Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor van "igazi" Tamás...

Mikor van "igazi" Tamás névnap? Vagy ki mikor ünnepli?

Figyelt kérdés
Olvastam lentebb egy Martin névnapos kérdést, és eszembe jutott, hogy tulajdonképpen fogalmam sincs mikor tartsuk a fiam névnapját. Annyi Tamás van a naptárban....
2010. nov. 9. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi márc. 7-én tartjuk. messz szülinaptól, a karácsonyi névnapokat nem akartuk . Apám is tamás, ő karácsony és szilveszter között ünnepli.
2010. nov. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bátyám Tamás és mindig március 7-én ünnepeljük. Tudtommal az az "igazi".


Idősebb kolléganőim mondták, hogy elvileg az a "szabály", hogy a születését követő első névnapos dátumkor "kell" ünnepelni.

Valójában akkor ünneplitek, amikor nektek legjobban tetszik. :)

2010. nov. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

a legtöbben márc 7-én ünneplik. De tarthatjátok akármikor, ahogy nektek jó. Decemberben van még többször is, de akkor meg közel a karácsony.

Szerintem azért is jó a márciusi, mert mindenki inkább ezt ismeri, így nem lennének félreköszöntések. (egy barátunk decemberben ünnepli, de mindenki megköszönti márciusban, neki meg tök kellemetlen szólni, hogy bocs, de nem is most van)

2010. nov. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, én is a március 7-re gondoltam!

A karácsonyit pont a közeli karácsony miatt nem akartam. Így meg mondjuk a szülinap van majdnem "közel" (február 9.), de inkább ezzel legyen együtt, mint a karácsonnyal!

2010. nov. 9. 13:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Öcsém Tamás, és december 30-án született. Eredetileg a december 29-i Tamás névnap az igazi, de képzeld, mennyire kicsesztünk volna szegény gyerekkel. Karácsony, névnap, születésnap egyben... :)

Így mi is március 7-én tartjuk neki.

2010. nov. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Wikipédia:


A három hivatalos névnap közül a legfontosabb december 21-e, a magyar néphagyomány szerinti Tamás-nap, amelyhez a karácsonyi ünnepkör részeként különféle népszokások fűződnek.[5][6]

2013. dec. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!