Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan ismerősöd/rokonod/cs...

Van olyan ismerősöd/rokonod/családtagod ahol 25 hónap a gyerekek között, vagy kb. ennyi?

Figyelt kérdés
Szerinted jó ez a korkülönbség? A szülők könnyen boldogulnak?
2011. nov. 2. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem 3 gyerekem van,mindegyikük között kb.ennyi korkülönbség volt. Nem volt emiatt semmi különösebb gondom. Igaz,hogy egyik sem volt elkényeztetve,és szerették a kistestvért.

3-4 évesen viszont már volt,hogy veszekedtek egymással. De ezt lehet kezelni.

2011. nov. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 24 hónap a korkülönbség. Eleibe nehéz, hisz nappal is és éjszaka is helyt kell állni, pláne nehezít a dolgon, ha hasfájós. Szóval elég zombi az ember eleibe. De ezt mind feledteti amikor a "nagy" szeretgeti a kicsit, meg olyan édesek együtt. Aztán a következő nehéz rész, amikor a kicsi felfedez mindent, mászva vagy totyogva és a szájába vesz mindent, mindeközben a nagy már komoly 3 éves aki biciklizni tanul meg mindenféle új dolgot akar csinálni. Nehéz szétszakadni ketté. És ekkor még a kicsi általában napi kétszer alszik, a nagy egyszer, lehetetlen őket összehangolni. Utána jön egy könyebb rész amikor végre egyszerre alszanak, na akker jön elő a szusszanás, hogy nyugodtan meglehet csinálni a házimunkát. Most már , hogy 5 és 3 évesek a neheze az, hogy folyton nyírják egymást. De már magukra lehet azért őket hagyni, hisz a kicsi is felnő a nagyhoz , kezdi megvédeni az érdekeit.De sokszor pedig együtt játszanak. Sőt egy csomó dolgot tudunk együtt csinálni, most kezdenek egymáshoz nőni.

Szóval mindent összevetve ha újra kezdhetném újra így csinálnám. Egyszer nagyon jó volt. Most, hogy szeretnék 3-dikat megvártuk azért, hogy mire megszületik a kicsi is oviba járjon.

2011. nov. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
de jó ezeket olvasni :) Úgy néz ki ennyi korkülönbség lesz nálunk is. Várom még a véleményeket!!!
2011. nov. 2. 10:34
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 20 hónap van, de egyik barátnőm 23 hónap korkülönbséggel vállalt második babát (előbb nem jött össze). Először az volt, ami nálunk is a 20 hónapnál: először nem foglalkozott a babával, csak fokozatosan közeledett hozzá, csak ritkán volt féltékeny (akkor sem nagyon). Most 8 hónapos a kicsi és nagyon jól elvannak, néha játszik vele a nagyfiú. :)
2011. nov. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A két nagy közt 2 év és 3 hónap van,a középső és 3. közt pedig 2 év 2 hónap.

2 gyermekkel nagyon könnyű volt,a nagy csak egy picit volt féltékeny,de 1 hét múlva már nyoma sem volt a féltékenységnek. A nagy akkor már szoba és ágy tiszta volt,egyedül öltözött,egyedül törülközött. Ha nem nézem azt,hogy a kicsi óránként volt fent az első 2 hónapban,és szörnyű alvó volt 4 hós korától, egyedül voltam rájuk,az apuka dolgozott még este is... könnyen boldogultam Velük.

Most kicsit nehezebb,mert a középső gyermek délután nagyon nyűgösen tud ébredni,Ő nem szeret egyedül öltözni,sőt,rendszerint ruha nélkül ül reggel az ágyon,és sokszor rá kell szólni,a boltban is akaratos tud lenni... és ugyan úgy egyedül csinálok mindent .. de még mindig azt mondom,hogy ez így a jó!

Szerintem a legjobb korkülönbség a 2-2,5 év! Ha újra kezdeném sem csinálnám másként!


Üdv:4, 2 éves és 7 hetes lányok anyukája.

2011. nov. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

24 hónap van a fiaim közt, most lesznek 2 és 4 évesek. 9 hetes terhes vagyok, szóval most kb 2.5 év lesz a kicsi és a legkisebb közt. :)

A második baba születésénél a "nagy"fiam teljesen megkomolyodott, babusgatta, gondoskodott a piciről. Őmellé simán be mertük vállalni a kistesót, mert nagyon jó gyerek.

Az első 4 hónapban minden tökéletes volt, aztán ahogy a pici kezdett mászni, felfedezni elkezdődtek a veszekedések. A nagyfiam nem féltékeny, viszont rettentően irigy a játékaira a mai napig. Most kezdenek szépen eljátszani egymással, jelen pillanatban is épp béke van, ezért van egy kis időm a gép elé ülni. :)

Egyébként folyton ölik egymást, veszekednek, verekednek, viszont nem tudnak meglenni egymás nélkül! Ha csak a nagyot viszem magammal valahová, akkor egész úton a picit emlegeti. :D

Hogy a legkisebb bébi megszületése után mi lesz, azt még nem tudom, mert a kisebb fiam egy kis zsarnok hisztigép! Ő nagyon féltékeny, ha a nagyobb hozzám bújik jön és kitúrja.

Azt hiszem most sokkal nehezebb helyzetben leszünk, de bízom benne, hogy ő is úgy meg fog komolyodni, mint ahogy a bátyja tette.


Én mindig úgy gondoltam, hogy jó ha együtt nőnek fel a gyerekek. Persze az is igaz, hogy nem tudtam annyit foglalkozni a picivel, mint amennyit a tesójával foglalkoztam, a harmadik babára pedig talán még ennyi idő sem jut majd. :( Ebből a szempontból jobb lett volna a nagyobb korkülönbség, de ha újra kezdeném ugyanígy csinálnám.

2011. nov. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2. és 3. gyerek között 1 év van. A 4. és 5. között 23 hónap.

Tényleg kibírható a dolog, a legelső hetek stapásabbak egy picit. A kettő közül az 1 év különbség volt a könnyebb, pillanatok alatt megszokta a nagy a kicsit. Egy 2 éves már öntudatosabb, de Ő is hamar belerázódott a nagytesó szerepébe.

Szerintem nincs miért aggódnod. Később meg különösen jó lesz, hogy korban közel állnak egymáshoz.

2012. márc. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!