Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukak, nalatok mi a helyzet...

Anyukak, nalatok mi a helyzet mobiltelefon ugyben? Erdekel benneteket pici gyerek (ek) mellett a mobiltelefon piac?

Figyelt kérdés

Mert bevallom, hogy en jelenleg magasrol teszek ra.

Regebben rengeteg telefont kiprobaltam, nagyon max nehany havonta csereltem, erdekeltek az ujdonsagok.


Most meg boven orulok, ha eppen mukodik, amikor szuksegem van ra (a gyermeknyallal nem kompatibilis a jelenlegi), orulok, ha megtalalom (siman elvan az agy alatt 3-4 napig ugy, hogy eszre sem veszem, csak takaritas kozben bukkanok ra), de leginkabb annak orulok, ha NEM hivnak rajta.

Allitom, hogy az elmult egy evben folyamatosan le volt nemitva, tehat ennyi erovel regi alcatel dobozhangon is zenelhetne, hiszen ugyis nemitom.


Tudom, en vagyok kisigenyu, de mar az oruletbe kergetnek ismerosok azzal, hogy miert van meg mindig sima nyomogombos keszulekem, miert nem valtok erintokepernyosre, ami minimum androidos. Es nem ertik meg, hogy azert nincs, mert

1. nem is tudom, hogy mi azaz android es miben segitene az nekem

2. biztosan jo otlet nekem az erintokepernyo, amikor jelen pillanatban allo nap a gyerekek kajaja, innivaloja, nyala, kakija, pisije van az ujjamon, vagy minimum viz, merthogy minden emlitett anyaggal valo talalkozas utan kezet mosok?


Ha ezt meg egyszer el kell magyaraznom valakinek, akkor egnek fog allni a hajam.


Csak en vagyok ennyire kisigenyu a technologiai fejlodesek teren a gyed-gyes korszakban?


2010. dec. 4. 01:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
hát én 21 éves vagyok, és nincs gyerekem, de én is teszek magasról arra, hogy milyen telefonok vannak. én elvagyok az enyémmel, a lényeg hogy telefonálni tudjanak, vagy én tudjak. utoljára 17 évesen volt nagy szám nálam valami menő telefon, akkoriban énis mindig újat akartam, de mostmár nemérdekel.. meg ahogy ismerem magam pár napig csodálnám, hogy jujj de jó, aztán ugyanúgy csak telefonálásra vagy smsre használnám...
2010. dec. 4. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, nem vagy egyedul a technologiaval. Tolem ugyan meg nem kerdeztek, hogy mikor cserelem le erinto kepernyosre, de rendszeresen azert csesznek le, mert tobbszor is hivnak es nem veszem fel, mert az enyem is nema uzemmodban leledzik hol a lanyom szajaban, hol nekem is az agy alatt, vagy valahol a ridikul legmelyen, hogy mire elohalasznam, mar reg megunjak es leteszik. Arrol nem beszelve, hogy gozom sincs melyek a kifuto es melyek a befuto modellek:-) Egyszoval nem vagy egyedul.
2010. dec. 4. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, hogy nem vagy egyedül ezzel kérdező! :)

Engem sem érdekel, hogy most épp mi a menő.. Őszintén sosem érdekelt. Régebbi Sony Erricsonom van, amin még csak fényképező sincs. Ez bírja talán a legtovább. Már vagy százszor leesett, és semmi baja nincs.

2010. dec. 4. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Jelen:)


Én félévente biztos cseréltem a telefonom. Most egy nem túl jó készülékem van,a férjem mondta is hogy karácsonyra hozzon-e a jézuska telefont. Mondtam hogy nem, jövőre úgyis lejár a 2 év megint az előfizetésnél majd akkor:D PEdig én 2 évet egy telefonnal sosem bírtam ki:D


A gyerektől elzárni nem tudom.

Az előzőt is beáztatta a kincsem mert meg kellett kóstolni.

Szóval úgy vagyok vele, hogy minek.

