Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyik elég közeli ismerősöm...

Egyik elég közeli ismerősöm számomra nem szép neveket adott a kislányának. Titok volt a név, senkinek nem árulta el szülés előtt. Viszont mondogatta, hogy majd kiváncsi lesz a véleményekre. Mit mondjak neki? Legyek őszinte?

Figyelt kérdés
A baba neve Cintia Szimonetta lett.
2011. jan. 14. 14:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Ezek a nevek nekem se nagyon tetszenek... finoman mondd meg neki a véleményedet, ő erősködött vele, hogy hallani szeretné, de végül is ez nem változtat semmin, ha neki tetszik... meg már el is nevezte a kislányát, ha meg is bánja végül, nem sok mindent tehet.
2011. jan. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondanám, hogy "én mást választottam volna a saját kislányomnak, de a lényeg, hogy Neked és a férjednek tetszik".
2011. jan. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy lehetne ennél nagyobb problémám is(van is...), de tényleg kiváncsi lennék rá, hogy mit válaszolnátok, ha nektek szegezik a kérdést és árgus szemekkel lesik a választ. Ugyanis erre számítok.
2011. jan. 14. 15:04
 4/13 anonim ***** válasza:
25%
Nem mindenki olyan bunkó mint te. Én csak annyit mondanék hogy lényeg hogy nekik tetszik, nálam nem ez a favorit.
2011. jan. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Oké, köszi.
2011. jan. 14. 15:16
 6/13 anonim ***** válasza:
38%

Nem mindenki bunkó? Cöhh, barátom, neked tuti nincs gyereked! :)


Amikor megszületett a lányom, egy oroszlánként védelmeztem, gondolom az eufória is nagyon közrejátszott. Egy rokon fintorgott, amikor megtudta a nevét, erre közöltem vele, hogy "nem adhat mindenki olyan szép, tökéletes nevet a gyerekének, mint amilyet te adtál", egyébként én sem szóltam neki, pedig sztem rettenetesen ostoba nevet adott szegénynek.


Ezért mondom, hogy jobb a békesség, de ez is csak egy tanács, nem kötelező megfogadni. De én szóltam :)

2011. jan. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%
Képzeld, kettő van. Attól hogy imádom őket, még nem vagyok egy elvakült hülye,akinek nem lehet rosszat mondani a gyerekére. Sőt szeretném ha felhívnák a figyelmem a hibákra, hogy javíthassak rajtuk. Hálistennek nem vagyunk egyformák. Nem a majomszeretet a jó, a gyereknek. Amúgy pedig nem is a gyerekre mond rosszat, csak a neve nem tetszik. Az meg a szülő hülyesége nem a gyereké.
2011. jan. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, szerintem én lemaradtam a bunkó részről. Elmagyaráznád légyszi, hol van abban a bunkóság, hogy a kérdezőnek nem tetszik a név, és nem tudja, mit mondjon a szülőknek, akik ezt KÉRDEZIK?

Amúgy azt nem értem, hogy aki annyira kíváncsi mások véleményére a gyerek nevéről, az miért nem mondja el előre. A mi gyerekeink nevét sem tudta előre senki, éppen azért, mert egyáltalán nem voltunk rá kíváncsiak, hogy mit gondolnak róla, sőt egyáltalán nem is akartuk hallani. Amikor már meglett a kicsi, senki nem mondott rá rosszat, de nem is kérdeztük.

Csatlakozom azokhoz, akik azt tanácsolták, hogy "én más nevet választottam volna, de a lényeg, hogy nektek tetsszen".

2011. jan. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem a kérdezőnek írtam, hanem T.Amelida vagy ki válaszolónak. Amúgy én is azt javasoltam amit te.
2011. jan. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi is így voltunk vele, nem mondtuk senkinek, mert nem akartuk hallgatni 9 hónapig (vagy akár csak 4-5ig se) hogy miért PONT az?? Mikor annyi szép név van ...és jött volna a felsorolás a csapból is folyó divatnevekkel.

Nem bántani akarom aki ilyet ad, de mi pl. ezért nem mondtuk. Mikor megszületett kérdezték na mi lett a neve, elmondtuk és sokakon láttam hogy hát nem rossz, de nem is jó :)))

De a különbség, hogy engem ez nem érdekel:)

Én azt mondanám, ha hozzám közel áll az illető, hogy aha, különleges név az biztos. Ez nem jelenti azt hogy tetszik de azt se hogy ronda:)

Mert ha belegondolok, ha azt mondom hogy lényeg hogy nektek tetszen az burkoltan ezt jelenti: Hát nekem rohadtul nem tetszik:)


Itt sztem nincs jó megoldás, ha nem jön be akkor ez van:) Neki is túl kell ezen lépnie, nem tetszhet mindenkinek az ő választása:)

2011. jan. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!