Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan veszed rá gyerekedet/gy...

Hogyan veszed rá gyerekedet/gyerekeiteket, hogy pakolja össze a játékait? Vagy ti pakoltok össze utánuk?

Figyelt kérdés
Sorba pakoljátok a játékokat a polcokon vagy össze vissza(dobálva) vannak vagy tárolódobozba?Mi a praktikus,gyors?Mennyi idős/idősek(gyermek)?Köszönöm a válaszokat előre is!
2010. nov. 14. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Míg 1 éves kora előtt én pakoltam. Akkor még nem is volt sok játéka, egy dobozban voltak ömlesztve. De ahogy telt az idő, úgy bővült a készlet... Mostmár úgy van nálunk, hogy van a nagyobb dolgok külön vannak a polcon (pl. formabedobó), a kisebbek pedig dobozokban (pl. külön a figurák, az építőkockák, a szerszámok, a főzős játékok). Egy külön szekrény az autóknak. 2 éves kisfiam van, meg van őrülve a játékokért. Próbálom, hogy gyere, segíts összepakolni, mert nem tudunk tovább játszani, de magától még nem csinálja. Azért szokott néha segíteni.
2010. nov. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Két és fél éves, nálunk is vannak a polcon játékok, egyiken traktor, másikon formabedobó, a többi, ami apróság, kosarakban ömlesztve, kisautók, másikba a fa építő stb.

Az én kincsem már tudja, h ha elmegyünk itthonról, pakolni kell, a múltkor magától elkezdte, mert már indulni akart, este is tudja, h fürdés előtt pakolunk.

Egyébként együtt csináljuk, én kezdem, és látja, segíteni akar:)

2010. nov. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindig összepakolunk, ha pl átmegyünk másik szobába, alvás jön vagy kimegyünk. Megkérem, hogy tegye a játékot a dobozba, többnyire megteszi. Nem hagyom, hogy csak én pakoljak, egy-két dolgot minimunm neki kell a hejére tenni. Dobozok vannak, polc nincs. 2 éves.
2010. nov. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hejére=helyére,bocsi:) ez csúnya volt:)
2010. nov. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
11 hónapos a kisfiam. A férjemmel megbeszéltük, hogy úgy pakoljuk el a játékokat, hogy a gyerek is lássa, ne érezze azt hogy "varázsütésre" rend van. Kb 1hónapja a clemmy összerakójával kezdtem. Kiborította, aztán beleraktam 1et, majd nagyon látványosan örültem neki. Aztán a kezébe adtam, aztán megint, aztán megint, majd sokadszorra egyszer csak beletette. nagy tapsvihar!!!!! :) Ezt játszottuk sok napig. Azóta ezt már egyedül csinálja, ha a doboz környékére gyűjtjük a clemmyket. A többi játéka nagy henger alakú elefántos játéktartóban van tárolva. Odaállítom a tároló elé, belekapaszkodik egy kézzel (még önállóan nem áll), a másik kezébe adogatom a játékokat, ő meg pakolja a tartóba, persze folyamatos dicsérgetéssel:) A nagy autók, meg a könyvek egy lenti polcon vannak, de azt én pakolom a helyére (egyenlőre:).
2010. nov. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

17 hónapos a lányom.

Együtt pakolunk. Aztán van, amikor nincs kedve pakolni.

De a könyveket profin teszi fel a polcra, a játékokat a dobozokba, ládákba, zsákokba pakoljuk.

Hogy' ez meddig lesz így, azt nem tudom :-)

2010. nov. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!