Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hol léphet be a szülő óvodai...

Hol léphet be a szülő óvodai konfliktus estén? Meddig engedjük, h "a gyerek majd lerendezi"?

Figyelt kérdés

Kiscsoportosokról van szó.Van 1-2 gengszter a csoportban,akire az én fiam régóta panaszkodik.Következetesen próbáljuk nevelni,mindig azt tanítottuk neki,h a rossz fiúkat hagyja ott,nem kell velük foglakozni,vannak hozzá hasonló típusú gyerekek,játszon velük.Eszem ágában sem volt,még csak csúnyán nézni sem az illetőre.

Tegnap odáig fajult a dolog,h a fiam lehorzsolt,feldagadt szemhéjjal jött ki a nap végén.Az ő és az óvónő állítása szerint is ok nélkül,hátulró,váratlanul lökték el,székkel a kezében.Ugyanaz fiú,akire szept. óta folyamatos panasza van a gyereknek.(másoknak,sőt nyíltan az óvónőknek is)

Most úgy gondolom,h holnap reggel rákérdezek a kisfiúnál,h miért csinálta ezt,van-e vmi oka,h haragszik az enyémre,és,h jól tenné,ha bocsánatot kérne.

Van-e ehhez jogom?Érdemes-e ezzel foglakoznom?Hasonló esetben meddig mehet el egy szülő a más gyerekével?


2011. márc. 3. 00:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát itt biztos nagyon eltérő válaszokat fogsz kapni, én egyelőre biztosan nem avatkoznék így közbe. Viszont a fiadnak se kell feltétlenül azt tanítanod, hogy térjen ki a konfliktus elől, hanem álljon ki magáért. Ha mindenképpen beszélni akarsz valakivel, akkor vagy az óvónénivel, vagy a gyerek szüleivel tedd, semmiképp sem a kisfiúval. Szerintem.
2011. márc. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A fiam általában megvédi magát.De ilyen esetben mit tanítsak neki?Fogd meg afejét,és verd te is az asztal szélébe,had fájjon neki is?
2011. márc. 3. 00:30
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
Pontosan:) Ne hagyja magát. Ezt javasolnám neki,ha a "ne foglalkozz vele" már nem segít és az óvónők is tehetetlenek.
2011. márc. 3. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Egy ilyen kis emberkét nagyon könnyű még félre nevelni.Én tanítsam neki,h verekedjen? Ne inkább a másik gyerek szülei fegyelmezzék a gyereküket??? Így neveljük a gyerekeinket? félre ne értéstek!Távol áll tőlem a "fordítsd oda a másik orcádat is", de jó érzés jó fiú anyukájának lenni,jó érzés,h mások szeretnek vele játszani,és nincs rá panasz. Meg van a magához való esze,le tudja rendezni a dologokat maga körül.Sztem ahhoz sem kellene sok,h agresszióra agresszióval válaszoljon. De én minidg is azt fogom mondani neki,h nem ez a megoldás,és ha majd elég okos,vagy értelmes lesz hozzá igenis el fogom magyarázni neki,h a verekedés a buta,gyáva emberek fegyvere.És azokat messzire el kell kerülni.Nem a konfliktusokat!!! Hanem azokat az embereket,akik azt generálják,és keresik.
2011. márc. 3. 06:45
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem az óvónővel közösen beszéljetek a gyerekkel esetleg a szüleivel. Ha ők is hajlandóak rá próbáljátok közösen megoldani a dolgokat. Szerintem első körben fontos a közös nevezőre jutás. Gyerekek miatt a felnőtteknek nem szabad összeveszni, mert a 2 gyerek egyszer csak jó pajtás lesz, a szülőkben meg ott marad a tüske.
2011. márc. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem az már megtörtént hogy az ovónővel beszéljél.Ezután következzen az hogy a kisfiuval,és a szüleivel.És ha a dolgok ugynaugy folytatódnak,akkor nincs más,mondd meg a fiadnak,hogy védje meg magát!Hidd el,az ilyen kis gengszereknek csak egyszer kell viszaütnie.Soha többet nem fogja őt piszkálni,az ilyenek csak azt merik kikezdeni akit gyengének hisznek.
2011. márc. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja,és igen szerintem érdemes vele foglalkozni,hónapok óta panaszkodik a gyereked,és csak romlik a helyzet,ha nem veszel róla tudomást,a gyerekben előbb utóbb az marad meg hogy nem segitettél neki.
2011. márc. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a szülőkkel kéne beszélni. Semmiképp ne a kisgyerekkel, mert akkor csakazértis rászáll a fiadra, és úgy csinálja a "bántalmazást", hogy senki se lássa. Akkor aztán hiába mondja a fiad az ovónőnek, hogy bántották, nem látott semmit, nem tud semmit :(

