Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy zajlik a születés/névnap...

Hogy zajlik a születés/névnap ajándékozása, ünneplése? (Főleg ahol 2 gyerek van)

Figyelt kérdés
Az érdekelne,amikor a kisebbiknek van valami ünnepelni valója.Akkor a nagy is kap valamit,vagy csak a kicsi.És a nagy pl csak a tortából?Mert nekem van egy 2éves és egy fél éves gyerkőcöm.a kicsinek még ugye nem ünnepeltünk semmit.De időben fel szeretnék készülni.És érdekelne ki hogy csinálja.Mert nálunk anno(van egy nagyobb és egy kisebb tesóm)csak az kapott ajándékot,akinek aktuális volt.De ismerek olyant is akinél a másik verzió a bevett.Melyik a jobb?
2010. dec. 2. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
Én a keresztfiamnak és a testvérének úgy szoktam hogy mind a két gyerek kap,mert hogy néz már ki ha csak egyik kap.
2010. dec. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Nekem egy gyerekem van, de én testvérrel nőttem fel. Nálunk annó az volt a szokás, hogy ha nekem volt valamim-szülinap, névnap-akkor a húgom is kapott ajándékot, ha neki volt valamilye, csak ő kapott, én nem. Az indoklás az volt, hogy ő kicsi és nem érti meg. 3 évvel fiatalabb és ez még tizenéves korunkban is így volt...

Ha nekem valaha lesz még gyerekem, akkor csak az fog ajándékot kapni, akit ünnepelünk valamiért.

2010. dec. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 kisnita ***** válasza:
80%
Tesóméknál két gyerek van. Ők úgy csinálják, hogy amikor az egyiknek van szülinapja akkor a másik is kap ajándékot de valami kisebbet, valami apróságot így nincs sértődés. Érdekes egyébként, hogy a nagyobb (7 éves kislány) sértődősebb mint a kisebb (3 éves kisfiú) Ha mi viszünk ajándékot nekik akkor mi is így csináljuk, hogy jusson mind a kettőnek.
2010. dec. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk volt már példa erre is és arra is. Általában csak az ünnepelt kap ajándékot, de az is előfordult, hogy kaptak a tesók is valami apróságot (csokit/buborékfújót/ kisebb kifestőt... ilyesmit)
2010. dec. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem egy hat éves fiam van és egy négy éves lányom. Nálunk a kezdetektől az a szokás, hogy akinek van valami ünnep, csak az kap ajandékot, nem mindegyik. Nincs ebből semmi probléma, szépen megtanulták már. Mondjuk mikor a kicsi megszületett, én akkor sem vettem ajándékot a nagynak, mint ahogy ez mostanában szokás.

2010. dec. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%

Amikor én még kislány voltam.....:)szüleim mindig a bátyámnak is és nekem is vettek pl csokit,ha épp csak 1-et akkor is elfeleztük.Születésnapokon nem volt nálunk divat a nagy ajánkékozás,a torta volt a fő,ha mégis volt ajándék csak valami aprósság,de szintén mindkettőnknek.Minket így neveltek és én is így igyekszem

a gyerekeimet nevelni.Soha nem fogok különbséget tenni gyermekeim között akár szülinapja van akár nem,ez mindennapos nálunk.Kislányom ha a boltban megfog valamit,mindig 2-öt vesz el,hogy az öcsinek legyen,bármi is az:)Mindig mindent megosztanak egymással,testvér féltékenységnek nyoma sincs,mint azt sokszor olvasom,hallom vagy látom másoknál.A kicsinél 1,5 éves még mondjuk ez nem ösztönös,de ha ebbe nő bele,a nővérétől 4 éves ezt látja,akkor nem lesz semmi gond.

2010. dec. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!