Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha hitelt akarok felvenni a...

Ha hitelt akarok felvenni a gyed folyamatos munkaviszonynak számít? Most fogok visszamenni dolgozni januárban letelt a két év gyed-em akkor januártól újra indul a kezdet a bank szempontjából?

Figyelt kérdés
úgy értem mindig van ilyen kritérium hogy 3-6 hónap munkaviszony kell banktól függetlenül, ez újra indul onnan vagy akár még most is vehetnék fel hitelt gyed-en? vagy akár az első munkanapon?
2010. nov. 22. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Tudtom szerint, minden indul újra. Hitelt gyed alatt nem lehet felvenni.
2010. nov. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, a gyed alatt is folyamatos munkaviszonyod van, szerintem lehet felvenni gyedre hitelt, hiszen a gyedem több,, mint az ide iró nők átlag fizetése. Ők meg simán kapnak hitelt, úgyhogy miért ne?

De ezt a bankban kellene megkérdezned, mert szerintem mindenhol máshogy lehet...

2010. nov. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de nem értem miért indul újra mikor ez is munkaviszony... hát mindegy ez van
2010. nov. 22. 14:13
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

A gyed folyamatos munkaviszonynak számít, hiszen gyed alatt fizetés nélküli szabadságon vagy.

Hitel: hát érdekes, mert most vettünk fel lakáshitelt és elfogadtak mint adóstársat. Én már decembertől megyek vissza dolgozni.

Viszont áruhitelnél meg nem számolták bele a családi bevételbe a max. gyedemet :-)

2010. nov. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi, még nem tudom hogy lenne jó, maradjak gyesen három éves koráig és próbáljuk meg úgy adóstársként? úgy az nagyon kevés, viszont szeretnénk még egy babát, plusz a hitelt, de ha most rögtön terhes lennék még úgy sincs esély a hitelre, szóval lehet előbb munka aztán baba, csak jó lenne ha nem kellene előről kezdeni a hat hó munkaviszonyt
2010. nov. 22. 14:17
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem banktól függ. Mi úgy voltunk, hogy a bankszámlakivonaton nem látszott, hogy gyed-ként jön a pénz, mert munkabérként volt feltüntetve,így munkáltatói sem kellett. Viszont nem az összeg miatt nem adnak ha szigorúak, hanem azért, mert ha majd nem fizeted a részleteket akkor a gyed-ből törvény tiltja, hogy levonják a tartozást.
2010. nov. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy sem a gyed sem gyes alatt nm adnak hitelt.Bár ezt bankja válogatja.Ha hitelt szeretnél érdeklődj a bankba ahonnan szeretnétek a pénzt.
2010. nov. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
elsősorban az érdekel hogy ha visszamegyek akkor újraindul e a munkaviszony a bank szerint
2010. nov. 22. 14:31
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy indul újra, folyamatos munkaviszonyod van.
2010. nov. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!