Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meggyőződésből otthon maradnál...

Meggyőződésből otthon maradnál 3 évig a kisgyerekeddel, mégha anyagilag nem is engedhetitek meg?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm mondta, hogy ő bizony otthon marad, bár a férjének évek óta nincs semmilyen munkája. Én nem vagyok ilyen bátor. Te?
2011. okt. 19. 22:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Én bátor voltam,de közben kijöttünk külföldre.Aztán mégbátrabb lettem és és a másodikat is bevállaltuk.
2011. okt. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

Sziasztok!

Ha egy család anyagilag megengedheti magának, és az anyukának sincs elege az otthonlétből, akkor szerintem ez a legjobb a gyerkőcnek! De ha pénzbeli gondok vannak, én mindenképpen keresnék munkát, csak meggyőződésből nem lehet megélni!

2011. okt. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én nem is értem a csajt, 3 gyerekük van, nem akartam turkálni a pénzügyeikben, ő kezdett panaszkodni. Volna hova visszamennie, de a kisgyereknek szerinte jobb otthon 3 évig. Engem zavarna, ha nem tudnék bizonyos dolgokat megadni neki, anyagi okok miatt.
2011. okt. 19. 22:33
 4/14 anonim ***** válasza:
Én maradok itthon. Visszamehetnék dolgozni - mennék is- , de a gyereket nem tudom "hova rakni". A nagyszülők dolgoznak, bölcsi nincs. És még csak olyan ember sincs a közelben, akinek fizetnék a felügyeletért.
2011. okt. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
Nem csoda, hogy Magyarorszagon nem nagyon szeretik a cegek az olyan noket, akik epp szulokepes korban vannak. 3 evig otthon lenni gyerekkel nagyon hosszu ido, foleg ugy, hogy meg penzt is kapnak erte havonta. Angliaban pl. csak 9honap a fizetett szulesi szabadsag, utana mar az a kis penzossze sem jar es emiatt nincsenek is ugy gondok munkaugyileg, mint otthon.
2011. okt. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%
Ja es persze egyetertek, meggyozodesbol nem lehet megelni. Sajnos penz beszel.... Jo annak, aki csak ugy megengedheti a mai bizonytalan vilagban, hogy otthon uljon a gyerekkel. En is maradtam volna meg otthon a gyerekkel, de nem lehetett, mert kulfoldon vagyunk es itt kemenyebben kell dolgozni, mert nincs is nagymama, nagypapa, hogy vigyazzon a gyerekre, az ovoda meg egy vagyonba kerul, dolgozni meg muszaj.
2011. okt. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%
Meg egy utolso: Szerintem nem jo a gyereknek, ha 3eves koraig otthon van es csak jatszoteren lat masik gyereket. Az en lanyomon latom, hogy milyen sokat fejlodott miota 2eves koraban beirattuk ovodaba a nyaron. Itthon nem fejlodott annyit es ennyi idosen mar kell a gyereknek a mindennapos gyerektarsasag, csak anya meg apa mar nem eleg. Es ovodaba jarni teljesen mas, mint a gyereket minden nap levinni par ora hosszara a jatszoterre. Rengeteg jo dolgot eltanulnak egymastol az oviban.
2011. okt. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én vissza kartam menni 2,5 éves korában, de 2 héttel előtte(már az új munkaköröm is megvolt) valami nagyeszű okostojás ott fent kitalálta, hoghy most leépítenek, átszerveznek, így mindenképpen itthon kell még maradnom 3 éves koráig.

Az meg hab a tortán, hogy az eredei munkakörömet megszüntették.


Mondjuk a páromnak van munkáj,és vallakozás is, úgyhoyg anyagilag nem vág földhöz.

2011. okt. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

előz

az lemaradt, hogy mivel májusban nem jelentkeztem az oviba, mert akkro még úgy volt, hogy 3,5 éves koréig bölcsi lesz, ha márcrciusban lejár a gyes és vissazveszenk, akkor nem fogom tudni hova tenni gyreket, mert oviba csak szeptemberbe veszik be:-((

2011. okt. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 ava87 ***** válasza:
37%

Nem, de nekem nincs is ilyen meggyőződésem.

Amúgy amit az ismerősöd mond, az nem bátorság kérdése. Egyrészt szerintem inkább elvakultság, másrészt közrejátszik a kényelem is (magyarán megmondva, nem szeret dolgozni). A három éves gyes-t amúgy is luxusnak tartom. Más ez persze egy olyan családban, ahol meg lehet élni egy fizetésből is, de akkor ott a gyes-re (mármint az összegére) sem lenne szükség.

2011. okt. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!