Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megvetitek az abortuszt?

Megvetitek az abortuszt?

Figyelt kérdés

Húgom (24) teherbe esett, 5 és fél éves kapcsolata van.. Nem szeretné megtartani a babát, mert szerinte semmi értelme és ő nem akarja ilyen szinten elkötelezni az egész életét:S

Én 23 évesen szültem az első babámat, a világ legnagyobb ajándéka volt számomra, nem tudom megérteni a testvérem felfogását. De ilyen hozzá állással inkább vetesse el, mint megszülje és egész életében bánja?! Nem tudom....

Az pedig a másik kérdés, hogy 24 éves létére miért nem tud védekezni, ha nem kell a baba...


2010. nov. 9. 13:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
70%

Nem vetem meg az abortuszt, de sem beszélni, sem olvasni nem szeretek róla. Ez számomra olyan, mint gyilkosságokról és halálról beszélni. Lehet hogy érthetetlen amit írok, de én így gondolom. (Sajnos kényszerből már én is átestem ezen, de ott a baba halála miatt volt rá szükség.)

Egyébként ezeket a kérdéseket a testvérednek tedd fel, kíváncsi lennék hogy mit válaszol rájuk.

2010. nov. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
68%

Igen,az gáz,hogy ennyi idősen nem védekezett,de ne ítéld el azért,mert nem akarja megtartani a babát. Neked lehet,hogy életed legjobbja volt,hogy lett egy babád,de neki lehet,hogy nem lenne az. Pláne,ha még nem is akarja! Nem vagyunk egyformák,van aki abszolút nem is szeretne gyereket. Akkor azt is ítéljük el?

Ez az ő döntése!


25/N

2010. nov. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
61%
hát igen védekezni kellett volna.. de ha már így alakult akkor dönteni kell. ha nem egy biztos kapcsolatban van illetve nem érett még az anyaságra akkor talán így a jobb. emiatt szerintem ne vesd meg.
2010. nov. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
61%

Nem vetem meg,talán még mindig job, mintha megszülné, és soha nm szeretné.

Az örökbeadás sem megoldás, mert lehet,hogy 18 évs koráig nevelőbe lesz,annak meg megint nem ok értelme van, sajna.


Védekezés mellett is elég sokan leszne tehesek, egyetlen módszer sem 100%

2010. nov. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
72%

Nem.

Azt inkább megvetném, ha csak a társadalmi nyomás miatt megszülné, aztán érzelmileg elhanyagolná a gyereket, újabb lelkibeteget nevelve ezzel...

Azért azt tudni kell, hogy sem a fogamzásgátló tabletta, sem a gumi nem nyújt 100%-os védelmet, bizony öt év alatt előfordulhat "vis maior"

2010. nov. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
65%
12:12 vgyok,elnézést,néha kihagy a billentyüzetem
2010. nov. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Hidd el, már ezerszer feltettem és a válasz annyi volt, őt nem érdekli, jövőhét hétfőre van időpontja a nőgyógyászához és már íratja is ki az időpontot abortuszra..

Nekem is vannak olyan ismerőseim, akik már sajnos túlestek ezen, de indokolatlan esetben nem értem miért kell ezt tenni..És neki igenis indokolatlan, mert a párja is nagyon szeretné, együtt élnek, dolgoznak, minden meglenne a babához. Ő még fontosabbnak tartja a bulizást meg a hülyülést, mint ezt, pedig már kinőhetne ebből, mert kb. 15 éves kora óta ilyen "szabad lelkű"...

Nekem jobban fáj ez az egész, mint neki..

2010. nov. 9. 13:13
 8/24 anonim ***** válasza:
42%

13:13,teljesen egyet gondolunk


13:12

2010. nov. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Persze, én sem vetem meg, hiszen a húgom és talán annak a gyereknek is jobb, ha ilyen mentalitásba még nem születik bele, pláne, mert nem is akarja az anyja
2010. nov. 9. 13:14
 10/24 anonim ***** válasza:
68%

Mindenkinek joga van dönteni, és mindenki maga viseli a döntése következményét (mind lelkileg mind fizikailag).

Nem élheted a húgod életét, ahogy ő sem élheti a tiedet.

2010. nov. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!