Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy kétségbeesett anyuka...

Egy kétségbeesett anyuka vagyok 7hó-s babával. A gyedem 70-80ezer+családi 13ezer és nem nagyon jövök ki belőle. Gyerektartást sem kapok. Szeretnék valami munkát vállalni a pici mellett, de nem tudom mihez is kezdhetnék. Tud Nekem segíteni Valaki?

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 11:10
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
gyerektartás jár, ha van apa, aki elismerte a babát. Azt ne hagyd veszni!
2010. dec. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Sajnos az apuka nem vesz Rólunk tudomást és a kicsi is az Én nevemet viseli.
2010. dec. 7. 11:21
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen pici mellett nem sok esélyed van munkát találni.

Próbálj gyerektartást igényelni - bírósági panasznapon segítenek megfogalmazni a beadványt-ha meg már megvan róla a jogerős ítélet, akkor végrehajtást kell kérni az apukára. Ha nemleges foglalás történik és legalább 6 havi nemteljesítés volt - részfizetés sem történt-és egyéb feltételek is fennállnak az állam általi megelőlegezést is lehet igényelni.

2010. dec. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
28%

Albérletben laktok ketten?

Mert csak így tudom elképzelni,hogy nem jössz ki ennyi pénzből!Nem akarlak megbántani,de sok 3-4 fős család KELL hogy megéljen ennyiből!

Mikre szoktál költeni?Tényleg nem szeretnélek megbántani!!!!!

2010. dec. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is be lehet perelni-sőt, kell is. Ha akkor jó voltál neki, amikor meg kellett csinálni a gyereket, akkor gondoskodjon is róla.
2010. dec. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Sajnos annyira eltűnt,hogy azt sem tudom merre keressem sem bejelentett munkahelye se semmi elérhetősége,még el is költözött.A válasza az volt,hogy Én vállaltam!!!
2010. dec. 7. 11:26
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Az apaság megállapítására irányuló keresetet a gyermek az apa ellen, az apa pedig a gyermek ellen indíthat. Amennyiben a gyermek már nem él, leszármazói is indíthatnak pert az apa ellen.


Ha az apa már nem él, vagy ismeretlen helyen tartózkodik, a keresetet a bíróság által kirendelt ügygondnok ellen kell indítani. Az egyenesági rokon ilyen esetben beavatkozóként bármelyik félhez csatlakozhat. Az ügygondnok kirendeléséről a bíróság értesíti a gyámhatóságot, és tájékoztatja a per adatai szerint ismert helyen lakó egyenesági rokonokat a beavatkozás lehetőségeiről .


Az anya tehát ebben a perben nem peres fél, hanem beavatkozóként csatlakozhat bármelyik félhez vagy tanúként fogják kihallgatni.

Kereset indítás


Az esetek többségében a pár éves - cselekvőképtelen - gyermek a felperes, akit e perben a családjogi törvény által vélelmezett érdekellentét miatt az anya, mint törvényes képviselő nem képviselhet. A per megindítását így az anyának a gyámhatóságon kell kezdeményeznie, kérve, hogy a gyermek számára egy ügyvéd személyében eseti gondnokot rendeljenek ki, aki a keresetlevelet elkészíti és a bírósághoz a gyermek képviseletében majd benyújtja.


Keresetindításnak a gyermek születése előtt is helye van, ítélet azonban csak a gyermek megszületése után hozható. A gyermek megszületését követően a per megindítására bármikor sor kerülhet, e per megindításának nincs törvényben meghatározott határideje (szemben az apaság vélelmének megdöntése iránti perrel).


Az apaság megállapítására irányuló kereset - annak bírósága előtt - összekapcsolható a gyermek tartására irányuló keresettel is, illetőleg az apaság megállapítása iránt az elsőfokú bíróság előtt folyamatban levő perben a gyermek tartására irányuló kereseti kérelem utóbb is előterjeszthető .


A keresetlevél nélkülözhetetlen kelléke a gyermek anyakönyvi kivonata.


Az apaság megállapítása iránti per - a 6/1986. (VI. 26.) IM rendelet 3. §-a értelmében - tárgyi költségfeljegyzési jogos, azaz a felet megilleti az illetékfeljegyzés joga, valamint az eljárás során felmerülő költségeket (tanú- és szakértői díj, ügygondnoki és tolmácsi díj, pártfogó ügyvéd díja, helyszíni tárgyalás és szemle költsége stb.) az állam előlegezi, kivéve a vértulajdonság-vizsgálat és a származás megállapításához szükséges más orvosszakértői (élettani) vizsgálat költsége.

2010. dec. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
52%
Akkor nem tudom, mit lehetne tenni. Ugye ha nem ismerte el a babát, akkor gyerektartásra sem vagy jogosult. Valami önkormányzati segítség esetleg? A másik lehetőség, hogy visszamész dolgozni, és a kicsi megy bölcsibe. Tudom, hogy a lehető legrosszabbat ajánlottam érzelmileg, de nem tudok mást.
2010. dec. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, majd a hivatal megkeresi. Nem szabad annyiban hagyni.
2010. dec. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

hála istennek nem lakunk albérletben és hitelünk sincs.

közösköltség,fűtés,villany,gáz,telefon,pelenka,tápszer....de talán nem kell mondani mire is megy el a közel 80ezer forint.

2010. dec. 7. 11:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!