Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehettem volna? Miért...

Mit tehettem volna? Miért szólnak bele vadidegenek mások dolgába? Rosszul gondolom?

Figyelt kérdés
Tegnap vásárolni mentem a 2 éves kislányommal. Fornettis pogácsát vettem, a boltban épp gyerek-magasságban voltak a rágós, nyalókás, egyéb vackos dobozok. Természetesen a lánykám rögtön lecsapott a rágóra! Szépen visszarakattam vele. Utána egy nyalókát kapott le... Ezt is visszarakattam... A gyerek szó nélkül visszatette, nem is nyafogott. Az eladónő fizetéskor megkérdezte adhat-e neki egy rágót ajándékba... Megköszöntem, de elmondtam, hogy nem akarok neki ilyet adni... Erre a mögöttem álló középkorú hölgy fennhangon elkezdett magyarázni, hogy miért nem veszek, milyen anya vagyok én... a gyereknek szüksége van édességre... Mondtam, hogy szokott is kapni, de ilyet nem, mert én még nem szeretnék... A lányom közben rémülten pislogott, hogy ugyan mi baj lehet... Amikor kijöttünk a boltból a nő még utánam szólt, hogy hogy lehetek ilyen "rossz anya"... Nagyon rosszul esett! Nem akartam vitázni, főleg, hogy nem is ismerem őt... Ja! A kislányom boldog volt a sajtos pogácsától is, nem raplizott az édességért..
2010. nov. 14. 16:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Én ugyan már a középkorúnál is idősebb vagyok,de akkor helytelenítettem volna a viselkedésedet,ha engedted volna a gyereknek,hogy mindent lekapkodjon a polcról,vagy hisztit vágott volna le ezért. Bár szólni,akkor sem szóltam volna.

Nagyon bunkó volt az illető.

2010. nov. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglakozz vele, akármit csináltál volna, mindenképpen lett volna olyan valaki, aki szerint rossz anya vagy.

Szerintem helyesen viselkedtél, következetes voltál, gratulálok.

2010. nov. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jó volt ahogy döntöttél!

Én is gyűlölöm amikor vadidegenek tanácsokat osztogatnak meg beleszólnak mindenbe a babámmal kapcsolatban.

Pl. rám egy néni azért szólt a Tesco-ban mert szerinte melege volt a gyereknek a sapkában és megállított és mondta hogy azonnal vegyem le a babáról a sapit mert melege van! Én csak mondtam neki annyit hogy nem, nincs melege.

Utálom az ilyeneket..

2010. nov. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%

Nálunk a multkor volt egy hasonló helyzet, férjemmel voltunk az aushanban, én bementem vásárolni, férjem kint maradt a gyerekkel, mert a 2 éves lányunkat nem lehetett elhozni szoktuk a kicsiktól amibe 100 ft- ot kell dobni, zelél villig mozog.

Bedobtunk 1 százast, ment, majd még ült benne, de jött egy kislány, férjem kivette a kislánynak befizettek.

Na a lányom a földre feküdt, hisztizett sírt hogy vissza akar ülni, de hát a másik kislány ült benne.

Na jött egy néni, megsajnákta a gyereket, mondja miért nem rakjuk bele, hát hogy sír szegény gyerek, mondta neki párom hogy már ült benne, most más is bele akart ülni de kivette, hát a néni befizetett neki

1 százast 1 körre mert hogy milyen keservesen sír a gyerek :D


ha adják elfogafom:) mi is volt hogy mentünk a boltba a boltos néni látta hogy a gyerek pakolja az édességet, kibontott neki 1 nyalókát és ette a gyerek. Nem vagyok édessèg ellenes, én is megettem annó meg most is a magam adagját, a gyereknek is adok, nekem is furcsa ha valaki annyira ellenzi hogy nem ad a gyereknek, mert azèrt a szülő is megeszi a csokit chipset, akkor a gyerek csak nézze, vagy rugiban eszi!? Igaz ezért nem szólok le senkit, csak magamban gondolom hogy hogy is van ez.

Jàtszótérre mindig viszünk kekszet, 1-2 anyuka mindig beszól hogy miért nem dugom el, mert meglátja a gyereke, és jön kér, én adok ha kér, de hogy az ő gyereke nem eszik ilyeneket, nem ad még neki, dugjam el hogy ne lássa az ő gyereke!