Az a baj inkább, hogy vannak olyan szülők akik abszolút nem fogékonyak a másik fél jóindulatú kritikájára. Bár az én fiam még csak bölcsis, de van egy kiscsaj, aki a bátyjától látja a rosszalkodást. Hál istennek az én fiamat még nem találta meg, de van akit karmolásnyommal az arcán látott viszont anyuka....... Erre beszélt a kedves másik szülővel, aki csak annyit mondott, hogy a bátyjától látja, mit csináljon velük? Különítse el őket?.... Na ez a gáz!

Szerintem sem megoldás ez a fogat-fogért elv, főleg ha a te gyerkőcöd is a nyugisabb fajta.

2011. márc. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Egyszerűen nem tudok elmenni az eset mellett szó nélkül.Nem megy.A gyerek már régen túltette magát rajta,én meg nem tudom.

Ha nem szólok semmit,akkor valóban a gyerek fogja azt érezni,h nem védtem meg,pedig most egy olyan dolog történt,ami az ő nevelésébe soha nem férne bele.És mi van ha legközelebb kiüti a szemét???El telt egy nap,és a fölső szemhéja még mindig rá van vizesedve a szemére,úgyhogy most sem kis balaeset történt.

Ha szólok,akkor valószínűleg csak olajat öntök a tűzre.Náluk 2 fiú van otthon,és azt hiszem,h nagyrészt letudják azzal az ilyen jellegű problémákat,h"fiúk".Ettől viszont megint rángógörcsöt kapok.

Fiúk azért mert az enyémet tavaly 3 napig szívószállal ettetük,mert úgy ment bölcsiben a motorral,mint a vadvihar,és elesett.Fiú azért mert nyáron nincs a térdén bőr.Fiú azért mert állva pisil,és olyan lesz a wc-deszka.De az,h utánna megy és hátulról a földre löki az nem"fiú",az egy gonosz,rosszindulatú kis manó!!!!! És nem ez az egy megnyilvánulása volt már ennek kis gengszternek!

Ha a jövő héten a lányok hajon fogva tépik egymást,vagy kikaparják egymás szemét,akkor majd letudjuk annyival,h "lányok"??????

A verekedés nem fér bele...egyszerűen nem szabad,h beleférjen!!!Minél többet agyalok rajta,annál inkább erre jutok!És ez nem a gyereket minősíti,hanem a szüleit!

A fent leírtakhoz visszacsatolva: nekem kell óvatosságra intenem,motorozás vagy játék közben is,nekem kell megtanítanom,h ha lepisili a deszkát,akor le kell törölni...NEKEM KELL MEGTANÍTANOM,H A VEREKEDÉSNEK HELYE NINCS...(már durran el az agyam)

Mondjuk tudom,h azért vagyok ilyen mérges,mert hiába tudtam,h mikor kell mennem ahhoz,h találkozzak velük,az anyja 2 percel előttem húzott el az oviból,így esélyem sem volt megkérdezni,h a másik gyerek szerint mi történt.És azért azt valljuk be,h ez azért aktualitását veszti.

A gyereket egyedül nem akarom kérdőre vonni.egy 4-5 éves gyereket sem megszégyeníteni,sem megsiratni nem akarok.Azt szerettem volna,h mindketten ott legyenek.Látni a szülői reakciót,és megadni a másiknak azt a biztonságérzette,h az ő anyukája/apukája is ott van.ezt én is elvárnám.Mondjuk nálam az lenne a minimum,h látni akarnám ,h milyen sérülést okozott a gyerekem.Dehát ez van...

2011. márc. 3. 09:42
 10/13 anonim válasza:
én biztos beszélnék a gyerekek szüleivel és ha ez nem vezetne eredményre akkor megprobálnám "megnevelni" a drága szülöket. Ha ez valamiért nem lenne megoldható akkor keresnék egy másik óvodát.
2011. márc. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!