Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Családi kérdés? Hogyan oldjam...

Családi kérdés? Hogyan oldjam meg nagyobb konfliktus nélkül?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden vázolni a helyzetet.

Pár héttel ezelőtt a kislányom gyógyszerallergiás lett, ami tej intoleranciát okozott nála. ez azt jelenti, hogy egy ideig nem kaphat tejet, illetve feldolgozatlan tejterméket, csokoládét, és kerülni kell az allergizáló ételeket. Kisebbfajt diéta.

Párom édesanyja is tisztában van ezzel, ennek ellenére, ha ott vagyunk, rendszeresen cskoit ad a gyereknek. már elmagyaráztam nekik többször, hogy nem azért nem lehet, mert én vagyok az anyja, és én azt mondom, hanem mert az orvos ezt javasolta. Bólogatnak, hogy megértik, persze, majd figyelnek, de 5 perc múlva már a csokis kekszet nyomják a lányomba.Kb. sikítani tudnék, de lenyelem, mert nem akarok családi balhét. Nagyon jó a viszonyunk, de valahogy ezt nem értik meg.


2010. nov. 7. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem tudom ezen mit nem lehet megérteni, ha egyszer be kell tartani akkor be kell tartani. Ne vidd el addig amíg tartani kell a diétát, én ezt tenném mert máshogy úgy sem fogják megérteni. Ha meg megkérdezik miért nem mentek akkor elmondod őszintén.
2010. nov. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is ezen gondolkodta, hogy addig nem megyünk. szerintem azt hiszik, hogy csak úgy mondom, hogy diéta van. Meg amikor szólok, hogy nem ehet csokit, akkor az a válasz, hogy dehát ennyitől nem lesz még baja. Aztán meg én nézem a csalánkiütést a gyereken. Igazából csodálkozom anyósomon, mert az ő kisebbik fia is allergiás, tudnia kéne, higy nem vicc.
2010. nov. 7. 14:49
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem értik meg én se vinném. Én meg terhesen szigorú diétán voltam,mert magas lett a cukrom, mégis anyósék állandóan cukros üdítővel meg sütivel kínáltak amikor náluk voltam, már az idegbaj kerülgetett,hogy nem lehet megérteni,hogy nem ehetek olyat.Mindig azt mondták ne éheztessem a gyereket.Úgyhogy nem is mentem hozzájuk aztán.
2010. nov. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én annyiszor rászólnék, ahányszor adni akarják, és hozzátenném, hogy ettől beteg lesz a gyerek.

Nálunk nincs betegség, de folyamatosan nassoltatják a gyereket, többször kértem őket, muszály volt drasztikusnak lenni...

A gyerek érdekét tarsd szem előtt, ne azt, hogy anyósnak mi esik jól...

2010. nov. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyértelmű, hogy nem hagyom. Én is mindig mondom, hogy ne adják neki. de addig tart. Legutóbb is én vettem el a gyerektől a csokis kekszet, állításuk szrint elvette a tálból. De ha tudom hogy nem lehet, akkor nem teszem ki a gyerek elé. Otthon pont ezért nem tartok. (amúgy se nagyon vagyok híve a sok édességnek. kap nasit , de csak módjával és megválogatom, hogy mit)
2010. nov. 7. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!