Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez csak fel feltevés, de...

Ez csak fel feltevés, de kiváncsi lennék rá, hogy ez hogyan működik?

Figyelt kérdés

Van egy 18éves lány. Májusban fog érettségizni. Akkor lesz úgy 5hónapos terhes. A bizottság hogyan reagálna szerintetek, ha egy terhes tini állna előttük? Kedvesebbek, segitőkészebbek lennének? Esetleg járna valamilyen "plusz pont"? Esetleg volt már valaki ilyen helyzetben? Elmesélné, hogy mi volt?

Félreértés ne essék, nem vagyok terhes, csak ez igy eszembe jutott hogy hogyan működik ez ilyenkor.

Köszi.


2010. nov. 24. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Érettségin a saját tanáradnak felelsz, az érettségi elnök csak felügyeli a vizsgát, hogy ne legyen csalás stb, de ő nem osztályoz, semmit nem csinál.

Így az, hogy mennyire tolerálják vagy nem tolerálják a lánynak a terhességét a tanárokon múlik. Őket pedig már a vizsga előtt is ismeri és ők sem a vizsgán szembesülnek a lány várandóságával.

2010. nov. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
én 7 hónapos terhesen álltam ki a bizottság elé érttségizni.Nem volt semmi különös,el volt intézve már hónapokkal előtte hogy az én osztályom lesz az első szóbeliző osztály,de aznap mikor kezdtünk volna nagyon görcsöltem így o.fő beszélt az érettségiztető elnökkel és aznap én voltam az első.Kedvesek voltak ,és talán még engedékenyebbek is voltak velem.A ballagáson más szülők meg nem tudták hogy mért ülök le rögtön a nekem odakészitett székre.Nem látszott rajtam hogy 6 hónapos vagyok.
2010. nov. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
én terhesen szóbeliztem!(esti tagozat)annyi előnyöm volt hogy én mentem be elsőnek!:D
2010. nov. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Estiseknél ez más. Ott hozzá vannak szokva a látványhoz.

A nappalis gimis lányokat szokták megszólni ha terhesek, ezért is érdekes a kérdés.

2010. nov. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
na jó hogy estin érettségizem de közben nappalin meg szakmunkás vizsgáztam így egyszerre végeztem mind a kettővel! :) hát volt meglepetés!:) 20hetes voltam mikor vizsgázgatni jártam és már volt pocim is!
2010. nov. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
utolsó: és milyen reakciókat váltottál ki az emberekből?:D
2010. nov. 24. 16:54
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki mosolygott és normálisan álltak a dolgokhoz!:) Mindből 4-es 5-ös lettem bár ebbe az is bele tartozik hogy jó tételek húztam!Amúgy meg nem mondhatom hogy kivételeztek volna velem! :)
2010. nov. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 évesen voltam ebbe a helyzetbe igaz férjem van,de 9 hónapos terhes voltam.és egyáltalán nem kivételeztek velem semmibe.
2010. nov. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szeritnem 50-50

Biztos lenne, aki jobban figyelne a lányra, de biztos lenne olyan is, aki elítélné és azért is "bunkózna".

Én jártam fősulira, vizsgáztam terhesen, nem igazán kaptam megkülönböztető bánásmódot, bár ott már nem ritka a terhesség...

Mindkét évben az államvizsga időpontja estet úgy, hogy szülés kiírására-nem is mertem bevállalni veszélyeztett terhesen, de kíváncsi lettem volna, mi történik, ha ott folyik el a magzatvizem:)

Amúgy egy 5 hós terhesség még nem látszik általában annyira, hogy ne lehetne elrejteni...

2010. nov. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!