Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A három évesen olvasni tudó...

A három évesen olvasni tudó gyerek hihetetlen?

Figyelt kérdés
Egy kérdésnél lepontoztak valakit, akinek a gyereke három évesen olvas, és egy évesen szobatiszta volt. Kérdezem én miért akkora csoda? A szobatisztaságnál csak az utóbbi években lett divatos, hogy normális, ha a gyerek majd két-három évesen is pelenkázik, az olvasást meg miért ne? Én is írtam olvastam három évesen, igaz, csak nyomtatott betűkkel, de nem csak két három betűt ismertem fel, hanem az összeset és pl. képeskönyvet akkor kaptam meg csak, ha elolvastam a címét, meg a fagyisnál is nekem kellett elolvasni mit kérek stb. és mindenki csodálkozott is az igaz, de nem lehetetlen, hogy három betűn kívül többet is tud a gyerek. Ha valakinek a gyereke tud valamit, amit a mai átlag nem, azt miért kell egyből leszólni? Ez már kezd olyan lenni, mint a családi kapcsolatokban, hogy aki nem minimálbérből él az egy szemét...
2010. nov. 9. 21:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Azért csoda,mert csak nagyon kevés az ilyen gyerek. A szobatisztaság sem természetes egyéves korban. Régen sem volt az.

Másrészt pedig,nem biztos,hogy aki erről ír,az valóban az igazat is mondja.

2010. nov. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem hihetetlen, de szerintem felesleges így trenírozni egy gyereket. Én is korán olvasó gyerek voltam, de azért nem három évesen, és sosem volt olyan, hogy "tanítottak" volna rá, hanem én kérdeztem, hogy melyik betű milyen, és megmondták. Éppenséggel meg lehet tanítani egy háromévesnek a pitagorasz tételt is, csak éppen minek? Egyszer majd tudnia kell, de majd megtanulja akkor, amikor kell, felesleges siettetni, túlterhelni. Ha valami érdekli, azt úgyis meg fogja tanulni, és akkor az úgy természetes is. Viszont amikor némelyik szülő szinte szó szerint idomítja a gyerekét, na az nem szól másról, mint hogy a szülő villoghasson vele, hogy az ő gyereke ezt is tudja meg azt is tudja.
2010. nov. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Na, te szegény... Téged is jól neveltek, hogy 3 évesen csak akkor kaptál meg egy könyvet, ha elolvastad a címét.


Nem hihetetlen a dolog, (egyébként én ilyenért meg sok minden másért senkit nem pontozok semerre). De csak abban az esetben nem akadok fent rajta, ha a gyerek tényleg puszta kíváncsiságból érdeklődik a betűk után. Azt viszont lég nagy hülyeségnek tartom, ha valaki direkt tanítja a 3 éves gyerekével a betűket.

(Egyszer láttam egy videot, ahol a 3 éves gyerek a Szózatot mondta el összes versszakával. Szerencsétlent mi a francért tanították meg rá, nem tudom. Viszont kíváncsi lettem volna rá, hogy hány mondókát, gyerekdalt ismer.)

2010. nov. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem hihetetlen. Láttam 4 évesen olvasó kisfiút egy pályaudvaron, amig várakoztunk. Nagypapájától megkérdeztük, hány éves a gyerek. Az enyém 23 hónapos, és a nevének a két kezdőbetűjét felismeri bárhol nyomtatva, és a nagyi tanította neki - mielőtt lecsesz bárki emiatt :)
2010. nov. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

Nem hihetetlen,de nem is átlagos.2 fiam van,a nagyobbik 2 évesen sok szavas mondatokban beszélt-tisztán,helyesen-,szoba,és ágy tiszta volt.Ő most 18 éves múlt és egyetemista lett szeptembertől...

Az öccse 2.5 éves,"hottentottául" beszél-ámbár egyre több mindent értenek a kívülállók is,ráadásul mondatokat kezd használni-és lövése sincs(vagyis nem érdekli)a szobatisztaságról.Ettől még mindketten egészségesek,és megfelelően fejlődnek/fejlődtek.Az számomra is nonszensz,hogy akkor vegyek mesekönyvet,vagy fagyit,ha a gyerek elolvassa a könyv címét,illetve a fagyi fajtákat.Ne haragudj,de ez abnormális.A siker és teljesítményorientált JAPÁN-ban(azt hiszem elég pozitív példa)a gyerekeknek 3 éves korig MINDENT szabad.Nincs fenyítés,kényszerítés,tanítás.Onnantól kezdődik a nevelés.Mégis példát vehetünk róluk.

2010. nov. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de ha három éves koráig MINDENT szabad a gyereknek, akkor utána hogy neveled meg?


Amúgy nem lettem lelki sérült attól, hogy ha néha láttam egy könyvet akkor anyám mondta, hogy olvassam fel a címét és aztán megvette.


Ezzel az oldallal az a baj, hogy szinte mindent kiforgatnak a válaszolók. Kb. 5x annyi játékom volt, mint a többi korombelinek és nem kellett olvasnom értük, sőt fagyit is kaptam akkor is, ha nem olvastam el, nem tudom mi a fene a baj azzal, ha a gyereket már megtanították olvasni (ergo. tud olvasni = nem hal bele, ha olvas is) akkor használja is.

2010. nov. 10. 00:49
 7/13 A kérdező kommentje:
függetlenül attól, hogy hány éves. Az olvasni tudó 7 évesednek felolvasod a fagyit? Nem? Jaj szegény. Azért, mert épp 3-4 éves, miért kell hülyének nézni, ha egyszer el tudja olvasni magának is?
2010. nov. 10. 00:50
 8/13 anonim ***** válasza:
62%

Ha már japán, és szerinted a fent említett dolog miatt olyan sikeresek, akkor ennyi erővel mondhatjuk azt is, hogy azért van annyi kifejezetten perverz japán, mert három éves korukig bármit csinálhatnak. Most miért ne lehetne összefüggés? Nem attól sikeres az ország, hogy a 2éves gyerekek azt csinálnak, amit akarnak.


Kérdező: azért, mert aki többet keres r0.hadék, akinek hamarabb járt a gyereke az nem normális és hazudik, aki nem szedett fel 30 kilót a terhesség alatt az ciki, aki nem feji szét a mellét két csepp tejért, az szánalmas, és akinek nincs mindig orgazmusa, az jobb, ha felköti magát. Kb ez megy itt.

2010. nov. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%

Kedves válaszoló:

3 éves korig mindent szabad, már bocsi de ez egy rossz példa! Előtte is kell nevelni a gyereket, nem 3 éves korától!


Kedves kérdező:

Pontozgatnak itt össze-vissza, mint előttem írta egy kedves válaszoló, a szoptatással, hízással kapcsolatban, vele egyetértek teljes mértékben.

Ha valaki gyereke hamarabb tud mindent az biztosan nem normális dolog és a szülő erőlteti!

2010. nov. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%

Előző vagyok!

Pedig sok gyereket hamarabb érdeklik a betűk, számok és miért baj az, ha 1 évesen szobatiszta egy gyerek? Amúgy én úgy vagyok vele mindenki tudja mi a jó a gyerekének és a szerint neveli!

2010. nov. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!