2010. dec. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Már a gyerek születése előtt is kisigényű voltam. A mostani a harmadik telefonom (10 év alatt), és az előzőeket is csak azért cseréltem le, mert már ciki volt elővenni nyilvános helyen. Most amúgy a jelenlegi éppen nem hajlandó működni (nem nyál- és rágás-kompatibilis), úgyhogy az előzőt használom. Kicsit azért ciki elővenni a plázában, de majdcsak lesz már időm szervizbe vinni az újabbikat...
2010. dec. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Két éves a fiam, s születése óta már 4 telefont tönkre vágott (illetve ha azt is figyelembe vesszük, hogy apa a két egyforma leamortizáltból összerakott nekem egy működőképest, akkor 5-öt). A legidegesebb akkor lettem, amikor az utolsót két héttel a megvásárlása után beáztatta limonádéba (én voltam a hülye, az étkezőasztalon hagytam, csak kiszaladtam a mosdóba).

Szóval engem ilyen szempontból érdekel volna (ma már tudja, hogy nem szabad a telefonnal játszani, s ha valahol véletlenül elhagyom a lakásban, hozza utánam, s mondja "Köszö"), de a párom intézte, mert ugyebár ez férfimunka. Én csak a színét voltam jogosult kiválasztani (ami meg nálam nagyon egyszerű - szürke fémházas). Viszonylag sokat beszélek (ingyen) a családommal, párommal, de csak akkor, ha őkelme elaludt. Nyugdíjasok a szüleim, nekem meg szükségem van felnőttekkel folytatott beszélgetésre is. Apa meg ritkán ér haza emberi időben.

2010. dec. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Na már azt hittem, csak én vagyok ilyen kisigényű. Pontosan három éves lesz a telefonom idén karácsonykor:) Egy összecsukható Nokia, és mostanában azért már gondolkodom rajta, hogy lecserélem, de annyira nem szeretnék érintőképernyőset, mert egy két éves gyerkőcöm van, aki imádja tapicskolni, kicsit megnyálazni, csak a látvány kedvéért, illetve jó buli nyomkodni is. Na ezért praktikus nekem az összecsukható, de ilyesmit már nem látok üzletekben. Nekem is le van némítva, de nem is nagyon hív senki, mióta kiestem a való világból:) Most megyek vissza dolgozni, és elég ciki ez a leharcolt, kopott telefon.
2010. dec. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem igazából a problémát. Szerintem az, hogy valakit nem érdekelnek pl. az újabb és újabb mobilok (de mondhatnék bármi más műszaki cikket, vagy akármit), az nem függ attól, hogy az embernek van-e gyereke, vagy nincs. Én sem vagyok nagyon otthon az ilyesmiben, pl. én sem tudom, hogy mi az az android, csak hallom mindig, hogy már ilyen is van. De ha nem lenne gyerekem, szerintem akkor sem tudnám. Más kérdés, hogy valamennyire érdekelnek a telefonok, de annyira azért nem, hogy figyeljem az újdonságokat. Csak most aktuális lett új telót vennem, mert a régi már nagyon rossz állapotban van, van valami baj a mikrofonnal és alig lehet hallani, amit beszélek, ami mód felett idegesítő, mert csak ordítva tudok beszélni, és ez nyilvános helyen elég ciki tud lenni. Pusztán ezért kezdtem nézegetni a kínálatot, és ha már veszek másikat, akkor olyat nézek, ami számomra fontos dolgokat tud. Ki is néztem olyat, amilyet szeretnék, mert ha már pénzt költök rá, akkor tetszen is nekem valamennyire, nem? Igazából csak annyit akartam, hogy legyen rajta wifi, mert azt az egyetemen jól tudnám használni, és nem kéne előkapni a laptopot, ha szünetben vagy lyukasórában meg akarom nézni a leveleimet, vagy hasonlókat. Meg úgy voltam vele, hogy az is tetszik, hogy érintős, nem volt ez nálam szempont, csak tetszik. Meg hát ma már alap dolog lassan, hogy zenét tudjak hallgatni rajta, ennyi volt az elvárásom, mert kb. egy órát buszozok reggelente, és kellemesebb, ha közben zenét hallgatok. Na, ezért néztem utána, hogy mit kapok a pénzemért. De ha nem akarok épp telefont venni, akkor fikarcnyit sem érdekel, hogy éppen milyen telókat árulnak. De ezzel akkor is így voltam, amikor még nem volt gyerekem. Ha kellett telefon, akkor nézegettem, hogy mik vannak, ha nem kellett újat vennem, akkor meg tojtam rá magasról :)
2010. dec. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!