Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi esélye van...

Szerintetek mennyi esélye van a nővéremnek, és a kislányának?

Figyelt kérdés
Nővéremet éjjel 31 hetesen megcsászározták,azóta ő is meg a pici is az intenzíven fekszik.Nagyon vizesedett,tegnap meg felment a vérnyomása.Felhívta délelőtt a védőnőt,aki közölte vele,hogy szabin van,majd szerdán foglalkozik vele,ne menjen be az ügyeletre.Nagynehezen megnézte a vizeletét,azt mondta,nincs vele semmi baj.Éjjel nagyon felment a vérnyomása,bementek az ügyeletre,140/valamennyi volt.Elküldték nst-re,meg megint megmérték neki,akkor már 190!!!,és nem találták a picur szívhangját,ezért azonnal megcsászározták.A picit lélegeztetni kell.1kg50dkg.Nővéremnek meg nem akar beállni a vérnyomása,és még éjjel a szívverése is leesett neki,és ő is intenzíven van.Szerintetek mennyi az esélyük?Nekem is van egy két éves kislányom,de ehhez(szerencsére)nem tudok hozzászólni,mert nálam nem volt ilyen gond.Nagyon aggódunk,az egész éjszakát végigsírtuk,meg még ma sem lettünk okosabbak. :(
2010. okt. 30. 12:43
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
azt még hozzátenném,hogy éjjel,mikor bementek megnézték neki azonnal a vizeletét,és csurig volt fehérjével.(ennyit a "kedves" védőnőnkről)
2010. okt. 30. 12:44
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gondd nem lesz! Nővéred vèrnyomását beállítják gyógyszerekkel ès rendbe jön! A baba is már elég érett, nem kis súlyú, jó félkilót kell híznia, kb. 1 hónap kórház, és ki is engedik! Mèg jó hogy időben megcsászároztàk!


Egyébként azt nem értem, miért a védőnőhöz ment a tesód, miért nem az ügyeletre, miért nem a dokiját hívta?! A védőnő nem orvos!

2010. okt. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom a nővéredet és a kislányát! Remélem minél előbb meggyógyulnak és mehetnek haza! Sajnos nem tudok érdemben válaszolni. De a 28. héttől már jó esélyei vannak a babának, hogy egészséges legyen.
2010. okt. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
fogadott orvosa nem volt,a védőnő meg azt mondta,hogy bármi van,előbb őt hívja fel,ne menjen be feleslegesen az ügyeletre,mert ugyis hazazavarják. :S
2010. okt. 30. 12:55
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát, okosat nem tudok mondani! A doki mit mond? Csak szorítani tudok s reménykedni, hogy minden rendben lesz velük Nektek kitartást s türelmet kívánok A tesódéknak jó egészséget Írj kérlek, hogy mi történt velük
2010. okt. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

A védőnőnket én is jól kifogtam annó.. :(

Próbáljatok erősek lenni és sokat gondolni arra a csöppre /és persze tesódra/. Képzeljétek el, ahogy otthon lesznek majd, egymás mellett pihennek, később játszanak, sétálnak. A pozitív gondolkozás nagyon sokat segít/még ha nehéz is ilyenre gondolni, amikor ilyen helyzetben vannak.


Szerintem nem lesz gond, ne aggódj! Kitartást Nektek is meg Nekik is!

2010. okt. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok. A pozitív gondolkozást tapasztalatból mondom!
2010. okt. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
A baba egész szép súlyu! Tesódra biztos nagyon figyelnek, most a testének nagy válltozáson kell átesni, mint sima szülésnél, pár nap és jobban lesz!
2010. okt. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Próbáljatok megnyugodni egy kicsit. A nővéred hormonjai a szülés miatt most állnak vissza, ez is befolyásolja a helyzetét. Gyógyszerrel beállítják a vérnyomását és nem lesz baja.


Sokszor nem gondolnánk hogy ezekben a picikékben mennyi életerő van. Súlyra elég jól áll, a tüdeje pedig alkalmazkodni fog a külvilághoz hamarosan. Még egy kicsit érnie kell az önálló lélegzéshez. Pikk-pakk felszed néhány dkg-ot és már mehet is haza a kórházból. A többi lemaradását (amit még pocakban kellett volna fejlődnie) majd otthon bepótolja.


Drukkolok nekik hogy mihamarabb felépüljenek. Majd írj, hogy hogy alakult a sorsuk.

2010. okt. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
KÖszönöm a válaszokat.Hát igyekszünk megnyugodni,de nagyon nehéz.Mégcsak be se mehetünk egyikhez sem.Szegények egy évet próbálkoztak,mire végre összejött nekik a baba.Ígérem,hogy jelentkezem,ha okosabbak leszünk.Addig is minden bíztató szót köszönünk.
2010. okt. 30. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!