Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meg kell mondanom a leendő...

Meg kell mondanom a leendő főnökömnek, h valószínüleg terhes leszek mire felvesz?

Figyelt kérdés
Dec. 2.-án nyit egy új boltot és engem választott boltvezetőnek. Nem szívesen hagynám cserben a rosszullétek miatt viszont a munka nagyon jól jönne mert most munkanélküli vagyok. A gond az,hogy majd csak nov. 28.-án tesztelek,hogy sikerült-e a baba. Szóljak előre?
2010. nov. 16. 08:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne szólj.
2010. nov. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne szólj, mert akkor biztos nem vesz fel.

Kívánom, hogy baba legyen, de azért olyan miatt szólni, ami még egyáltalán nem biztos, szerintem hülyeség, csak magad alatt vágod a fát.

2010. nov. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Totálisan egyetértek az előttem szólókkal. Biztosan nem mondanám el neki. Sőt, tulajdonképpen az első 12 hétig bármi történhet (természetesen ne adj Isten, de sajna tényleg ez az igazság)...
2010. nov. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen ne szólj, hiszen nem is tudhatod előre, és ha mégsem vagy terhes, akkor buktad a melót..
2010. nov. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmikeppen se szolj!

Ha mar tudnad, hogy terhes vagy, akkor sem kellene szolni automatikusan.

Egy biztos: ha most elmondod, hogy babat terveztek jelenleg, akkor nem lesz munkad. Akkor sem, ha csak fel ev mulva fogan meg a baba. Egy munkavallalo nem lesz olyan buta, hogy foglalkoztasson valakit, aki lehet, hogy fel ev mulva elvonul szulni es utana 3 evig allomanyban kell tartani.

Kivanom, hogy baba legyen, de egyaltalan nem biztos, hogy van. Lehet, hogy elmondanad, nem vennenek fel es meg jovo novemberben is ulnel otthon baba nelkul, mert sajnos nem lehet tudni, hogy elso honapban fogan meg, masodikban, vagy csak a tizedikben.

2010. nov. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolso vagyok: azt meg elmondom, hogy nalunk is felig-meddig hasonlo volt a helyzet.

Nem hatarozatlan, hanem hatarozott ideju munkam volt, kulsos ceg altal dolgoztam egy helyen. Szamitani sem lehetett arra, hogy atvesznek barmikor, mert ez nem volt divat, sokan mar evek ota dolgoztak ott kulsoskent.

A ferjem jol keresett, igy ugy dontottunk, hogy belevagunk a babazasba. Ez volt november elejen. Ugy gondoltam, hogy amig birok dolgozok, majdnem szulesig, ha minden rendben lesz es engednek, bar nagyobb esely volt arra, hogy abban a honapban felbontjak velem a szerzodest, amikor kiderul, hogy terhes vagyok. De igy is vallaltuk.


Szerinted mennyire voltam boldog, amikor az elhatarozast koveto 5. munkanapomon bejelentette a fonok, hogy ugy dontottek, hogy engem sajat allomanyba vesznek??? Raadasul probaido nelkul, egybol jo fizetessel, minden egyeb kedvezmennyel, amit a regi dolgozok megkapnak.

Egi jelnek vettem, alig akartam elhinni, de eszemben sem volt szolni, hogy babat tervezunk.

Nem is lett volna ertelme, mert csak 4 honappal kesobb estem teherbe, pedig semmi bajunk, egeszsegesek vagyunk, sokat is voltunk egyutt, de igy sem fogant meg elso honapban a babank.

12. het utan szoltam a babarol, akkor mar 7 honapja ott dolgoztam allandoskent, elotte 5 honapig kulsoskent, szoval senkinek nem volt egy rossz szava sem, hogy uj munkara babat vallaltam. Meg 4 honapot maradtam ott es pozitivan bucsuztunk el, vissza is orommel vartak.

2010. nov. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se mond meg, az előzőek már leírtak mindent hogy miért, egyetértek velük.

Nem tudhatod, mit hoz a jövő, ha terhes is leszel, lehet, hogy nagyon jól fogod viselni, nekem pl 2. terhességem van most, és szinte meg sem érzem. Az is lehet, hogy tele leszel energiával és bírni fogod sokáig a munkát, és az is lehet hogy nem fog látszani rajtad még egy jó darabig.

Akkor miért vágnád magad alatt a fát?

Sok sikert kívánok a munkádhoz és persze drukkolok a bébihez is:)

2010. nov. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne szólj. Az sem biztos, hogy sikerül, viszont akkor elpasszolod a munkádat.

Az meg egyáltalán nem biztos, hogy annyira rosszul leszel.

Én kicsit más vagyok, mert mi tudtuk, hogy lombikozunk majd, így a "felvételi beszélgetésen" erről előre szóltam, csak még akkor nem szántuk rá magunkat.

Felvettek, 1,5 évre rá mentünk lombikra, most még itthon vagyok a lányommal (17 hónapos) és már nagyon várnak vissza. Szóval vannak rendes főnökök is.

Ha viszont spontán babát terveztek (ez így kicsit hülyén hangzik), akkor ne szólj, még a próbálkozásról sem, ha viszont rákérdez, szerintem nyugodtan megmondhatod, hogy tervben van, de konkrétat nem tudsz.

Na remélem elég érthetően sikerült megfogalmaznom, amit akartam :-)

2010. nov. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem szólnék.Mikor én visszamentem a régi munkahelyemre dolgozni,késöbb elmondta a főnőnőm(mikor elmondtam,hogy terhes vagyok),hogy tisztába volt a korommal,a kapcsolatommal,így tudta benne van a pakliban egy terhesség is.
2010. nov. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,meggyőztetek! :)
2010. nov. 16. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!