Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ahol az apa és az anya eléggé...

Ahol az apa és az anya eléggé eltérő nézeten van a nevelést illetően, ott sok ebből a konfliktus?

Figyelt kérdés
2010. nov. 6. 13:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mit értesz eltérő nézeten? Nálunk már kezdi a nagyobbik gyerek, hogy anya, apa nem engedte meg. Én még ha meg is engedném, mondom, hogy apának van igaza, mert nem szegülök ellen a páromnak nyíltan a gyerek előtt.

Nálunk inkább azon van a vita, hogy pl. éjjel hagyjam-e sírni, vagy sem. Én mindig mondom a páromnak, hogy annak oka van, hogy sír, nem hobbiból ordít a gyerek egész éjjel, meg kell vigasztalni. Ő meg állítja, hogy hülyére vesz minket a gyerek. Szóval ő nem megy oda hozzá, nekem kell. Azt azért nem tudja nekem megtiltani. De sajna azt hiába kértem, hogy váltson fel ő. De szerintem ennyi még belefér.

2010. nov. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igen, elég sok! Ez egy nagyon fontos kérdéskör, s kihatással van a gyerekek életére. Szóval komoly konfliktusforrás (lehet)!
2010. nov. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

hát nagyjából azt, hogy én a kötődő nevelés pártján vagyok, ő meg a poroszos , régies típusú nevelés pártján. szreinte én agyonbabusgatom stb. szte azért volt sokáig iszonyú anyás a kislányom. sztem meg azért, mert ilyen típus. és már ki is nőtte. pedig mindig felvbettem, ha kellett, nem adtam csak azért oda a mamának (akitől rettegett sokáig, mivel keveset találkozunk, mesze lakik, és tkp idegen volt neki), hogy "megszokja". most volt itt anyósom, és kimentek együtt labdázni, anya és apa nélkül. ezt eddig nem lehetett volna, de mostanra múlt el ez az erős szep. szorongása. alvásnál is, ha sír, nem kell vele törődni, de ő olyan típus, hogy hányásig sírt volna inkább. inkább adtam neki cicit 10x egy éjjel, mintsem hogy hallgassam az üvöltést. együtt aludtunk másfél évig. hallgattam, hogy majd így marad, stb. de nem maradt úhy, hanem már külön alszik, és az éjjelt is átalussza. majdnem minden téren megnyilvánul ez. amúgy nem vagyok egy mindent megengedő típus, hisztinek nem enegdek stb.

de majdnem napi szinten vannak még most is ebből konfliktusok , pedig már 22 hónapos is elmúlt a kislányom. nem akarja elisemrni, hogy nem neveltem félre a kicsinket! okos, ügyes, 22 hónapos létére általában kompromisszumkész kiscsaj, éjjel alszik, eszik rendesen, van napirend stb. mégis csak a vita meg a beszólások, miért???

2010. nov. 6. 13:45
 4/14 anonim ***** válasza:
Nálunk azért eltérő a nevelés, mert gyakorlatilag csak én nevelek, a férjem csak eljátszik a gyerekkel, és mindent megenged neki amit én megtiltottam. Szerinte az a jó ha semmiért nem szólunk rá, mert még gyerek. Ez nálunk nagyon sok konfliktust sző, és gondolom érthető miért. Azelőtt sohasem veszekedtünk, de mióta megszületett...
2010. nov. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Attól hogy a te nevelésed nem rossz még nem jelenti azt hogy az ő véleménye mindenképp az... Talán el kéne ismerni hogy nem csak az lehet jó ahogy te gondolod. Legalábbis én nem értem miért kell a férjeddel háborúzni...
2010. nov. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
És pl az is lehet a baja a férjednek hogy az ilyen tipusú nevelés hiveinél az apuka kerül hátrányba sőt kb az utolsó helyre... De ezt te tudod... Szerintem az anyának nincs joga úgy nevelni a gyerekét ahogy ő akarja, ugyanis ketten csinálták és kompromisszumot kell kötni. Vagy a férjed nem neveli a gyereket? Ha igen akkor miért gondolod hogy csak úgy lehet ahogy te? Mivel az irásodból az jön le, hogy a gyerkeet csak úgy neveled ahogy te akarod.
2010. nov. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a véleményem, hogy nem kell görcsösen ragaszkodni a te nézeteidhez, hiszen kettőtöké a gyerek, nem csak a tiéd... és van benne valami, hogy azért iszonyú anyás, mert a kötődő nevelést alkalmazod.

Én soha nem aludtam együtt a kisfiammal, nem sokáig ébredt éjjel enni (még nem volt 6 hetes, mikor végigaludta az éjszakát), nem volt ölbebaba, nem hordoztam soha magamra kötve (kengurum volt, de nem sokat tudtuk használni, mert leszakadt a hátam), igyekeztem felvenni, vagy megvigasztalni, ha sírt valamiért, de azt sem mondhatom, hogy azonnal felkapkodtam volna. Szerintem nem kifejezetten kötődő nevelés, amit csinálok, mégis hihetetlen kiegyensúlyozott, vidám, kedves kisfiú, aki nagyon is ki tudja mutatni a szeretetét, de nem ragaszkodik hozzám görcsösen, hisztisen.

