Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy ha dolgozom,...

Igaz az, hogy ha dolgozom, megbetegszik a gyerek és ki kell írjon engem táppénzre, akkor 3 napra köteles kiírni, kevesebbre nem lehet?

Figyelt kérdés
Teszem fel pénteken megbetegszik a gyerek, kiír arra a napra, de hétvégén rendbe jön, akkor is otthon kell még hétfőn-kedden lennem, hiszen ez a törvény...??? Nem írhat ki egy napra, vagy kettőre sem?
2011. szept. 26. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem ha pénteken mész táppénzre, és van szombat-vasárnap, az pont 3 nap. Hétfőre már nem vagy táppénzen.Mert táppénz naptári napok szerint számít, nem munkanap.
2011. szept. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én még ilyen szabályról nem hallottam.
2011. szept. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én annyit tudok hogy egynapos tp nincs min. 3nap


mert ha már orvoshoz mész vele akkor van olyan baja hogy több napig tart míg mehet közösségbe,ha meg csak apróbb baja van akkor szabi,és így a munkáltató sem néz hülyének hogy állandóan tp-n vagy.

szóval ha felvetetem magam tp-re akkor 1hét.

2011. szept. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az első jól írta, tp-nél a hétvége is számít így ez pont 3 nap.
2011. szept. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A saját jogú táppénznél tényleg minimum három nap kell, a gyermekápolásinál nem, az lehet egy nap is. De ha péntekről van szó, akkor a hétvégével megvan a három nap.
2011. szept. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tanár vagyok, szóval szabira nem mehetek....Köszi azért a válaszokat!
2011. szept. 29. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!