Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha kapok gyedet, akkor nem...

Ha kapok gyedet, akkor nem jár mellé alapból a gyes?

Figyelt kérdés

Minimálbéren vagyok. (közalkalmazott, egészségügy)

Ha szülnék egy kisbabát, akkor kapnék gyest és gyedet is vagy csak az egyiket? 2 éve dolgozom itt. Előtte egy másik helyen dolgoztam nem lehet, hogy azt is beleszámolják az átlagkeresetbe, mert ott 1,5-szer ennyit kerestem. A minimálbér 70 %- nem túl sok. Így nem tudnék gyereket vállalni, mert így is alig élünk meg. Ezek szerint sose vállaljak gyereket? Tudtok vmi megoldást?


2010. okt. 28. 13:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak az egyiket. Egyszerre csak egyet.
2010. okt. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A korábbi helyedet nem számolják be, mert az igénylést megelőző évet nézik kereset szempontjából.

Egy biztosítási jogviszony alapján csak egy ellátás jár, vagyis vagy gyed, vagy gyes.

2010. okt. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A Gyes alig több, 25ezer Ft, a Gyed azért több. Én sajnos nem tudom, hogy mennyivel, mert munkanélküliként szültem.
2010. okt. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi! Akkor azonnal munkahelyet kell váltanom! De hát hova, ha nincs semmi környéken? (Ez csak egy költői kérdés...)

Mégegyszer köszi a segítséget!

2010. okt. 28. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!