Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a helyzet akkor most a...

Mi a helyzet akkor most a gyes melletti munkavégzésről? Igaz, hogy 2011. január 1-től csak részmunkaidőben lehet dolgozni gyes mellett? Ezt már elfogadták vagy csak tervezik?

Figyelt kérdés
2010. nov. 25. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Nincs még elfogadva.
2010. nov. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Tervezik. Mellette még azt is, hogy megszüntetik azt, hogy GYES-en lévő anyukák védettek. Ha visszamész dolgozni, akkor bármikor kirúghatnak. Köszi. Ezzel párhuzamosan azt is hallottam, hogy 50 e Ft körüli összegre akarják felemelni. Ilyen feltételek mellett ki menne vissza dolgozni? És miből lenne rá az államnak pénze? És ki kaphatná? Jelenleg ugye alanyi jogon jár a GYES. 3 évig 50 e Ft szerintem elég sok lenne annak, aki életében még soha nem dolgozott. Szóval sok itt még a kérdőjel.
2010. nov. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

Ezt az 50 ezres dolgot még nem hallottam. Szerintem is sok lenne, van, aki dolgozik és ennyi gyedet kap.

Amúgy engem is a felmondási védelem hiánya zavar. Oké, hogy ha visszamegyek teljes munkaidőben dolgozni, nem kapok mellé gyest. Ezt megértem, és egyet is értek vele. De az, hogy egy hónap után kirúghatnak, azért nincs rendben. Az az egy év felmondási védelem azért járhatna, hogy újra bedolgozhassuk magunkat.

2010. nov. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Megszavazták tegnap vagy tegnapelőtt.

[link]

Itt benne van a lényeg.

4 órában dolgozhatsz, és nem lesz emelés.

2010. nov. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

a kormány, a kabinet, a frakció és a parlament nem ugyanazok a fogalmak.

Törvény még nincs, tehát semmi nem biztos.

A nyugdíj is 55x változott az elmúlt hónapban és még 2 hét alatt ott az is sokat változhat.

ez is 6 óráról indult, most 4 órán áll, jövőhéten már egy percet sem szabad mellette dolgozni.

2010. nov. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez a cikk nem írja, hogy eltörlik a GYES melletti védelmet. Remélem, hogy ezt nem hozzák be.
2010. nov. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ebben a cikkben nincs benne,hogy 4 órában vagy akár 6 órában lehet dolgozni gyes mellett.

Honnan szedtek ilyeneket? Erről még nincs döntés.

Ami tuti: 3 évig jár(hat)a gyes és nem lesz emelés!

2010. nov. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ebben viszont benne van a 4 óra is.

2010. nov. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!