Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Férjem fölvetette a Bendegúz...

Férjem fölvetette a Bendegúz nevet. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Egyenlőre még vélemyényem sincs, nem tudom. Nekem eszembe se jutott. végülis szép név.De nagyon határozatlan vagyok. Idegen számomra.
2010. nov. 15. 18:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
31%

Aranyos,aranyos.

De képzeld el szegény gyerek egyszer felnő.


"XY Bendegúz vagyok" mondjuk egy üzleti tárgyaláson...

Nekem komolytalannak hangzik.


Mi amikor nevet kerestünk,szempont volt,hogy ne csak gyermekként "álljon jól" a gyerekemnek,hanem majd akkor se legyen neki ciki,a felnő.

2010. nov. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
érdekes név, rosszcsont kisfiúra emlékeztet
2010. nov. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
szerintem felnőtt névnek sem rosszabb, mint például egy Elek, vagy Zsigmond
2010. nov. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
48%
Ne haragudj, de szerintem kegyetlen ronda név kicsinek és felnőttnek egyaránt. Nem kéne szegény gyereket ezzel büntetni. :( De ha nektek ez tetszik majd, akkor úgyis az számít csak. :)
2010. nov. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
38%
Az "Indul a bakterházzal" fogják csúfolni egész gyerekkorában.... szerintem jobb olyan nevet választani, ami legalább nem "izomból" csúfolható, a gyerekeknek úgyis nagy fantáziájuk van, és még alapból is sokszor kitalálnak valamit, így viszont tálcán kínáljátok a helyzetet. De persze ez - ahogy előttem is írták - a ti döntésetek, ha nektek tetszik.... akkor nincs mit tenni.
2010. nov. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Igen, én sem rajongok az ötletért. Nehéz mert van 3 fiúnév ami neki tetszik, meg másik 5 ami nekem. De még van időnk eldönteni szerencsére. Biztos nem lesz könnyű. Nekem inkább az ilyen nevek tetszenek: Dávid, Botond, Bence, Máté, Péter tetszenek. Neki a Bendegúz,György, Félíx tetszenek. :)
2010. nov. 15. 19:01
 7/21 anonim ***** válasza:
96%

Minden Bendegúz egy kicsit gézengúz:)

Nekem tetszik egyébként ez a név, adtam volna, csak nagyon nem illik a férjem vezetéknevéhez.

Ismerek egy Bendegúzt, 4 éves kissrác, imádni való, a szeme se áll jól:)

2010. nov. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%

Azért a bakterház mellett a Himnuszban is szerepelt...


Egyébként én is gondoltam rá-de sajnos sokan adják mostanában.

2010. nov. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem rossz. Tény hogy hasonló a gézengúz szóhoz.
2010. nov. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%

Na, meg aztán bármilyen nevet lehet csúfolni-a gyerekek mindig "kicsit rosszindulatúak....". Nem eszerint kell nevet választani-szerintem.

És akinek ronda a családneve (pl.én) az meg végkép nem válogathat :P

2010. nov. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!