Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindenki legalább két évesnek...

Mindenki legalább két évesnek nézni a kislányomat a magassága alapján. Valóban magasabb az átlagnál?

Figyelt kérdés
18 hónaposan 86 cm.
2010. okt. 30. 23:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül, a fiam 88 cm volt 18 hónaposan, most 2 éves, 95 cm, szerintem nem annyira kiugróan magas.
2010. okt. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Igen,picit magasabb az átlagnál. Eddig még nem mondták hogy nagyobb vagy csak most ugrott meg a növekedése?

Kisfiam is mindig magasabb volt az átlagnál, most 16 hónaposan 84-85 cm körül van.

2010. okt. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia. A kislányok alacsonyabbak :) az én kislányom most volt 2éves.A 2éves státusz vizsgálaton 86cm és 9460gr :)

üdv

2010. okt. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Picit magasabb, de egyálatalán nem kiugró. :) Az én 22 hónapos lányomat (92 cm és 13 kg) mindenki ovodásnak nézni.
2010. okt. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Apukája elég magas, 182 cm.

Amúgy vékony kislány, 10 kg. Csak az elmúlt héten legalább 6-7 ilyen "Hű, de magas kislány, legalább két évesnek nézem." fajtájú megjegyzést kaptam. Emiatt tettem fel a kérdést.

2010. okt. 30. 23:20
 6/12 anonim ***** válasza:

Én azzal "küzdök", hogy mindenki azt mondja, "még nem beszél?"

Ugyanis a fiam 19 hónapos, 87 cm, és 12,5 kg. Kétévesnek vagy óvodásnak nézik. Sokszor a játszótéren is néznek a szülők, hogy vannak dolgok, amikben segítenem kell neki. De amikor megtudják, mennyi idős, akkor rácsodálkoznak. A védőnőm szerint a statisztika alapján 100-ból 10 % a felső skálán.

Tehát szerintem a Tiéd nagy, de ezzel semmi baj sincsen. :)

2010. okt. 31. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kiugróan magas.

Amúgy én azt tapasztalatom, hogy egy éves kor után az emberek rendszeresen egy, vagy esetleg két évvel nézik idősebbnek a gyereket.

Az én fiam két éves, teljesen átlagos méretei vannak, 93 centi, még magasnak se mondható. De hetente többször kapok olyan kérdést, hogy: "Mennyi idős? 3 éves?" De volt már aki négynek nézte. :)

2010. okt. 31. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is úgy vagyok mint a 06.19-es válaszoló:) 20 hónapos, és akkora mint a 2-2,5 évesek, csak egy szót nem mondd, oda áll a nagyobbak elé, és gagyok nekik, ők meg nem értik!

Akkor tűnik fel hogy magas a lányom, mikor egy nála idősebb fiúval játszik, ès vele egy magasságú, vagy még magasabb:)

2010. okt. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is így van ahogy írta egy előző válaszoló, hogy olyan másfél-2 2-és fél körül már nem feltétlen a magasság alapján ítélik meg a gyereket, vagyis ez alapján nagyokat tévednek mások:)

Én pl. azt gondoltam (a táblázatok meg átlagok alapján) hogy a fiam aki 1 évesen 82 cm volt másfél évesen 88 és 2 évesen 95-96 hogy magasnak számít erre kiderült hogy egyáltalán nem, tök átlagos.:)

Szóval szerintem a mai gyerekek valahogy magasabbak is.

Az is lehet hogy a kislányodnak olyan szép, összerendezett mozgása van, vagy annyira kommunikatív (akár szavakkal akár azok nélkül) hogy ezért ishitték azt róla hogy idősebb.

2010. okt. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Attol fugg. Nem tudom, hogy a kislanyoknal mi az atlag, nekem fiam van, 23 honapos es 98 cm magas. 15 kg.

Most nem tudom fejbol, hogy 5 honapja hany centi volt, azt tudom, hogy nyaron 92es ruhakat vettem neki, most 98ast es eppen jok, felek, hogy tel vegere rovidek lesznek...

Ot mar jo ideje ovodasnak nezik, vagy dokihoz akarjak kuldeni, amiert ovodas koruan meg nem beszel... A keresztlanyom most lesz negy eves es csak 5 centivel magasabb, sulyban egyeznek.

Viszont a kisebbik fiam 8 honapos es 80 cm, nekem ugy tunik, hogy o meg gyorsabban no.

2010. okt. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!