Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen a Bendegúz név? Nagyon...

Milyen a Bendegúz név? Nagyon kitolnék a gyerekemmel, ha egész életében ezzel a névvel kéne élnie?

Figyelt kérdés
2009. jan. 7. 14:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha már Te is bizonytalan vagy a névben, akkor inkább ne válaszd!

Nekem egyébként tetszik! :)

2009. jan. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
sztem aranyos, de nem adnám neki:)de tetszik tényleg...volt ilyen ismerősöm, nem cikizték sose
2009. jan. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszi.


Fiú névben nagyon nem jutunk egyetértésre. Ez az első fiú név ami mind a kettőnknek tetszene, de pont a cikizéstől félünk. Milyen lesz egyetemen bemutatkozni, vag yegy állásinterjún, hogy ... Bendegúz vagyok? Még csak 17 hetes vagyok, tehát van időnk. De ha így haladunk, kifutunk az időből.

2009. jan. 7. 14:55
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Szerintem igen.

Egyetértek azzal,aki azt írta,hogy ha már te is bizonytalan vagy ne add ezt a nevet neki.

A kérdésre válaszolva,bár azt nem tudom 10-15-20 év múlva milyenek lesznek az emberek,de most biztosan kicikiznék legtöbben.Ne haragudj,hogy ezt írtam,biztosan le is fognak érte pontozni,de gondolom őszinte választ vársz.Én macskát ismerek,akit így hívnak meg egy srácnak egyetemen ez a gúnyneve.Úgyhogy erre alapozva sztem nem túl szerencsés név.

2009. jan. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem aranyos név, de én sem adnám a fiamnak.

Meg van egy tengerimalac ismerősöm, akit Bendegúznak hívnak. Ha bemutatkozna nekem egy Bendegúz nevű fiú, biztos beúszna a képbe a tengerimalacka pofája. Ugyanígy volt egy Zsófi nevű malacom, és ha valaki Zsófiként mutatkozott be, először mindig a malac jutott eszembe.

Na de persze ezt nektek kell eldönteni, hogy mi legyen a babátok neve! Ne hagyjátok magatokat, ha nektek ez a név tetszik, akkor hajrá!

Egyébként szerintem nem cikiznék, gyerekkorukban még túl kicsik ahhoz, hogy tudják melyik név ciki, melyik nem. Felnőttkorban pedig már nem szokás egy név miatt kinevetni a másikat.

Szerintem sokkal rosszabb egy olyan név, mint pl Vanessza, Nikol, Martin, stb...

Ez jó hosszú véleményre sikerült :)

A lényeg, hogy ne hagyjátok magatokat!! :)

2009. jan. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
97%

Az én 1 éves kisfiam is Bendegúz.Nálunk 1 percig sem volt ezzel gond,az egyik távoli rokona is az.Sokan a hülye Indul a Bakterházzal jönnek,meg a cikizéssel.Ilyenkor emlékeztetem Őket arra,hogy pl. a lovat ebben Sanyinak hívták.Tehát mást is lehet cikizni.A másik pedig,hogy ez 1 ősi magyar név és az említett szerzemény helyett inkább ezt olvasgathatnák:

[link]

Ôseinket felhozád

Kárpát szent bércére,

Általad nyert szép hazát

Bendegúznak vére.

S merre zúgnak habjai

Tiszának, Dunának,

Árpád hôs magzatjai

Felvirágozának.

2009. jan. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%

10, 15, 20 év mulva a kutya sem emlékszik majd a Bakterházra, így nem lesz ciki a Bendegúz.

Vannak sokkal cikibb nevek, mégis sokan adják a fiuknak. Én is sokat gondolkodtam a neveken, ilyenkor még nem áll össze, akár mit is választasz, de ahogy megszületik a picurkád, és először a nevén szólítod, úgy fogod érezni, hogy a lehető legjobb nevet választottad neki.

2009. jan. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért szúrnál ki vele emiatt? Akkor az Enikő is ciki mert a Flinstones családban volt, vagy a Kriszta mert a Mézga családban? Badarság!!!! Szerintem a Bendegúz gyönyörű név. Én adnám a fiamnak, simán! És olyan édesen lehet becézni: Bendus :-) BOldog babavárást
2009. jan. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia a mi fiunk is Bendegúz,igaz a másik neve Krisztián.Nálunk pont a bakterház miatt lett az a neve.Meg hát amilyenek voltunk mi kicsinek-és ha csak a felét örökli,találó lesz a név.

Nekünk fele fele arányban megosztott a rokonság barátok,de már elfogadták.Páran azzal jöttek,hogy a győri állatkertben a kis majmot hívják így.Na arra megsértődve annyit mondtam:nem kötelező hogy tetszen!!!

Úgyhogy ha tetszik add!

2009. jan. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ja és ezt elfelejtettem-ezt is kipróbálhatod,hogy a "gép" szerint mi illene a vezetéknévhez

2009. jan. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!