Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kisiskolásoknak még gyerekes...

A kisiskolásoknak még gyerekesnek kell lennie - ugye?

Figyelt kérdés

Szerintem 6-7, sőt 8-9 éves kisgyerekeknek még igazából játszani kell. Autók, macik, babák, színezők, építők, kirakósok, mesekönyvek, rajzolás, festés, gyurmázás, gyöngyfűzés, szerepjátékok.


Ehhez képest néha ledöbbenek, hogy ezekből sok kisgyerek már "kinőtt": csak a sztárok, a vagány filmek és a számítógépes játékok kötik le őket.


2010. nov. 1. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen.Sajnos.Én is így látom.
2010. nov. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Szégyen vagy nem, én most is olvasok mesekönyvet és nézek rajzfilmeket (a Grimm mesékre gondolok, nem erre a sok hülyeségre), szívesebben gyurmázok, mint piálok és babaruhákat varrok így 17 éves fejjel :D

És nagyon jól megvagyok, és nem vagyok infantilis :)

Nekik tényleg ez kéne még, 9 évesen pl esti mese nélkül nem aludtam, pedig már "komoly" 3. osztályos voltam :D

De egy kisgyerek legyen kisgyerek, addig jó. Én nagyon szívesen lennék ismét óvodás, sokkal jobb volt minden.

Akkor meg ugye mindenki felnőtt akart lenni :D

2010. nov. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
felénk még a 10 évesek többsége (vagy legalábbis a húgom baráti köre) játszik. a mai napig a petshop nevű figurákkal, meg néha másokkal is, és szerintem ez a normális.
2010. nov. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Most megnyugodtam, hogy nem mi vagyunk ilyen "lemaradottak" - köszi az eddigi válaszokat!
2010. nov. 1. 21:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, van arany középút a kiskamaszkori bulizás, ivás és a második válaszadó között, persze ez csak magánvélemény.
2010. nov. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A fiam negyedikes, de még szerncsére ős is "gyerekes", aminek örülök.

Nagyon szeret legózni, gyurmázik, olvas.

Szokott számítógépezni is, de pl a szg-es játékok nincsenek.

2010. nov. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Tisztán emlékszem, hogy 6. koromban, azaz 12 évesen még átjártunk egymáshoz babázni a barátnőmmel. mindkettőnknek volt egy nagy csecsemőbabája, kunyiztunk babaruhákat a rokonságból, és nagy szatyrokkal cuccoltunk egymáshoz, és fél napokat végigbabáztunk.


Ma az enny idős lányok már majdnem a saját, élő babáikkal játszadoznak....kis túlzással.


Az én lányom 4,5 éves, és én is azt látom, hogy már az ő korosztálya is kezd nagylányosodni. Én próbálom óvni ettől. Szerencsére nagyon játékos gyerek, úgyhogy vele egyelőre nincs probléma, de megdöbbenve hallom-látom, hogy a korosztályából (ovistársak) a lányok Hannah mondtana ruhákban, kiegészítőkben puccoskodnak, HM tortát kapnak a szülinapjukra, MTV-s zenélre "táncolnak"....tehát kistinik már 5 évesen.

És sajnos a média és a boltok erre ráerősítenek, hisz ezt nyomatják a TV-ben is, és a boltokban is alig lehet olyan kislányruhát kapni, amire nincs felplakátolva valami tinisztár. Nekem már a Barbie is sok, nemhogy a Hannah Montana!

2010. nov. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!