Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kit neveztek gyerekesnek? És...

Kit neveztek gyerekesnek? És elmondanátok ezt annak a személynek, akit gyerekesnek tartotok?

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondolok pl.

-Valaki 22 éves és szereti a rajzfilmeket vagy a képregényeket válogatás nélkül

-viselkedése, gondolkodása, stb.



Én azokat tartom gyerekesnek, akik a felnőtt fejjel is szeretik a Walt Disneyt vagy az egyéb infantilis rajzfilmeket (amik a Cartoon Networkön mennek). Én nem szoktam ilyeneket nézni, a Disney-t meg 11 éves korom óta utálom. (WALL-E viszont menő animáció, kiváló grafikával, csak kár, hogy a Pixar a Disney-vel társul)

Azokat is gyerekesnek tartom, akik nem gondolkoznak felnőtt ember módjára, gyerekes a viselkedése, pl. a tombolás. Egy lányosztálytársam is így balhézott valakivel a tornateremben, ami nagyon furcsa volt számomra, mert még sosem láttam egy 18 évest így viselkedni. Egyszerűen röhejes volt.

Van egy barátnőm, aki tényleg gyerekes. Étkezésnél (még az étteremben is) mindig ráteszi a lábát az asztal lábára, amit illetlenségnek tartok. Én sosem szoktam ilyet csinálni. Ezenkívül a kanapén olyan hülyén ül, hogy leírni sem tudom!! Az is gyerekes, ha valaki felnőtt fejjel "hisztizik" vagyis balhézik, ha valamit nagyon akar. Egy rokonom mesélte, hogy a barátnőjével elmentek megnézni a kiszemelt lakást, amit a lány meg akart venni, a nő mondta, hogy akadt másik jelentkező is, a csaj meg elkezdett vele balhézni, mert nagyon akarta ezt a szép házat. A rokonomnak iszonyúan ciki volt a 26 éves barátnője viselkedése. "Úgy akarta ezt a házat, mint egy kisgyerek a neki tetsző játékot." - mondta ő.


Én természetesen nem szoktam elmondani az ilyen illetőnek a véleményemet, mert senkit nem akarok megbántani ezzel. Kimondottan utálom, ha az emberek ilyen dolgokkal sértegetik a másikat: "Gyerekes vagy." "Gondolkozz!"

De van egy másik barátnőm, aki teljesen őszintén mondta el magáról, hogy gyerekesnek tartja magát, mert imádja a rajzfilmeket, de őt nem zavarja. Én elfogadom őt olyannak, amilyen, mert legalább őszinte volt. Azt sem tagadja, hogy néha elfogy a türelme.


2011. aug. 31. 17:08
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
100%
nem azért gyerekes valaki,mert szereti a rajzfilmet.kicsit te tunsz nekem gyerekesnek
2011. aug. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
téged nem szoktak megverni?
2011. aug. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
99%

Hát neked is érdekes a gondolkodásod. Én például nem érzem magam gyerekesnek (koromhoz képest természetesen, tisztában vagyok vele, hogy nem vagyok felnőtt 17 évesen), de megnézem a mesefilmeket, sőt, szeretem is őket. Az, hogy te "nem csinálnál ilyet", nem jelenti azt, hogy ha más csinálja, akkor gyerekes.

Hisztizni valóban gyerekes dolog, sőt, szerintem az is borzasztó gyerekes dolog, ha valaki bizonygatja, hogy mennyire felnőtt (például azért, mert nem szereti a mesefilmeket), holott a közelében sincs... 17L

2011. aug. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%
Nem nem, nem az gyerekes, aki rajzfilmeket néz, hanem te vagy karótnyelt.
2011. aug. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%
szánalmas vagy :D
2011. aug. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben egyet értek az előttem szólókkal. Én téged nagyon gyerekesnek tartalak. A gondolkodásod, a kijelentéseid, a lázadásod, a beszűkült látótered mind-mind egy kamasz kislányra jellemzők.


A rajzfilmes dolgot egyenesen nem értem. Az ha egy filmben nem beleznek, és van benne tanulság, vagy pusztán csak azért, mert rajzolt, már gyerekes aki nézni? Elég infantilis hozzáállás. :)


Aztán házvásárlás. Gondolom nagy tapasztalatod van benne, és teljes mértékben belelátsz, hogy hogyan működik manapság egy jóárú ingatlan megszerzése.


Ritkán találkozom gyerekes emberekkel, de olyankor megmondom nekik. Íme. Gyerekes vagy.


És egészen addig, amíg be nem látod, hogy igazunk van, addig gyerekes is maradsz. A dac a kisgyerekekre jellemző. A saját hibáinkat és tévedéseinket belátni és ezekből tanulni az igazi felnőttéválás.

2011. aug. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
17:20 vagyok, azt még hozzátenném, hogy nem ezekről a mai BEN10 típusú mesékről beszéltem, hanem például Szépség és a szörnyeteg. És a mesék mellett ugyanúgy megnézek egy jó dokumentumfilmet, ha érdekel.
2011. aug. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 sumergo válasza:
100%
A legtöbb rajzfilmet imádom! Nem a sorozatokat, hanem a mozis rajzfilmeket. Elég gyerekes, hogy ez alapján látatlanban, neked máris gyerekes vagyok! Örülj, hogy nincs nagyobb problémád, amivel foglalkozhatnál. Nem kell mindenkinek olyannak lennie, mint amilyen te vagy, dögunalom lenne az élet akkor! Úgy gondolod, mindenkinek meg kellene felelni a kényes ízlésednek? Ha igen, akkor tényleg gyerekes vagy!
2011. aug. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
97%
Figyelj.. Attól, hogy valaki mesét néz (kortól függetlenül) szerintem az még egyáltalán nem gyerekes. Miért is lenne az?! Van még pár dolog, amit felsoroltál, hogy mit tartasz még gyerekesnek, igen, van benne igazság is, de nem mind az. A másik, hogy ha te valamit nem szeretsz/csinálsz, még más nem lesz az tőle. Persze az is attól függ, hogy mit. (:
2011. aug. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Hajjaj akkor én ritka gyerekes vagyok! Ma mesét néztem törökülésbe a kanapén és rózsaszín kiskanállal ettem a gyümölcsjoghurtomat, miközben két copfba volt fonva a hajam és hello kittys gumik voltak benne...


Mellesleg 23 éves vagyok, a hétköznapokon elegánsan öltözködöm, jogot végeztem és jelenleg bv-t tanulok. Akkor most ki is a gyerekes? Te aki úgy ír egyes emberekről mint egy dacos kisgyerek vagy én, aki bevallja, hogy így töltötte a délelőttöt.

2011. aug. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!