Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hányadik héttöl mennétek...

Hányadik héttöl mennétek táppénzre terhesen ha 12 orában dolgoznátok?

Figyelt kérdés
2010. nov. 8. 21:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
ha olyanok a körülmények, hogy megteheted, akkor azonnal.
2010. nov. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
6%

Nem értem pontosan, mi különbség a 12 és a 8 órás munka közt ilyen szempontból. Ha nem való terhesnek a munkád, kérhetsz másikat, ami orvosilag elfogadható egy terhes nő számára. Nyugodtan dolgozz 7-8 hónaos korig.

Persze gondolom nem akarsz, ezért a kérdés...

2010. nov. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Ha bírod a munkát,és szereted csinálni,akkor amíg akarsz addig dolgozz.De ha megterhelő,akkor holnap elmehetsz a háziorvosodhoz,vagy a nőgyógyászodhoz,és már holnaptól kiír táppénzre!
2010. nov. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Mit dolgozol?

Ha fizikai vagy szellemi de idegileg megterhelő akkor azonnal.

Mindkettő veszélyezteti a koraszülést.

2010. nov. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:

En 12 oraban dolgozom, veszelyes anyagok kozott. Rohangalok, emelek egesz nap.

En amint elmennek orvoshoz es biztosra mondana a terhesseget azonnal eljonnek, foleg, hogy mar tobb mint egy eve probalkozunk.

Te hany hetes terhes vagy? Gratulalok!

2010. nov. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
egy gyarban dolgozom,nem egy hálás munka,megeröltetö és emelni is kell néha...
2010. nov. 8. 22:02
 7/20 anonim ***** válasza:

Szerintem én táppénzre mennék ezen esetben.

Én amúgy pedagógus vagyok, a 26. héten mentem táppénzre. A második félévet nem kezdtem el. Már a kollégák noszogattak hogy ne kockáztassak a gyerekek között a náthás, influenzás időszakban.

2010. nov. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

En a 33. hetben mentem el tappenzre. Igaz, ulomunkat vegzek. Semmi hatranyt nem ereztem, siman birtam a munkat.

Bar en 8 honapos terhesen meg kertet is gazoltam:-D

2010. nov. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
én irodában dolgoztam, napi 10 órát reggel 6tól 16-ig, nekem annyira fájt a fejem és a szemem a számítógéptől, hogy 22 hetesen elmentem táppénzre, nem szívesen, mert most pár napja vagyok itthon és kicsit félek az "itthon üléstől", de majd meglátjuk milyen lesz.
2010. nov. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Én is annak idején 12 óráztam,mikor terhes voltam a fiammal és szerencsére panaszmentes terhességem volt,igy én a 8. hónapban jöttem el,de nem táppénzre,hanem kivettem az 1 hónapos szülési szabadságot.Idósgonsozásban dolgoztam,ott is kellett emelgetni is,meg strapás volt menni egész nap,de rendes főnőkőm és kolléganőim vannak,igy megkiméltek a nehezebb munkáktól.Azt mondom a terhesség nem betegség,hanem egy állapot és ha nincs semmi gond,akkor lehet dolgozni akár az utolsó előtti hónapig,én nem birtam volna különben itthon,a semmitevésben,meg nem is irattam volna ki magamat táppénzre.Persze a munkakörtől sok függ.
2010. nov. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!