Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen dolog az ilyen egy...

Milyen dolog az ilyen egy anya részéről, hogy folyamatosan az magyarázza a nekem saját lányának, hogy az unokáját jobban szereti mind a saját gyerekeit engem, és bátyámat?

Figyelt kérdés
Nekem is van két fiam,és sosem szeretnék náluknál jobban senkit még az unokámat sem.Aki jobban szeret valakit mind a saját gyerekeit nem anya,akkor sosem szeretett engem meg a bátyámat igazán!Ma szóvá tettem mert zavar minden nap ezt kell hallgatom hogy hol nálamnál,hol a battyámnál jobban szereti a nagyobbik fiamat!Nagyon felháborítót ezzel,most Ö haragszikrám.Igen sérteget ezzel!!
2010. nov. 10. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a fiadat szereti ezzel téged is nagyon szeret,hiszen te hoztad a világra neki őt!Legalábbis nálunk így van!Anyum ezt mindig elmondja!
2010. nov. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Anyám konkrétan kijelenti,hogy a gyerekemet jobban szereti mind a saját gyerekeit!!Azért ez furcsa.Mert nekem attól a férfitől van a 2 fiam akit imádok,és a két gyermekünk ami szerelmünk gyümölcsei.És egy anya aki kihordja megszüli a gyermekeit,és gondozza.Én sosem szeretnék a 2 kicsimnél senkit sem jobban,de férjem szüleinek is elsők a férjem,és utána jönnek az unokák.Meg az én családomba is ezt láttam.Nem tudom anyámnak,hogy esett volna ha azt mondta volna neki az édesanyja téged nem szeretlek annyira mind az unokámat.Mindig éreztem,hogy nem úgy szeret anyám ahogy mást a szüleit,de én elsüllyednék a helyébe most!!
2010. nov. 10. 16:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj,mire az unokája felnő,addigra őt sem fogja annyira nagyon szeretni..Amíg gyerek,addig ok,aranyos,ártatlan,nem tehet semmiről..ezért szereti jobban őt,mint titeket..de mikor nagyobb lesz,már lesz azért múltja,mint nektek,majd akkor már a dédunokáit fogja szeretni.Addig szeret igazán vkit,amíg gyerek.
2010. nov. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy ugy erti, hogy unokazni jobb, mint sajat gyereket nevelni? Mert en megertem...gondolj bele, a sajat gyerekkel olyan nagy a felelosseg, a sok munka, az unokaval meg nem ove a fo felelosseg, o inkabb az elvezet reszet kapja, egyszerubb is joval. Lehet, hogy ezert mondta. Az en anyosom is mondta, hogy sokkal jobb nagyszulonek lenni, mint anyanak. Es ez nem azt jelenti, hogy ez az ember nem szereti a gyereket, csak nyilvan sokkal konnyebb nagyszulonek lenni illetve a kor is elhaladt, jobban beert, igy jobban tudja ertekelni a picit, mint amikor o a sajatjaval fiatal volt. En ebben latom a dolog lenyeget es szerintem ezert nincs okod megsertodni. Nyilvan titeket is szeret.
2010. nov. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én valamilyen szinten úgymond "megértem" ezt, vagyis értem, hogy mit akart ezzel kifejezni. És hogy honnan? Elmesélem.

Anyukám eléggé hiú volt mindig a korára, és a fiatalos kinézetére. Pár évvel ezelőtt (3-4 éve) még azt mondogatta nekem, hogy nehogy már túl hamar nagymamát csináljak belőle, ő még fiatal ehhez, és nem készült fel rá, hogy valaki nagyinak szólítsa (pedig már 35 éves leszek). :)))

13 hónapos elmúlt a kisfiam, és természetesen nagyon örült neki, amikor kiderült, hogy babát várok. Olyan szinten imádja az unokáját, a kisfiamat, hogy azt elmesélni nem tudom. Pár hónappal ezelőtt ezt mondta nekem: mindenki mesélte neki, hogy majd meglátod, ha unokád lesz... ő meg el sem tudta képzelni, milyen érzés nagymamának lenni. És a legfontosabb mondat, amit mondott, és ez igaz szerintem a te anyukádra is: A saját gyerekét természetesen nagyon szereti az ember. De az unokájáért? Akár a saját szívét is kitépné...

Érted, hogy mit akart ezzel kifejezni? Így ennek fényében nem biztos, hogy ennyire haragudnék a helyedben anyudra.

2010. nov. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta anyukám a múltkor nekem,hogy úgy szereti a két gyerekemet,mintha énbelőlem lenne még kettő.
2010. nov. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
3-dik vagyok. Meg annyit akartam irni, hogy anyukam szokta mondani, hogy mindig a legkisebbet kell a legjobban szeretni - ezt nem kell veresen komolyan es szo szerint venni, de benne van az ide vonatkozo lenyeg. Egy kisgyereket teljesen maskent KELL szeretni, mint egy felnottet. Ha amugy nem rosszszivu anyukad (te ismered, igy tudnod kell), akkor szerintem ezekben a megjegyzesekben semmilyen rossz szandek nincs.
2010. nov. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!