Mire lennék jogosult?

Figyelt kérdés

Jelenleg GYED-en vagyok a majdnem két éves lányommal. Második szülinapját követően visszavesz a munkahelyem, de csak határozott időre. A munkaviszonyom így 2011. június 15-én lejár. Ezt követően főállású egyéni vállalkozóként lennék biztosított (ha munkát nem találok).

Mire lennék jogosult és milyen összegben (vagy mi alapján kerül ez kiszámításra), ha 2011-ben, a jelenlegi munkaviszonyom megszűnését követően születne meg a harmadik babánk? Mi a helyzet akkor, ha 2012-ben születne?


2010. nov. 13. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha 2011-ben a munkaviszony megszűnése után születne a baba, akkor menj álláskeresési támogatásra, azalatt biztosított vagy, járni fog a tgyás, és ha tgyás lejárta után pár napra visszamégy álláskeresésire, és úgy igényled a gyedet, akkor az is járni fog. Ha vállalkozóként dolgozol, amikor születik, akkor is járni fog mindkettő. Természetesen ha munkát találsz akkor is.

2012: ha 2011 június 15-től nem leszel álláskeresésin, se vállakozó nem leszel, se munkahely, akkor 2012-ben ugyan a 365 napod meglesz, de biztosított nem leszel. Ha a felsoroltak közül bármelyik játszik 2012-ben, akkor ugyanaz a helyzet, mint 2011-ben, minden járni fog.

2010. nov. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. De mi lesz a TGYÁS és a GYED alapja 2011-ben? A 2010. évi jövedelmem, azaz a jelenlegi GYEDem 70%-a?
2010. nov. 13. 21:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem. Egyrészt a gyed soha nem alapja egy másik ellátásnak, másrészt pedig ha van tényleges jövedelmed (ha visszamégy dolgozni, akkor lesz) akkor az lesz az ellátások alapja. Vagyis 2011-ben is, és 2012-ben is a 2011-es fizetésed, akkor is, ha nincs meg a 180 bérezett nap.
2010. nov. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A 2012-t értem, de ha 2011-ben születik, hogy lesz a 2011-es jövedelmem az alapja? Abból év közben hogy tudnak napi átlagbért számolni? A 180 nap meglesz, hiszen most még nem vagyok várandós. Ilyen esetben mi a helyzet, segíts légyszi, mert már nagyon össze vagyok kavarodva.
2010. nov. 15. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!