Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudom hogy nem ide kéne...

Tudom hogy nem ide kéne leírjam de. Tegnap tragédia történt, nővéremnek megkellett szülje a babát 21 hetes volt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon kivan, azt sem tudom mit mondjak ilyenkor vigasztalás képpen.. Hogyan, Mibe segíthetnék neki?
2010. márc. 20. 16:35
 1/7 anonim ***** válasza:
szia elöször is nagyon sajnáloma nővéredet nem tuudom mit lehetne neki nagyon mondani de biztos h nagy szüksége van most rád egy nagy ölelésel segithetel neki és vigasztalhatod azzal h lehet még neki gyereke meg ilyenek talán ha az angyalokszüleioldalra leirjátoka történetet megnyugodtok egy kicsit sok szerencsét a továbbiakban
2010. márc. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez borzasztó nagy tragédia,nagyon sajnálom szegényt!

Szerintem ha mellette vagy az már nagy segitség,nem tudom mit lehet ilyenkor mondani?!

Kegyetlen az élet!!!!!!!!

Remélem sikerül hamar felépülnie,biztosan nehéz ezt feldolgozni!

2010. márc. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is vesztettem már el babát. A www.angyalokszulei.hu tényleg nagyon jó oldal, ott tud beszélgetni is. Én nem szoktam, csak olvasni. Sokat segített a felépülésben és gyertyát is gyújtottam.

Amit viszont soha ne mondj neki: Lesz majd másik. Nekem ezt sokan mondták, és a végén már teljesen kiborultam, mikor olyanok mondogatták, akiknek fogalma sincs arról, milyen a terhesség, pláne amiért az ember megküzdött, a gyerek...stb. A vége az lett a sok "Majd lesz másik." vígasznak, hogy teljesen kikelve magamból kiabálni kezdtem velük, hogy nem egy hörcsögről beszélünk! És ehhez most is tartom magam. A szavak nagyon erősek tudnak lenni. Egy rosszul megválasztott mondat még rosszabb, mint a néma csend.


Kérdezd meg inkább tőle, hogy miben tudsz segíteni. Nekem sokat segített, hogy "elbújhattam" néha a világ elől. Olyankor olvastam hasonló cipőben járó fórumozók leveleit, jócskán kisírtam magam közben, és rájöttem, hogy nagyon sokan éltünk már át ilyen tragédiát, de szinte mindenki talpra állt. Sokan rögtön belevágtak az újbóli tervezésbe amint lehetett, és sokan írták, hogy nekik vígaszt nyújtott a következő baba. Én nem vágtam bele azóta sem, pedig évekkel ezelőtt történt.

2010. márc. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Őszintén sajnálom a nővéredet:(Sajnos egy baba elvesztése az egyik legszörnyűbb,amit egy anya átélhet.Ne hagyd,hogy magába forduljon,vond be a sógorodat is.Éreztessétek vele,hogy mellette álltok.Mi volt a probléma?Valamilyen fejlődési rendellenesség?
2010. márc. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,és sajnálom:-( nyitott gerince volt.
2010. márc. 20. 19:05
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
szia.azt hiszem nem sok vigasz de én így jutottam túl a barátnőm halálán.képzelje el milyen pokol élete lett volna annak a babának ha így megszületik. szörnyű ami vele történt de ez talán segíthet.
2010. márc. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

sajnálom:( nincs nagyobb szomorúság egy baba elvesztésénél:(


igaza van egy fenti hozzászólónak, a szavak ereje fontos, mond meg mindenkinek,hogy ne mondjanak olyat,hogy majd lesz másik,majd elfelejted, a közhelyeket,mert ezek fájnak de nagyon:(


sírj vele együtt és hallgass, ez a legtöbb amit tehetsz, a sebek idővel begyógyulnak(ezt se mond neki), de addig nyújt neki vígaszt.


Az angyalok szülei nagyszerű oldal nagyszerű emberekkel,a terhességem alatt sokat olvasgattam az oldalon és nagyon fájt,hogy ennyi az elvezstett baa,de nagy az összetartó erő és kiadhatja magából a fájdalmat.

2010. márc. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!