Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fiatal anyukák vagy minkanélkü...

Fiatal anyukák vagy minkanélküliek, ti most miből és mennyi pénzből tartjátok el a gyerekeiteket?

Figyelt kérdés
Szeretnék én is de nincs most munkahelyem. Akik egyedül nevelelik a gyereküket vagy munkahely nélkül szültetek,ti havonta mennyi pénzt kaptok és mire elég? milyen segítséget kaptok és honnan?
2010. nov. 12. 16:57
 1/9 anonim válasza:
100%
Manapság mindenki tudja, ha nincs munkahely, vagy egy megbízható partner melleted, a gyermekvállalás súlyos következményekkel jár!!! Mindíg rezeg majd alattad a léc, hogy miből veszel pelust, miből öltözteted, a későbbiekben miből fizeted az ovódát stb. Felsorolni sem tudom itt, mennyi minden kell egy törpének!!!! ELMONDOK EGY TITKOT, AMIT SAJÁT BŐRÖMÖN TAPASZTALTAM, ILYEN ESETBEN CSAK MAGADRA SZÁMÍTTHATSZ, ARRA NEM LEHET ALAPOZNI, HOGY MAJD AZ ANYUKÁD, VAGY NAGYMAMÁD SEGÍT..Gondolj csak bele, ha például nincs pénzed, milyen kínos lesz (mindig)azzal megkeresni másokat, hogy szükséged lenne erre, arra, vagy pénzre. Folytonos örlődés, idegeskedés, kinlódás lesz a vége, és ezt a gyermekre is ráragasztod, akaratlanul is :( Sajnos ma már kell a pénz a gyermekneveléshez :( Nem kevés. Sok sikert kívánok Neked! 3 gyermekes anyuka
2010. nov. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi kb. 250 ezret költünk havonta és nem élünk nagy lábon, nincs hitelünk és saját lakásunk van. Szóval kell zsé rendesen. 1 babánk van. 2 szobás a lakásunk.
2010. nov. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

250 ezer nem nagy lábon élés?

Mi kb 140 ezerből kijövünk ketten +a két kutya ami min 10ezer havonta és ebből még 50 az albérlet és 40 a rezsi.

Ilyen sokba kerül egy gyerek mostanság? Azért ezt nagyon sokallom

2010. nov. 12. 22:56
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a férjem dolgozik. Így az én baba után járó pénzemmel együtt 180-ból élünk. Középszinten. Nekünk megfelel egyelöre.

22/L

2010. nov. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ha itt tartunk,h ki mennyiből él: mi kb 140.000-ből 3 gyerekkel, és megvagyunk. a 250.000 nekem is soknak tűnik nagylábon éléshez...
2010. nov. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ó,ha ennyi pénzem lenne... a fejem sem fájna! 2 gyerekkel. igaz,társsal,és melóból jöttem szülni,de ez az én havi össz 72 ezrem és a párom "keresete", összességében is szép kevés a megélhetéshez- a nagynak egy harisnyát, egy törülközőt nem tok megvenni,a kicsinek papucs, a páromnak pizsi,és alsó, nekem cipő kellene. Gyümölcsöt csak a nagy eszik minden nap az oviban,egyébként hetente sincs gyümi itthon. Nem dohányzunk,nem iszunk...

24 évesen idáig jutottam. Szerencsére a hivataltől (mint egyedül álló szülő) megkaptam a gyermekvédelmit,-sokat jelent,hogy a kajáját a nagynak nem kell kifizetnem az oviban- . Benyújtottam a kérelmet a lakásfenntartási támogatásra,és megkísérlem az ovodáztatási támogatást is. Fél évente kapunk eu-s segélycsomagot (liszt,tészta mindig van benne, általában háztartási keksz és tej.) Nem sok,de mégis sokat számít. Segítenek,ha kéred:)

2010. nov. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én vagyok a kb. 250ezres, az én gyedem-ből és a csp-ből kifizetjük a rezsit, elmegyek körmöshöz, veszek pár apróságot, pl. tusfürdő, akár egy péksüti+kávé, egy harisnya a kínaiban, ilyenek és elmegy a maradék pénzem. A párom keresetéből vásárolunk a boltban, gyógyszertárban és hónap végére elfogy a pénzünk. Heti 15-20 ezer elmegy a Tesco-ban, vagy a Corában. Eddig mindig kellett valamit venni a kisfiunknak is, pl. etetőszék, ami nagyobb tétel és símán elmegy a pénz, sőt még kevés is.

A terhességem előtt sokkal többet tudtam vásárolgatni a lakásba (kaspó, mécsestartó,...) is és magamnak is, de ne nagy összegekre gondoljatok, de most ilyenre nem futja.

2010. nov. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%

Nem is emlékszem,mikor ettem utoljára péksütit.

Erre mondják azt,hogy mindenkinek más a norma. Vannak emberek,akik akkor mondják azt,hogy nincs pénzük,ha hó végén "csak" 30 ezer marad a zsebükben. És vannak akiknek hó elején,miután kifizették a csekkeket,és 1x 20 ezerért bevásárolnak,marad napi szinten 500-600 forintjuk költeni úgy, hogy a hó elei bevásárlásban nincs péksüti,és más nyalánkságok.

Nagyon tudom sajnálni,akinek havi 250-ből kell eltengődnie! Körmös... ugyan,jó nekem a saját körömreszelőm...

Csóró 24 éves voltam.

2010. nov. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
utolsó, OTT A PONT!!!
2010. nov. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!