Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Keresztelőkor kötelező a...

Keresztelőkor kötelező a kisöltöny kisfiúknál?

Figyelt kérdés
Mi leszünk a keresztszülők és nem tudom hogy öltönyt kell venni vagy elég egy kis ing és bársonynaci is 8 hónapos babára.A templomban kabát lesz rajta így nem is látszik mi van alatta,otthonra meg szerintem felesleges az öltöny.
2010. nov. 1. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Dehogy kötelező!! nincs kikötve, miben kell legyen egy baba, kisgyerek a keresztelőn. Igen, vannak bizonyos szokások (pl. általában fehér vagy halvány ruha a kislányoknak, kisfiúknak meg sötét nadrág+ ingecske), de ezek sem kötelező dolgok. Abba öltöztetik a babát, ami a szülőknek tetszik. Számomra eleve fura egy kicsi gyerek kis felnőttnek öltöztetve öltönyben, nyakkendővel. Nekem 2 fiam és 2 lányom is van, a fiúkon soha nem volt öltöny, míg picik voltak. A keresztelőn egy csinos nadrág meg egy szép inge+ pulcsi volt rajtuk... Nem kell túlzásokba esni szerintem :)
2010. nov. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
en ugy tudom, hogy a feher szin a hagyomany, de nem feltetlenul kis oltony. amugy a gyerek kenyelme legyen a fo cel
2010. nov. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
az én fiamnak fehér bársony együttese volt: nadrág, mellényke, pulcsi, sapi, cipő. Nagyon tetszett, hogy fehérben volt. A kisöltönytől herótot kapok.
2010. nov. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekünk pl szinte felesleges volt a keresztelőruci, mert a templomban nem látszott, annyira fel volt öltöztetve, hazaérve meg szinte egyből leette magát és át kellett öltöztetni.

Amúgy a felül fehér, alul sötét megteszi. Kérdezd meg a szülőket, hogy tényleg szükség van e rá, nincs e már nekik, lehet vmi másnak jobban örülnek majd.

2010. nov. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!