Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most akkor hany evig jar a...

Most akkor hany evig jar a gyed es a gyes?

Figyelt kérdés
2010. nov. 25. 13:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az attól függ, hogy mikor született a baba.

Ha 2010. május 1 előtt, akkor automatikusan két év gyed, egy év gyes.

Ha 2010. május 1 után, akkor amennyit biztosításban töltöttél az igénylést megelőző két évben, annyi ideig gyed, ha ez kevesebb, mint két év, akkor a maradék időben (a gyerek két éves koráig) gyes.

Ha minden igaz 2011. jan. 1-től megint módosul, ha minden igaz úgy, hogy amennyit az igénylést megelőz két évben biztosításban töltöttél, annyi ideig gyed, a többi gyes, de a gyerek három éves koráig.

2010. nov. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ma hallottam a déli hírekben, hogy elfogadták a javaslatot, és újra 3 év lesz a gyes. Mivel későn kapcsoltam be a tv-t, így a gyedes részről lemaradtam. Még annyit hallottam 1/2 füllel, hogy 4 órás munkaviszony mellett fog csak járni.
2010. nov. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Gyorsan megnéztem a déli híradót a hirado.hu-n.

Ebben az volt, hogy visszamenőleg visszaállítják a 3 éves gyest és azt is, ami régen volt, hogy csak 4 órás munkavégzés mellett jár a gyes. Vagyis az, amit az elmúlt időszakban lehetett hallani, hogy 6 órás munkavégzés lehet mellette, ezek szerint nem lesz.

2010. nov. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
és ha végig táppénzen vagyok a terhességem alatt akkor az változtat valamin? a gyeden?
2010. nov. 25. 14:19
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem változtat semmit.
2010. nov. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat...
2010. nov. 25. 14:41
 7/10 anonim ***** válasza:
Melyik csatornán volt a hírekben? A híradó.hu-n nem találom.
2010. nov. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A hirado.hu-n a jobb oldalon "Híradó, 2010. november 25. 12:00"-re kattintva egyből nézheted is. De itt van szövegben:

[link]

2010. nov. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Köszi,hát ez nem túl jó hír. Mármint,hogy nem fog járni csak 4 órás munka mellett. Már január 1-től bevezetik? És mi a helyzet azokkal akik már gyes-en vannak? Bocsi az offért.:-)
2010. nov. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg egységes rendszer lesz egyből, vagyis aki még január előtt dolgozott 8 órát a gyes mellett, annak vagy meg kell szüntetnie a gyest vagy 4 órás munkarendbe kell állnia.
2010. nov. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!