Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénz mellett elmehetek...

Táppénz mellett elmehetek munkanélküli járadékra?

Figyelt kérdés
2009. jún. 8. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha jogosult vagy a táppénzre, akkor elvileg nem mehetsz munkanélkülire
2009. jún. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt kellene eldöntened, hogy van e munkahelyed vagy nem. Ha nincsen, akkor munkanélküli. Ha van, akkor táppénz. A kettő együtt nem lehet.
2009. jún. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha pedig passzív táppénzre gondolsz, akkor előbb meg kell szüntetni a táppénzt, csak utána lehet munkanélküli ellátást igényelni.

2009. jún. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Még van munkahelyem szeptemberig,de én januárra vagyok kiírva és azt hallottam hogy ha a szülés pillanatában nem vagyok biztosítva akkor nem jár a gyed!Ja a cég ahol dolgoztam jogutód nélkül szűnik meg.
2009. jún. 8. 09:22
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerre kétféle nem jár.

Azaz a passzív táppénz max 45 nap (ugye még ennyi?), lejárta után tudsz munkanélkülire menni, VAGY korábban megszüntetni a táppénzt, és elmenni m.nélkülire.

Utóbbit kár volna, célszerű kihasználni azt a 45 napot ilyen esetben.

2009. jún. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

09:24-es

Ebben az esetben az a lényeg, h a biztosított jogviszonyod ne szakadjon meg.

Azaz egy példával:

Szept 15. az utolsó munkanapod, szept 16-tól elmész passzív tp-re. Az kitart okt 30-ig, okt 31-től munkanélkülire. M.nélküli alatt szülsz pl jan 10-én, jan 15-től (h legyen átfedés) megigényeled a GYÁS-t, így az járni fog. Majd kapsz egy levelet, h X. hó Y-án lejár a GYÁS, igényeld meg a GYED-et. Visszamész a m.nélkülibe, ahol X. hó Y+1 napjától újra m.nélkülire vesznek X. hó Z-ig. X. hó Z-től igényeled a GYED-et. Így elvileg minden jár.

Remélem, h jól tudom, eddig én így csináltam, várom az 1. GYED-emet (remélem tényleg érkezik).

2009. jún. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!