aki csak azért akar kitenni, mert nem akar fizetni utánad. Ez nem a te gondod.

2010. okt. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és az lemaradt, hogy az álláskeresési támogatás alatt biztosított vagy, vagyis ha azalatt szülsz, jár a tgyás, és a gyed.

De azért ne mondj fel, és ne egyezz meg, mert az összeg szempontjából nem mindegy.

2010. okt. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ,semmiképp nem hagyom magam.Csak reggel mikor felhívtam a könyvelöt,hogy akkor lépnék táppénzre letámadott,hogy nem lehet.Lestem egy jó nagyot.Úgy tudom,hogy munkaviszonyom még meg van ezért nem értettem,hogy mi van.
2010. okt. 28. 13:23
 4/15 anonim ***** válasza:

:)

A könyvelők gyakran nincsenek képben (tapasztalat). Nyugodtan kérdezd meg, hogy mire hivatkozva szeretnék megszüntetni a munkaviszonyodat a felmondási védelem alatt? És kérdezd azt is meg, hogy ugye tudja, hogy nem mondhatnak neked fel? Majd közöld, hogy áprilisban kiveszed a szabikat, és majd viszed a táppénzes papírodat.

Ha kell segítség, jogszabályi hivatkozás, vagy ejnye bejnye levél, nyugodtan keress, segítek szívesen:)

2010. okt. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Közöld a könyvelővel, akár lehet, hogy irásban, ajánlott levélben kéne, hogy terhes vagy és a gyes lejártával táppénzre mész. Pont. Ennyi.

Ki nem rúghatnak, igy jártak...

Ha valamivel át akarnak verni, előtte itt kérdezz meg minket, nehogy átvágjanak, szólunk, mit lehet és mit nem!

2010. okt. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
áprilisig GYES-en vagyok,csak az volt a terv,hogy én megyek táppénzre a férjem veszi át a GYES-t.Azzal tisztában voltam,hogy nem tudnak visszavenni hiszen az üzlet megszünt csak maga a kft.maradt meg.Ha a kft is megszünt volna arról valószínű tudnék.Gondolom ők a gyes lejártával akarja megszüntetni a munkaviszonyt,de akkor szülésig lógok a levegöben vagy mi lesz?
2010. okt. 28. 13:36
 7/15 anonim ***** válasza:

Az, hogy a munkahelyed egyik telephelye megszűnt, nem jelenti azt, hogy megszűnt a cég. Mivel csak akkor szűnik meg a munkaviszonyod, ha a cég megszűnik, így az üzlet bezárása nem indokolja a munkaviszonyod megszüntetését.

Menj most táppénzre, és a férjed vegye át a gyest.

2010. okt. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A cég visszavenni csak a gyerek 3 éves korában köteles, tehát táppénzre is csak onnantól köteles venni. Addig tarthat gyesen, de éprilistól mehet a szabik kivétele akár (nem kötelező neked, csak ha akarod, arra fizetés jár neked) és táppénz.

Hogy ők nem akarnak visszavenni, az magánügyük, a törvény ellen nem tud mit tenni, ahhoz fel kell számolnia a kft-t.

2010. okt. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Menj táppénzre!, és jelented be terhes vagy, így nem rúghatnak ki! A tàppènt első 2 hetét a munkàltató fizeti, a többit az oep!
2010. okt. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

14.00

A cég nem tarthat gyesen. Nem ők vesznek ugyanis táppénzre, hanem AZ ORVOS! Ha meg én gyed után egyből táppénzre megyek, abba a munkáltatónak az égegyadta világon semmi beleszólása nincsen!

Tény, hogy a szabik kivételét időzíthetik áprilisra, viszont nem nagyon tudnak az ellen mit tenni, ha te közlöd, hogy ki kívánod venni a szabadságaidat, ugyanis az JÁR. És a Munka törvénykönyve szerint ugyan egy részét a munkáltató határozza meg, hogy mikor kell kivennie, de egy részét a munkavállaló kérésének megfelelően KÖTELES kiadni! És a fent említett törvény arra is kitér, hogy legfeljebb két részletben adhatja ki a munkáltató, ha a munkavállaló másként nem kéri.

Vagyis foglalkoztatni nem köteles, ez tény, de mindenben nem a munkáltató irányít. Ha engem betegállományba vesz az orvos, akkor a munkáltató egyetlen dolgot tehet: TUDOMÁSUL VESZI.

2010. okt. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!