Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet valamivel a gyerekek...

Lehet valamivel a gyerekek fejlodeset (magassagara gondolok) serkenteni? Tapasztalatokat kernek.

Figyelt kérdés
A kisfiam ket eves mult. Minden teruleten jol fejlodik kiveve a magassagat. Kb. 10-15 centivel alacsonyabb az atlagnal (igaz felig azsiai es talan emiatt nem is lesz soha magas, nem tudom, hogy ez befolyasolo tenyezo-e). Nem versenyrol van szo, hogy kinek a gyereke magasabb, de nem szeretnem, ha ebbol gondja lenne, mert tenyleg jelentosen kisebb az atlagnal es gondolom, hogy minel idosebb, annal nehezebb ezt befolyasolni. A gyermekorvos mindenfele vervetelt meg hasonlokat javasolt (egyebkent o emlitette meg, hogy milyen pici, nem mi eroltettuk). El is vegeztek. Minden rendben csak a novekedesi hormont termelo anyagbol van neki kevesebb, mint az atlag. Azt szeretnem kerdezni, hogy lehetne valami nem tul eros, gyogyhatasu keszitmennyel segiteni rajta? Gondolok itt vitaminokra meg hasonlokra, ami nem hormon tartalmu. Mi hat a novekedesre? Mit tehetek en, mint szulo? Egyebkent etvagya kituno (tobbet eszik, mint egy atlagos felnott) es nagyon egeszseges eteleket eszik (rengeteg gyumolcs, zoldseg, hus, anyatej stb.).
2010. nov. 17. 06:38
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Koszonom, ez a leiras mar tobbet segit.
2010. nov. 17. 08:28
 12/21 anonim ***** válasza:
70%

7:23as vagyok

Én vagyok hülye, vagy mi? Ha a honlap főoldalát linkelem be, akkor csak reklám, ha a menübe bekattintva van belinkelve, akkor nagyon hasznos?

Tanuljunk már meg körbenézni egy honlapon!

Én sem a magasságnövelő talpbetétre gondoltam 2 éves gyereknél!!!

2010. nov. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Így van. Az első linkben találtam a leírást...
2010. nov. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
En nem mondtam, hogy hulye vagy, bocsanat, ha igy jott le... nem vitatemat irtam ki, szoval megkernelek, hogy ne igy reagalj. Azert irtam erre az oldalra, hogy megtudjam, hogy kinek mi valt be ilyen helyzetben. Ennyi. Nem kell valaszolni annak, aki nem akar.
2010. nov. 17. 08:43
 15/21 A kérdező kommentje:
Nalunk itt most ejjel 3 van, nekem mar nem volt erom boklaszni. Ahova engem vitt, az rendelesrol szolt. Elnezest! De jok ezek a tanacsok ezen az oldalon.
2010. nov. 17. 08:44
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én is elég kicsi vagyok. (141 cm) Engem is hordott orvostól orvosig az anyám, mondván, hogy egy nap majd megköszönöm neki, de a mai napig nem tudok hálával, vagy jóérzéssel gondolni arra az időszakra. Szóval mikor én voltam gyerek, úgy állt a helyzet, hogy 2 lehetőségünk volt. Vagy keleten "nővesztenek meg", vagy itthon kapok hormonokat. A keleti növesztés abból állt volna, hogy minden egyes csontomba a karomon, és a lábamon, (mivel azok a kicsik) szóval minden csontomba egy pár csavart belefúrna, amire egy keretszerü szerkezetet erősitenek, és az a csavarok segitségével pár centit nyújt a csontokon. DE!! Ez nem veszélytelen eljárás, és nem is fájdalommentes. Nagyon fáj, és a csontok elvékonyúlnak tőle, ezáltal roppant törékenyekké válnak. Az esztétikai oldalát már ne is nézzük ezek után, mert a gyerek kezén, lábán ottmarad 1-1 csúnya behegesedett lyuk egy örök emlékezetetőként a dologra. Az a pár centi , ha jól emlékszem max 5 centiről volt szó, nem ér meg annyit.

A másik lehetőség a hormoninyekciók. De gondolom te is sejted, hogy milyen veszélyekkel jár a szurka-piszkán kivül.

Ha adhatok egy tanácsot: ne piszkáljátok azt a gyermeket, és tanuljon valami küzdősportot, hogy ha kell, megtudja magát védeni.

2010. nov. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: ma 08:06 az ötlet nem rossz, de sajna hatástalan.:)) Ez tapasztalat, mert én imádok nyújtózkodni. :)) Mindenesetre aranyos volt.
2010. nov. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Jah, és azt elfeljtettem, hogy ha nagyon akarod, azért még nézz utánna, mert azért sokat fejlődött az orvostudomány, de vigyázz vele, hogy minek teszed ki a gyermeked. És arra is készülj fel, hogy ha találsz valami normális megoldást, az nem lesz olcsó mulatság. De szerintem tényleg ne a centik számitsanak. Attól még tud majd a fiad párt találni magának. Az ismerősödnek biztos, hogy csak az alacsonysága miatt nem jött össze? Ne belőle indulj ki. Van aki normál magasságu, és mégis egyedül él.
2010. nov. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Semmikepp nem akarok semmi ilyen drasztikus modon beavatkozni hormonokkal, csavarokkal meg meg ugy sem. Ezert irtam, hogy en vmi termeszetesebb modot keresek, ha esetleg valaki tud ilyet.
2010. nov. 17. 18:43
 20/21 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Én nem tudok más megoldásról sajnos. És örülök, hogy nem akartok drasztikus megoldást, nem tenne jót a fiadnak.
2010. nov. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!