Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van egy olyan oldal hogy...

Van egy olyan oldal hogy melyik vércsoportú szeretkezhet egy másik vércsoportúval? (ha akar gyereket)

Figyelt kérdés
Mert hallottam hogy ha egy másik vércsoportú szeretkezik egy másik vércsoportúval és gyerekük lesz akkor lehet hogy vérátömlesztés kell mert a genetikai állományok mások.
2010. nov. 3. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Én úgy tudom, hogy ez csak akkor fordulhat elő ha RH- nőnek RH+ férfitól lesz gyermeke, mivel a gyermek is RH+ lesz.
2010. nov. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A vércsoport összeférhetetlenségre gondolsz?
2010. nov. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen! De egy 0-as és egy A-s nak lehet úgy gyerekük hogy nem lesz vércsoport összeférhetetlensége?
2010. nov. 3. 11:25
 4/10 A kérdező kommentje:
*vagy is Arh+
2010. nov. 3. 11:26
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok.

Az elsőnek nincs egészen igaza.

Én A- vagyok a férjem meg A+ és ez a vércsoport összeférhetetlenség.

Nem igaz hogy a gyerek is + lesz, általában inkább az anya vérével megeggyező vércsoportja lesz a babának.

Nálunk a kislányom is A- lett és most a második gyereknél sincs egyenlőre semmi gond.

Terhesség alatt a Negatívos anyukáknak 4x nézik a vércsoport szerológiáját, ha pozitiv lesz az erdemény akkor Anti-D injekciót szoktak adni a szülés után az anyának és a babának is.

2010. nov. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Csak akkor van erről szó ha az egyik szülő + a másik -.
2010. nov. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ugye nem ez alapján szeretnál apukát választani leendő babádnak?
2010. nov. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a pontos iformáció, Csakhogy ne tudjanak lehülyézni. Remélem így már érthető.


Terhességben az Rh-összeférhetetlenség okoz gondot. Mint minden vércsoport-tulajdonság, az Rh-faktor is öröklődik. Ha egy Rh-negatív asszony Rh-pozitív magzatot hord, úgy Rh-összeférhetetlenség jön létre.


Az első terhességnél nincs gond, mert az első szüléskor a magzati vér belekerül az anya keringési rendszerébe, amely az Rh-pozitív sejtekkel szemben ellenanyagot termel.


A második terhességnél, illetve szülésnél az okozza a problémát, hogy a kész ellenanyag, amely az anyában van, átjut a magzatba. Az újszülött besárgul, ödémás és vérszegény lehet. A sárgaság átitatja az idegrendszer extrapiramidális piramispályákon kívüli magjait, és mozgásfogyatékos, értelmi fogyatékos lehet az utód. Ezt kivédeni az időben elvégzett vércserével lehet.


Ma már a frissen szült Rh-negatív anyáknak ha Rh-pozitív újszülöttnek adnak életet 72 órán belül AntiD gammaglobulin oltást adnak, amely leköti a magzatból származó Rh-pozitív vörösvérsejteket. Így ezek az anyát nem immunizálják, tehát nem termel ellenanyagot a szervezete.


Szerencsére már a terhesség alatt meg lehet állapítani az anya véréből az anti-D titert. A védőnő és a terhesgondozó orvos erről mindig időben tájékoztatja a kismamát és megteszik a megfelelő intézkedéseket.

2010. nov. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
43%
Én 0+ vagyok, apa A+. Nálunk semmilyen gond nem volt. a kislány 0+ lett, mint én.:)
2010. nov. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A fő vércsoport (A, B, AB, 0) semmilyen formában nem okoz problémát a magzatban. Mindegy, hogy anyukának-apukának milyen a vércsoportja, ez a magzatban nem jelentkezik gondként.


A problémát, ahogy már előttem is leírták, az RH faktor okozza. Az rh faktor egy antigént jelent, amely a legtöbb ember vérében megtalálható - ők a pozitívak. Ha valakinek nincs ilyen antigén, és a gyerekben meg van, azt az anyuka szervezete idegen anyagként érzékeli, és megtámadja - ellenanyagot termel, hogy megsemmisítse. Ha anyuka nem kapott ellenanyagot, hanem megtermelte a szervezete, akkor a második ilyen terhességnél az immunrendszere a magzatot betolakodónak érzékeli, és nekilát, hogy eltávolítsa, mint egy fertőzést.

2010. nov. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!