Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családotokban/rokonok között...

Családotokban/rokonok között van András nevű kisgyerek? Kapta a nevét valaki után (szülő, nagyszülő) vagy csak tetszett a név a szülőknek?

Figyelt kérdés
Igazából arra vagyok kíváncsi, hogy ad-e valaki András nevet a gyermekének csak azért, mert tetszik neki, vagy ez a név már az a kategória, ami öröklődni szokott (mint Imre, Lajos, János, László és társai)
2010. nov. 24. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én egy 1 éves Andrást ismerek, az ő apukájának más a neve.

Más ilyen pici Andrást nem ismerek, itt nincs a környéken több.

2010. nov. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, vagyis de :) ismerek még egy 3 éves Andrást, az ő apukája viszont András, és a nagypapa is :)
2010. nov. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
férjem András, apja András, fiam Máté András. de a Mátét használjuk
2010. nov. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az öcsém András,mert az apja is az,DE egyébként nagyon jó név,nekem személy szerint nagyon tetszik,és kicsiknél ritka is.Úgy szeretem mondani az öcsémnek,hogy Andris.
2010. nov. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A családban nincs András nevű, de ezen a név mindkettőnknek tetszett, sajnos nem illett a vezetéknévhez, így kihagytuk. Szerintem jó név, könnyen becézhető, s jó is a becézett alakja.
2010. nov. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam második neve András. Férjem szintén, de nem ezét kapta, hanem mert tetszik a hangzása és mert a magyar nevek közül kb. az egyetlen ami passzol a vezetéknévhez (ami egy gyakori férfi keresztnév). Viszont mi is az első nevét használjuk.
2010. nov. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam András (9 hónapos), az apja is András és a nagyapja is. A férjem akarta, hogy örökölje a nevét, de nekem is tetszik.
2010. nov. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia


a ferjem Andras es szeretne ha a kisfiun is Andras lenne.

Az az egy ok amiert nem szeretnem, hogy nem tetszik ha az apanak es fianak ugyan az a neve.Igy csak 2. nevnek kapja meg az Andras nevet.

2010. nov. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!