Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet valamivel a gyerekek...

Lehet valamivel a gyerekek fejlodeset (magassagara gondolok) serkenteni? Tapasztalatokat kernek.

Figyelt kérdés
A kisfiam ket eves mult. Minden teruleten jol fejlodik kiveve a magassagat. Kb. 10-15 centivel alacsonyabb az atlagnal (igaz felig azsiai es talan emiatt nem is lesz soha magas, nem tudom, hogy ez befolyasolo tenyezo-e). Nem versenyrol van szo, hogy kinek a gyereke magasabb, de nem szeretnem, ha ebbol gondja lenne, mert tenyleg jelentosen kisebb az atlagnal es gondolom, hogy minel idosebb, annal nehezebb ezt befolyasolni. A gyermekorvos mindenfele vervetelt meg hasonlokat javasolt (egyebkent o emlitette meg, hogy milyen pici, nem mi eroltettuk). El is vegeztek. Minden rendben csak a novekedesi hormont termelo anyagbol van neki kevesebb, mint az atlag. Azt szeretnem kerdezni, hogy lehetne valami nem tul eros, gyogyhatasu keszitmennyel segiteni rajta? Gondolok itt vitaminokra meg hasonlokra, ami nem hormon tartalmu. Mi hat a novekedesre? Mit tehetek en, mint szulo? Egyebkent etvagya kituno (tobbet eszik, mint egy atlagos felnott) es nagyon egeszseges eteleket eszik (rengeteg gyumolcs, zoldseg, hus, anyatej stb.).
2010. nov. 17. 06:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Ha ilyen az öröklött adottsága (és ha félig ázsiaia származásúk, akkor igen valószinü), akkor nem tudsz semmit sem tenni. Ha megvan a lehetösége eleget és változatosan enni - márpedig azt irtad, hogy ilyen téren is rendben van - ,akkor a genetikailag maximumot fogja elérni.

Abba bele kell törödnötök, hogy alacsonyabb lesz valószinüleg, mint az átlag, de ebböl milyen gondja vagy hátránya lenne?

2010. nov. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Csak annyi, hogy mar a ferjem most ki van keszulve, hogy ne legyen alacsony, mert ferfikent alacsonynak lenni tenyleg nem elony nagyon sok szempontbol. Pl. iskolaban is konnyebben raszallnak egy kistermetu gyerekre, kesobb a parvalasztasnal problemat jelenthet (van 1 ismerosom, aki emiatt nem talal part)...szoval azt szeretnenk, ha normalis tartomanyban levo magassagot tudna elerni.
2010. nov. 17. 06:57
 3/21 A kérdező kommentje:
Amugy a ferjem 172 cm, szoval o atlagos, kicsit alacsony, de nem log ki a sorbol...csak azt akarjuk, hogy ne 150-160 cm legyen es probalnank tenni valamit, mert ugy nez ki, hogy tenyleg nagy kulonbseg van kozte meg a korosztalybeli gyerekek magassaga kozott.
2010. nov. 17. 06:59
 4/21 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a párod az alacsonysága miatt nem talál párt. Inkább kissebbségi komplexusa van. Az én férjem 165 cm, én 173 vagyok. Mégis boldog házasok vagyunk 10 éve. Egyáltalán nem aggódok azon, hogy a gyermekeim milyen magasak lesznek. A nővérem meg pont az ellenkezőjén sápítozik állandóan. Az ő lánya egy fejjel magasabb a korosztályánál már most 3 évesen is. Ő azon aggódik mi lesz a 2mes lányával :-D

Szerintem nem a magasságon múlik. De ha már ti is azon aggódtok, hogy milyen pici, főleg a férjed, aki a férfi mintát mutatja neki, akkor ne csodálkozz, ha később kisebbségi komplexusa lesz!

Próbáld elfogadni így ahogy van. Próbáljatok olyan sportot keresni neki, ahol nem hátrány, hanem előny az alacsonyabb magasság. Ne vizilabdázni vagy amerikai focizni irassátok :-D

2010. nov. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Elírtam, nem a párod, hanem az ismerősöd nem talált párt :-D

Bocsi reggel van.

2010. nov. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
En elfogadnam, de azert ha mar tobb orvos is szol, hogy picike meg mi is latjuk, mikor mas gyerekekkel van, azert persze, hogy zavar...itt nem arrol van szo, hogy atlagos magassagu lesz, hanem felunk, hogy azt meg sem fogja kozeliteni. Amugy irtak neki gyogyszert, de nem szeretnenk vele szedetni, mert van mellekhatasa meg az ilyesmibe nem jo kemeny gyogyszerekkel ilyen kiskorban beavatkozni. Azert kerdezem, hogy esetleg van-e olyan keszitmeny, ami segithetne. Kerem, az irjon, aki ebben tud segiteni. Nem a velemenyemet akarom megvaltoztatni a temarol, hanem tanacsot kapni, hogy hogy tudok segiteni a gyerekemen.
2010. nov. 17. 07:40
 7/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehet, hogy hülyeség, de barátnőm is kicsi volt, és azt mondták, hogy nagyon sokat nyújtózkodjon reggelente!

Most átlagos magasságú, de azért nem hiszem, hogy ez főleg ezen múlt!

Különben mekkora a fiad?

2010. nov. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

7:23-as vagyok.

Google a barátunk: [link]

2010. nov. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Ez egy reklam oldal es csak a promorol szol. Amugy sem tudnek rendelni, mert jo messze elek Magyarorszagtol. 72 cm korul volt, mikor utoljara mertem par hete es mar elmult 2. Szoval jocskan el van maradva.
2010. nov. 17. 08:24
 10/21 anonim ***** válasza:
2010. nov. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!