Én csak azt akarom ezzel kifejezni, hogy lehet így is csinálni, és nem kell feltétlenül magadhoz láncolni a gyerkőcöt. Lehet, hogy a férjed ugyan nem mondja, de talán zavarja, hogy ő háttérbe szorul erősen, nem???

2010. nov. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja, és az én szüleim 100 km-re, párom szülei 200 km-re laknak, havonta 1x látják a gyereket, mégsincs hiszti, hogy a mamával ki kell menni az udvarra játszani, vagy elmennek sétálni, nyugodtan rá tudom bízni a tököst, pedig neki is majdnem idegenek a nagyszülei.
2010. nov. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nálatok nem feltétlen a nevelési nézetek különbözőségében található a probléma gyökere, hanem mélyebben. Másban is sokszor különbözik a véleményetek?
2010. nov. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

hát a dolog ott kezdődött, hogy még meg sem volt a kislányom, amikor ő kijelentette, hogy ő ugyan fel nem kel hozzá éjjel, és nem fogja pelenkázni sem, sem etetni. amikor megszületett a kislányom, akkor ehhez tartotta is magát. minden az én nyakamban volt/van, ez alatt azt kell érteni, hogy ő "dolgozik", én meg "itthon vagyok, úgyis ráérek". mellékes, hogy 1,5 évig alig aludtam valamit, azt is részletekben. nyilván nem azt vártam volna tőle, hogy rendszeresen pelenkázza, keljen hozzá, etesse meg stb, hiszen neki valóban ott a munkahelye, ki kell amgát pihennie, de azért alkalomadtén nem kellett volna hogy mindez derogáljon neki. hiszen a gyerek közös, és az apának sem szakad le a keze, ha egyszer egy héten átpelenkázza a babát. mindezzel azt szerettem volna érzékeltetni, hogy leszámítva azt, hogy reggel látta egy félórára, meg este, nem töltött vele időt, mégis jobban tudta, mikor mit kellene csinálni a gyerekkel. ui. én azon a véleményen vagyok, hogy a nevelés mikéntjét, a szülő hozzáállásást a gyermekhez nagyrészt a gyermek temperamentuma kell hogy meghatározza. tehát, ha nem igényelte volna, bizony nem hurcibálom naphosszat, nem alszom vele stb. de igényelte. attól a perctől fogva, hogy hazahoztuk a kórházból, nagyon gyakran sírt, az estéket 3 hónapos koráig átüvöltötte, majd jött a fogzás, a szeparáció, a mozgásfejlődés, minet nagyon rosszul viselte, egy-egy fog hetekig, hónapokig tartó nyűglődés volt éjjel-nappal, próbáltunk homeopátiás szereket is, nem segített...csak az segített ha sokat, nagyon sokat foglalkoztam vele. én, nem más. és én voltam a hülye, aki miatt a gyerek olyan, amilyen (nem csak az ő szemében, hanem anyósom szemében is pl. ), az fel sem merült, hogy egyszerűen ilyennek született (mint írtam az elejétől sírós volt, tehát nem volt mit elkényeztetni rajta).

természetesen nem gondolom, hogy mindig mindenben nekem van igazam, ilyen ember nem létezik. de ha én töltöm vele az idő 95%-át, akkor én fogom jobban tudni, milyen a gyerek, mert akkor ismerünk meg valakit, ha időt töltünk vele.

valaki írta, hogy mi talán másban sem vagyunk egy véleményen. sok mindenben azonosan gondolkozunk, nagyjából azonos az értékrendünk, de van egy pont, amiben nagyon nem, ez igaz, és ebből ered sztem nálunk a gyereknevelésben is az eltérő gondolkodás. nevezetesen, hogy ő úgy gondolja (otthon ezt látta), hogy a nő csinálja a háztartást, a férfi meg olvassa az újságot és várja, hogy a sült galamb a szájába repüljön. nálunk ez a gyerek előtt is úgy volt, hogy ő dolgozott, néha ha elromlott vmi a ház körül, megbütykölte, én pedig dolgoztam, főztem mostam takarítottam, vasaltam, bevásároltam, minden nap meleg vacsora stb. mivel ez volt az elvárása. én ezt megcsináltam, az ő kedvéért, de nem voltam soha elragadtatva, emancipált típus vagyok. szóval ez a tipikus régies férfi-nő szereposztás, ami anno rendben volt, csak most hogy a nők nagy része már dolgozik, nagyon nincs rendben. ez a kispolgári felfogás magával hozza a kispolgári nevelési felfogást is, legalábbis az ő esetében. ebben a dologban nagyon nem vagyunk egy platformon, és a veszekedéseink 90%-a emiatt volt/van.

köszi mindenkinek, aki válaszolt.

2010. nov. 6. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!