2010. nov. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell foglalkozni a rossz indulatu, primitív megjegyzésekkel. Szerintem nagyon is jól teszed,hogy nem adsz mindenféle művackot a gyereknek. Annyi "boldog" kövér gyereket látni "gondoskodó" nagyszülőkkel. Aztán belőlük lesznek 15éves korukra a depresszios fogyókúrázók. Bár csak 24 éves vagyok és nincs gyerekem, biztos vagyok benne, hogy az édesség gyümölcsöt fog jelenteni és süteményt, nem cukrot-csokit.
2010. nov. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem, hogy rosszul esett, de ne foglalkozz vele. Nagyon ostoba, rosszindulatú ember lehetett. Semmi oka nem volt rá, hogy bántson téged! Szépen megbeszélted a kislányoddal, Ő sem hisztizett (ha ezt tette volna sem szólhatott volna senki), nagyon jól csináltad.
2010. nov. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól csináltad. Nekem is kétéves a lányom, kiflit szokott kapni, amíg ül a bevásárlókocsiban, azt rágcsálja. Nem is kér mást, örül a kiflijének, sőt, amikor megyünk befelé, mondja is, hogy anya, kérek szépen kiflikét! Veszek neki, be is éri vele, így nem nyafog másért. Ha veszünk csokit - néha kap, de nem visszük túlzásba - akkor is csak valami jó minőségűt, nem valami vacak nyalókát és azt is csak otthon bontjuk ki. Én is kaptam már beszólást ezért, pedig a gyerekem boldog, szívesen eszi a kiflit, nem sír, nem nyafog, nem hisztis, láthatóan boldog kisgyerek. Nem kell foglalkozni az idiótákkal, nem éri meg.
2010. nov. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon nehéz dolog egyébként.

Sokáig tartott elmagyarázni nekünk is, hogy miért nem adunk vackokat a gyereknek.

Hozzáteszem, hogy mióta utánajárunk és egészséggel foglalkozunk munkakörileg is, bizony mi sem fogyasztunk ilyet. Ez nem teljes eltiltást jelent, hanem tudatosságot.

És aki ebbe beleszól, annak nagyon határozottan és udvariasan elmondom, hogy nem és kész. Idegennek nem magyarázkodok, pláne az általad említett beszólásosokkal.

Bár az is igaz, hogy ha még utánam szólt volna, valószínűleg visszalépve megkérdeztem volna, mi köze a gyereknevelési elveimhez és ő fizeti-e a gyerek orvosi számláit majd 30-40 év múlva?

De én ilyen típus vagyok.

Amúgy jól tetted, hogy nem reagáltál a második megjegyzésre.

Hülyék szintjére ne menj le, mert elsodornak a rutinjukkal :-))

2010. nov. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok egy veszekedős típus, de szó nélkül biztos, hogy nem hagytam volna. Hadd döntsem már én el, hogy a gyerek kap édességet, nyalókát vagy nem. Mikor a három gyerekkel nagybevásárolni megyünk, már tudják, hogy egy kedvenc dolgot választhatnak. Lehet csoki, keksz, gyümölcs, Túró Rudi, gumicukor, de ha lehet, akkor egyet. Néha, ha pénztárcánk engedi, többet is választhatnak. Engem nem érdekel, ha valamelyik gyerek még több dolgot szeretne, és mondom neki, hogy azt most nem, majd máskor, és hallja valaki. Néha néznek ránk is furcsán, de a gyerekek már megszokták, hogy így vásárolunk.

Az a nő jó pofátlan volt, hogy így beszólogatott...

2010. nov. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a megerősítést! Nem vagyok rutintalan anyuka, van már tapasztalatom a gyereknevelésben, hiszen ő a 4. gyermekem :) De a szombati beszólás nagyon bántott és szíven ütött. Nem az, hogy le "rossz anyázott" (de az is), hanem, hogy miért nem tudják egyesek megtartani maguknak a véleményüket! A kicsi lányom nem hisztis, könnyen kezelhető gyerek. Nem hinném, hogy ez rajtam múlna, csakis az ő jó természetének (tudom, mert a nagyobb lányom nagyon hisztis volt pici korában, ő is képes volt földhöz vágni magát, ha nem vettünk meg neki valamit--- mondjuk, ő sem kapott meg emiatt mindent, amit meg szeretett volna :) ). Soha nem hisztizik sem édességért, sem játékért.. Ha valami megtetszik neki, de én nem szívesen vennék neki olyat vagy épp fölöslegesnek, drágának tartom, meg lehet vele beszélni, hogy ezt nem, de mást, finomabbat, olcsóbbat, stb. választhat... Megértem azt is, aki máshogy gondolkozik, mindenkinek a maga dolga, döntése, hogyan nevei a gyerekét... nem is erről van szó... csak ha valakinek nem tetszik, tartsa meg a véleményét,ne szóljon bele más dolgába.
2010. nov. 15. 12:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!