Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnénk örökbe fogadni...

Szeretnénk örökbe fogadni babát, már folyamatban van a határozat felé az út. Mennyi időt vártatok a babára?

Figyelt kérdés
2010. nov. 11. 06:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok mindenttől függ.Pl.hogy titkos,vagy nyilt örökbefogadásra készültök.Ha titkos sokat számít,hogy milyen megyében laktok,mert megyénként eltérő,hogy mennyi örökbefogadható gyerek van.Számít,hogy milyen korú gyerkőcöt szeretnétek.Ha pedig nem szőke,kék szemű kisfiúra vágytok,hanem pl,koraszülött babát is elfogadtok,vagy félroma kisbabát,vagy kisebb betegségeket..akkor a várakozási idő lényegesen kevesebb.A titkosnál van ahol 4-5 évet is kell várni,újszülött kisbaba örökbefogadása pedig a titkosnál elég ritka(a mi megyénkben legalább is)De a nyilt örökbefogadásnál 3 év általában a várakozás újszülött kisbabára,de ha (mint előbb írtam is)nincs kikötésetek szemszín,hajszín, származás,kisebb betegségekkel szemben,akkor ez az idő akár két év i lehet,vagy még kevesebb.De egy a lényeg,ha már erre az útra léptetek,akkor várakozásotok után meg fog érkezni a gyermeketek.

Mindegy,hogy mennyit várakoztok,amikor majd meglátjátok Őt teljesen el fogjátok felejteni,hogy mennyi nehéz év van mögöttetek.higgyetek nekem,én is hasonló cipőben jártam,és ma már boldog édesanya vagyok!!:))

Várakozási idő alatt csakis arra gondoljatok,hogy hamarosan ővülni fog a család,ami lehet évek múlva lesz,de ez már biztos,nem olyan,mint az orvosi kezelések,hogy vagy sikerül,vagy nem.Itt ha kivárjátok a sort meglesz a gyermeketek is!:)

Sok erőt,türelmet a hosszú úton,ami a gyereketekhez elvezet,de meg fogja érni a sok év várakozás!:))

2010. nov. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Első voltam..bocsi a sok betűkihagyásért..de sietve írok,mert hamarosan felébred a kisfiam!:))Egy örökbefogadó anyuka!:)
2010. nov. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem az ismeretségi körömben fogadtak most örökbe babát, nyílt örökbefogadással. Ők három évet vártak. Kedves első anyuka! Nagyon meghatódtam azon, amit írtál! Örülök, hogy a gyermeketek megtalált titeket! Üdv.
2010. nov. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Elos!! Engem is nagyon megerintett amit irtal, sok boldogsagot es oromet kivanok nektek!!

Kerdezo nektek meg kitartast. Koleganom es a ferje szinten 2 evet vartak a babara. Itt is nyilt orokbefogadasrol volt szo. A reszleteket nem nagyon tudom sajnos csak az idot.

2010. nov. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszotokat,megható volt a válaszod első válaszoló. Épp ezért indítottuk el mi is az örökbefogadást,mivel az orvosok sem istenek,pláne mindkettőnknek van problémája. olyan jó pozitív dolgokat olvasni.
2010. nov. 11. 09:16
 6/9 anonim ***** válasza:

A gólyahíren nézegess:) Olyan jó történetek vannak:)))

Személy szerint én nem vagyok örökbefogadó anya és nem is leszek pedig nagyon szeretnék (ennek oka csak az ugye,hogy kevés a baba, akinek nem lehet attól meg ne vegyem már el)...


Biztos,hogy nehéz lesz, de a gólyahírnél ha az 50ben benneagytok akkor már bármikor kaphattok babát:) Addig is rendezzétek be a szobát, az elveszi a figyelmed egy nagyon picit, talán.)


Sok sikert és imádkozzatok Szent Ritához, ő a csodák védőszentje:))

2010. nov. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok..és csak biztatni tudlak,hogy sikerülni fog,és ott fogjátok karjaitokban tartani a kisbabátokat!Az út hosszú,és rögös..de egyben gyönyörű is,amit várakozással fogtok eltölteni..hisz itt már tudjátok,hogy sikerülni fog.Nekem is hihetetlen volt,amikor megszólat a várva várt telefon,ami kisfiunk születési híréről értesített minket!!Csodálatos érzés volt először karjainkba tartani Őt,az akkor alig egy napos kis Csöppséget!Ha a nyilt örökbefogadás felé húz a szívetek,akkor ajánlom figyelmetekbe a Gólyahír egyesületet.www.golyahiregyesulet.hu

A kisfiunk is Gólyahíres kisbaba,és nagyon-nagyon imádjuk!:)

Jó babavárást Nektek..hisz már Te is várandós vagy..igaz ez a várandósság nem teljesen olyan,mint másnak..mert Te nem a pocakodban,hanem a Szívetekben hordozod a kisbabádat,aki a ti szívszerinti gyermeketek lesz!..és mostmár csak pozitívan előre..!!:))

2010. nov. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok..köszönjük a jókívánságaitokat!!:))
2010. nov. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
És ti mennyit vártatok a babára?
2010. nov. 12. 07:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!