Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeptember 26. -án mentem...

Szeptember 26. -án mentem Tgyásra, szülés előtt 4 héttel. Október 23. -án szültem és az anyakönyvi kivonatot egy hete mutattam be, november 2. án. Mikor kapok pénzt, mi a tapasztalat?

Figyelt kérdés
És az egyszeri támogatás, családi pótlék, ha most lett leadva, mennyi idő?
2010. nov. 9. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egyszeri támogatás kb. 2 hét, a tgyás december eleje lesz (nincs hóközi utalás, a mostaniról meg már lecsúsztatok), és kb. a családi pótlék is december eleje lesz.
2010. nov. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Terhességi-gyermekágyi segélyt az igénybejelentés napjától visszamenőleg legfeljebb 6 hónapra lehet

kérelmezni, azaz az ellátást legkorábban az igénybejelentés napját megelőző 6. hónap első napjától

lehet megállapítani.

Felhívjuk a figyelmet, hogy abban az esetben, ha a terhességi-gyermekágyi segély igénylése két ellátás

közti választással történik – ideértve az esetleges késedelmes választás esetét is – csak a választás

napjától (azaz a kérelem írásbeli benyújtásának napjától) folyósítják az újabb ellátást, tehát erre az

esetre az az általános szabály, hogy pl. a tgys/gyed visszamenőleg hat hónapra érvényesíthető nem

vonatkozik. Ennek a szabálynak az a célja, hogy a kettős kifizetést kizárják.

A terhességi-gyermekágyi segélyt havonta utólag kell folyósítani – az igénylő kérelme szerint postai

úton vagy bankszámlára utalással – a kifizetőhely a bérfizetési napon, az egészségbiztosítási pénztár

pedig a tárgyhónapot követő hó 10. napjáig.


Az anyasági támogatásra vonatkozó igényt a szülést követő hat hónapon belül lehet benyújtani! (2010-ben 64.125,- Ft)


Elvileg visszamenőleg meg kell kapnod az összegeket.

2010. nov. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kedves második, nem elvileg, gyakorlatilag is meg kell kapnia a tgyás összegét, de nem ez volt a kérdés, hanem hogy MIKOR:)
2010. nov. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor te meg miért nem erre válaszoltál?
2010. nov. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én arra válaszoltam, veled ellentétben:)


"Az egyszeri támogatás kb. 2 hét, a tgyás december eleje lesz (nincs hóközi utalás, a mostaniról meg már lecsúsztatok), és kb. a családi pótlék is december eleje lesz."


Nem kell egyből hisztizni, csak felesleges olyan választ adni, amiből nem derül ki, amit a kérdező tudni szeretne.

2010. nov. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia megkaptad a családit meg a gyest?
2010. dec. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igen köszönöm!
2010. dec. 3. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!